Ara ararauna a agama brodata.

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Verneth
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 15, 2016 09:23
Ptaki które hoduję: Brak.

Ara ararauna a agama brodata.

#1

Post autor: Verneth » sob paź 15, 2016 09:30

Witam.
Jest to mój pierwszy post i nie za bardzo wiedziałam w jakim dziale go umieścić.
Otóż w przyszłości zamierzam zakupić Arę Araraunę i nie wiem, czy nie zaszkodziłoby to mojej agamie brodatej (gadowi). Czy Ara ma jakąś... No nie wiem..? "Florę bakteryjną", która mogłaby zaszkodzić agamie?
Pozdrawiam, Verneth.

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#2

Post autor: Namor » sob paź 15, 2016 19:07

Odradzam zaczynanie chowu papug od ary. Najpierw trzeba poznać opiekę nad papugami od znacznie tańszego ptaszka. Błędy ewentualne będą mniej kosztowne.

Verneth
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 15, 2016 09:23
Ptaki które hoduję: Brak.

#3

Post autor: Verneth » sob paź 15, 2016 21:59

Rozumiem, że to może wygląda źle, ale nie chcę czekać, aż np. papużki faliste mi umrą, bym mogła kupić arę. Inne gatunki mnie po prostu nie interesują. Zakochałam się w arach i staram się przygotować na wszystko.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » ndz paź 16, 2016 16:14

Namor pisze:Odradzam zaczynanie chowu papug od ary. Najpierw trzeba poznać opiekę nad papugami od znacznie tańszego ptaszka. Błędy ewentualne będą mniej kosztowne.


dlaczego ? falista może życ kilkanascie lat,czyli co po 2 latach ptaka oddajemy bo juz wszystko wiemy i zamieniamy go na lepszy model - tańszy ptaszek nie znaczy gorszy, wg. Ciebie na nim można eksperymentować, w dodatku opieka nad ara a falistą czy nimfą to zupełnie inne sprawa, nie można porównywać opieki nad falką do opieki nad arą.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: fotorobart » ndz paź 16, 2016 18:32

Verneth pisze:(...)
Otóż w przyszłości zamierzam zakupić Arę Araraunę i nie wiem, czy nie zaszkodziłoby to mojej agamie brodatej (gadowi). Czy Ara ma jakąś... No nie wiem..? "Florę bakteryjną", która mogłaby zaszkodzić agamie?
(...)

A nie bierzesz pod uwagę odwrotnej sytuacji??

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość