Ara Severa vs Nobilis

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

Ara Severa vs Nobilis

#1

Post autor: Dawid82 » śr sie 23, 2017 01:13

Na początku chciałem się przywitać z gronem szanownych forumowiczów :-)

To mój pierwszy post na tym forum i napewno nie ostatni ;-)

Od jakiegoś czasu o niczym innym nie myślę tylko o papugach :-) (moja dziecięca miłość do papug została uśpiona na jakiś czas, a dokładnie 25 lat ). Czytam , zbieram informacje oglądam filmy i tak jakoś moje serce zaczyna mocniej bić jak widzę Severy albo Nobilisy :-) Tak sobie postanowiłem że dokładnie za dwa lata któraś z tych papug dołączy do mojej rodziny, a dokładnie dwie ponieważ jestem przekonany, że towarzystwo tego samego gatunku jest lepsze niż tylko ludzie którzy bedą w otoczeniu. Wszystko ładnie pięknie ale... no właśnie ale polega na tym, że nie potrafię się zdecydować który gatunek wybrać??? Generalnie jestem osobą zawsze zdecydowaną ale w tym temacie już za chwile zacznie wyrywać włosy z głowy,,,,kurcze chyba z czegoś innego bo jestem kompletnie łysy. Proszę Was drodzy forumowicze o rade, PROSZE POMÓŻCIE !!! Którą WYBRAĆ???? Nawet klatki już oglądam i też wszystko ładne i nie wiadomo co wybrać??

Pomożecie?

Pozdrawiam serdecznie


Dawid

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » śr sie 23, 2017 08:19

Co do gatunku to nie podpowiem, bo osobiście ich nie znam, ale jak chcesz bardzo dobrą wolierę to wybieraj z marki Montana, sama mam Orginal Strąg, ale teraz bym zakupiła Montane. Co do trzymania dwóch papug, to jeśli chcesz dwie, to kup odrazu dwie młode, bo potem bywa różnie, zdarza się, że się nigdy nie zaakceptują i trzeba trzymać w dwóch oddzielnych wolierach, kiedyś to przerabiałam. Jeśli nie zależy ci na rozmnażaniu, to możesz zakupić z tego samego gniazda dwie samiczki, bedą się przyjaźnić.

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#3

Post autor: Dawid82 » śr sie 23, 2017 15:37

Dziękuje za namiar na klatki, faktycznie bardzo fajne :)
Jaki rozmiar waszym zdaniem będzie odpowiedni dla dwóch Ar Severa, chce żeby miały bardzo komfortowo pod nieobecność domowników :) Klatkę będę kupował pod Severy i nastąpi to już niebawem ;) a jeżeli zdecyduje się jednak kupić nobilisy to będą miały jeszcze lepiej ;)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » śr sie 23, 2017 18:25

To wszystko też jest uzależnione od możliwości finansowych, wiadomo, czym większa tym lepsza, bo niema za dużych wolier, są tylko za małe :) , jak myślisz o dwóch papugach, to kup taką z możliwością podzielenia w razie jakiś walk itp. zawsze będzie bardziej praktycznie. Mnie się podobają te :
1 - https://pedrorico.pl/pl/p/Palace-Platinum/23029133
2- https://pedrorico.pl/pl/p/Los-Angeles-P ... -/23029136
3 - https://pedrorico.pl/pl/p/Arkansas-II-Platinum/23029089

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#5

Post autor: Dawid82 » śr sie 23, 2017 21:25

Ta mi się podoba :)
http://montana.ehost.pl/grandecastell.php

Ale znowu ta jest dzielona co może być bardzo dobrym rozwiązaniem ;)
http://montana.ehost.pl/chicago.php

Dzięki za naprowadzenie na klatkę która można
podzielic :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#6

Post autor: Figa » czw sie 24, 2017 13:46

Ja mam z takim owalnym dachem, ten model https://pedrorico.pl/pl/p/Villa-Isa-Antik/23029103, teraz bym kupiła z płaskim dachem, bo można jeszcze go wykorzystać na plac zabaw, albo już kupić z gotowym placem na dachu, niestety dopiero w trakcie użytkowania wychodzą te wszystkie błędy, człowiek się całe życie uczy. Ale moja Nelka bardzo lubi swoją wolierkę, ja też ją lubię, ale jak bym miała wolne fundusze i miejsce to bym ją zmieniła <tak>

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#7

Post autor: Dawid82 » pt sie 25, 2017 11:17

Odstęp pomiędzy prętami 2,5 cm nie będzie za duży dla Nobilisek? Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#8

Post autor: Figa » sob sie 26, 2017 09:35

Dawid82 pisze:
pt sie 25, 2017 11:17
Odstęp pomiędzy prętami 2,5 cm nie będzie za duży dla Nobilisek? Jak myślicie?
Będzie dobra :)

Kurcze nikt się tu oprócz mnie nie odzywa, czy napewno nie ma tu osoby mających te gatunki ? Albo chociażby znających te gatunki z teorii? Ja mogę się wypowiadać o dużych papugach takich jak Żako i Amazonkach, bo te dobrze znam z praktyki, ale może ktoś chociażby z teorii, albo u znajomych poznał te gatunki ? nikt , nic ?

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#9

Post autor: Dawid82 » sob sie 26, 2017 21:57

Wczoraj rozmawiałem z jednym Panem i tak mi podpowiedział, że jak nie mogę się zdecydować którą wybrać to żebym kupił po jednej z każdego gatunku :) Nawet fajny pomysł i już do głowy wpadł kolejny pomysł żeby dokupić trzecią :) konure słoneczną ;D Ale tak sobie dzisiaj myśle, że chyba para z jednego gatunku będzie lepsza :) znaczy bardziej szczęśliwsza.

Kurcze ale się wkręciłem na te papugi, nawet moje pierwsze hobby przeszło na drugi plan ;)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#10

Post autor: Figa » pn sie 28, 2017 09:52

Konura do Ar to zły pomysł, papugi powinno się trzymać w tym samym gatunku.
Mnie ciekawi czy one mają różne usposobienia ( mam na myśli Ary ), bo np. Amazonki się bardzo różnią między podgatunkami. Jedne są bardziej krzykliwe od drugich, inne znowu bardziej uzdolnione itp. ciekawe jak to jest z tymi Arami <hmmm>

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#11

Post autor: Rozalka:) » pn sie 28, 2017 11:11

Figa pisze:
pn sie 28, 2017 09:52
Konura do Ar to zły pomysł, papugi powinno się trzymać w tym samym gatunku.
Mnie ciekawi czy one mają różne usposobienia ( mam na myśli Ary ), bo np. Amazonki się bardzo różnią między podgatunkami. Jedne są bardziej krzykliwe od drugich, inne znowu bardziej uzdolnione itp. ciekawe jak to jest z tymi Arami <hmmm>
Ja kiedyś czytałam, że te mniejsze ary mają inny charakter niż te większe. Ara epoletowa podobno pod względem zachowania bardziej przypomina konurę, ale przy kombinacji 2 ary+konura to konura byłaby w pewnym sensie samotna

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#12

Post autor: Dawid82 » czw sie 31, 2017 18:37

A wracając do problemu z wyborem gatunku pomożecie, doradzicie? :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#13

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 11:10

Rozalka:) pisze:
pn sie 28, 2017 11:11

Ja kiedyś czytałam, że te mniejsze ary mają inny charakter niż te większe. Ara epoletowa podobno pod względem zachowania bardziej przypomina konurę, ale przy kombinacji 2 ary+konura to konura byłaby w pewnym sensie samotna
No właśnie, mnie zawsze ciekawiło jakie mają charaktery poszczególne gatunki, ale ludzie mało o tym piszą, a szkoda.
Dawid82 pisze:
czw sie 31, 2017 18:37
A wracając do problemu z wyborem gatunku pomożecie, doradzicie? :)

no widzisz i tu jest problem, bo tylko ja i Rozelka odezwałyśmy się w temacie, może Rozelka więcej Ci pomoże :-)

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: Patryk » pt wrz 01, 2017 11:56

Mnie zastanawia Dawid, czemu wybór u Ciebie padł akurat na ary severy albo nobilisy? Sam myślę ostatnio nad zakupem jakiejś z większych papug, ręcznie karmionej, na które jako dzieciak nie mogłem sobie pozwolić, tylko zastanawiam się, czy dam sobie radę z arą? Osobiście brałbym nobilisa, ponieważ jest to ta mała z ar, a warunki jakie posiadam, nie pozwalają mi na duże papugi.

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#15

Post autor: Dawid82 » pt wrz 01, 2017 13:47

Wybrałem te gatunki bo od zawsze podobały mi się duże ary :) Severa to taka połowa dużej ary :) teraz znowu jeszcze nobilis z powodu takiego, ze zwyczajnie bardzo mi się podoba :) i to dalej pięknie brzmiąca ARA :)
Najfajniej mieć oba gatunki ale to jest równe z zakupem 4 papug ( chce tylko pary ), dwóch klatek a tego tego mój budżet może nie unieść ;)
Generalnie bardzo chce jeszcze zobaczyć te gatunki na żywo, lecz hodowle do których dzwoniłem niechętnie chce pokazać ptaki, ostatnia szansa u Pana Henryka Biskupa, mam nadzieje ze się zgodzi :)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#16

Post autor: WOJTEKZ » pt wrz 01, 2017 13:54

Heniu zawsze był otwarty jeżeli chodzi o ptaki. Wiem że kiedyś chętnie oprowadzał ludzi po swojej hodowli. Dużo tłumaczył i doradzał pod względem zakupu papug. Myślę że i Tobie na pewno odpowiednio doradzi na temat wyboru papugi.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#17

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 17:45

Dawid82 super, że myślisz o panu Henryku, ja chociaż u niego nie kupowałam ( akurat wtedy nie miał młodych, jak ja chciałam zakupić ) , to mam do tego pana duży szacunek, jest dla mnie autorytetem, zawsze jak miałam problem i do niego zadzwoniłam, to on mi udzielił pomocy, to bardzo życzliwy człowiek. Napewno odpowie na wszystkie Twoje pytania i dobrze doradzi.

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#18

Post autor: Dawid82 » wt wrz 05, 2017 19:18

No to tak, dzwoniłem dzisiaj do Pana Henryka :) nie było go dzisiaj w domiu i prosił o tel jutro :) ( był chętny pokazać gatunki które mnie interesują ). Przypomniało mi się też, że jakiś czas temu było ogłoszenie sprzedaży ary Maracany w mojej rodzinnej okolicy ;) zadzwoniłem i okazało się że hodowca ma tez severy i nobilisy :) :) Mily Pan zgodził się pokazać papugi :) no to rodzinka w auto i jedziemy :)
Widzieliśmy na żywo i.... i dalej nie potrafię zdecydować. Oba gatunki super extra, urocze, wspaniałe i śliczne :)
Hodowca tak trochę mówił ze przy małych dzieciach severa to trochę niebezpiecznie i ze nobilis będzie lepsza. Ale przecież przy zachowaniu odpowiedniego dystansu, ostrożności nie powinno nic się stać.
Może są tu osoby które maja doświadczenie z tymi gatunkami, dajcie jakieś rady proszę :)

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

#19

Post autor: Dawid82 » śr wrz 06, 2017 12:05

Jak myślicie dwie severy będą wygodnie sobie mieszkały w takiej klatce?
https://pedrorico.pl/pl/p/Castell-Play-Antik-/23029128

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#20

Post autor: Raffy » ndz wrz 10, 2017 16:35

Mam dwie nobilisy, młode są fajne, pieszczochy takie. Moje mają po siedem lat, w dorosłym wieku akceptują raczej jednego właściciela. Potrafią być bardzo agresywne, zwłaszcza samiec - jest lepszy od psa, gdy goście są muszę go zamykać - rzuca się im w szyję. Bywają bardzo, ale to bardzo głosne - jak to ary, ale mam wadę słuchu od urodzenia i jakoś daję radę ;) Moje są z odzysku, w poprzednim domu nie dawali sobie z nimi rady - wyskubały się, problem z agresją między nimi narastał. U mnie dałem im święty spokój, to w tej chwili stworzyły taką świetną parę, że bawią się miedzy sobą itp. i na wiosnę daję im budkę :)
Trochę tego jest ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość