Co zrobić żeby papuge oduczyć agresywności ?

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

sonia4444
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 14, 2012 23:28
Ptaki które hoduję: Ara ararauna
Lokalizacja: irela

Co zrobić żeby papuge oduczyć agresywności ?

#1

Post autor: sonia4444 » pn maja 14, 2012 23:31

Witam. Od 4 dni posiadam Are araraune ma 5 miesiecy,samiec. Daje sie głaskac,drapac i nawet wtedy tak słodko popiskuje jak pisklak ale gdy wypuszcze ja na górę klatki to chce mnie mocniej dziobnac. Co zrobić żeby papuge oduczyć agresywności?! Ma ktoś jakiś pomysł? No i co zrobić żeby weszła sama do klatki? Mam jeszcze pytania co do pierzenia. Do jakiego wieku ptak gubi te szare piórka? Mam jeszcze problem z kąpielą. Jak nauczyć papugę mycia się. Wydaje mi się że hodowca to troche zaniedbał. Ogólny stan ptaka dobry. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt maja 15, 2012 15:36 przez sonia4444, łącznie zmieniany 1 raz.

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#2

Post autor: glizda177 » wt maja 15, 2012 11:11

hm.. te szare pióra jak to okresliłaś to chyba powód złego zywienia bo nie wiem czy chodzi ci o przebarwione piora okrywowe czy lotki ?
Co do oduczania dziobania paluchem w dzioba pukaj i mow nie fuj, fe obierz sobie jedno slowo ktore bedziesz wykorzystywac ja mam kakadu nauczona na eeee np:)
Co do kąpieli to spryskiwacz do kwiatow bedzie chyba najlepszy ewentualnie wes ja pod prysznic ze sobą sa tez takie drażki pod prysznic niestety nie wiem czy znajdziej taki dla ary na alegro kiedys widzialam dla falek.
Nauka wracania do klatki najlepsze jest chyba zanoszenie ary na rece do klatki na pewno sama do klatki wroci jak zgłodnieje ale czasem trzeba papuga po prostu zaniesc.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » wt maja 15, 2012 16:11

sonia4444 pisze:Do jakiego wieku ptak gubi te szare piórka?

Chyba chodzi o puchowe.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

sonia4444
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 14, 2012 23:28
Ptaki które hoduję: Ara ararauna
Lokalizacja: irela

#4

Post autor: sonia4444 » wt maja 15, 2012 21:52

Chodzi mi o ten puch. Nie ma przebarwionych piór. Taki szary puch gubi no i wyrastaja mu nowe pióra. Stąd moje pytanie do jakiego wieku ara bedzie już miała pełne upierzenie:) z dziobaniem już opanowane, chyba za szybko panikowałam. Za dużo oczekiwałam skoro jest u mnie dopiero od 4 dni.

Mam jeszcze pytanie co do lampy uv, czy warto w nia dla ptaka inwestowac?

sonia4444
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 14, 2012 23:28
Ptaki które hoduję: Ara ararauna
Lokalizacja: irela

#5

Post autor: sonia4444 » śr maja 16, 2012 01:02

Właśnie przeczytałam że pierzenie jest między 5 a 10 miesiącem życia papugi. Ale nie wiem czy normalne jest to że moja ma czasami jak drapie ją po tułowiu takie gołe placki skóry o średnicy 1 cm. Czy to normalne? Zaczną jej tam wyrastać piórka? Dziękuje za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości