Ara Severa vs Nobilis

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Dawid82
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 21, 2017 19:35
Ptaki które hoduję: W planach Severy i Nobilisy

Re: Ara Severa vs Nobilis

#21

Post autor: Dawid82 » czw paź 12, 2017 17:09

Wiecie co :) do nobilisek i sever dochodzi ara żóltoszyja :) ma ktoś doświadczenie z tym gatunkiem? Bardzo mi się podoba i wielkość to tak pomiędzy nobilis i severa, no fajna jest :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#22

Post autor: Figa » pt paź 13, 2017 09:10

Super jest <ok> , no to teraz masz problem nie razy dwa, a razy trzy <olaboga> :-)

skye
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 15, 2017 15:13
Ptaki które hoduję: faliste, nimfy, kanarek

#23

Post autor: skye » ndz paź 15, 2017 15:44

Podepnę się pod temat :-)
Co prawda mam mniejsze ptaki, ale również przymierzam się do zakupu małej ary. To o czym zaraz napiszę to czysta teoria, nie miałam do czynienia z tymi ptakami, ale wyczytałam to od osób posiadających te papugi. Każdy ptak jest inny, więc wcale nie musi tak być, są ptaki po przejściach, które też odbiegają swoim charakterem od gatunku. Jeżeli ktoś ma doświadczenie, może potwierdzić lub obalić to, co wiem o tych trzech papugach. Jeszcze jedna sprawa - pisząc 'ary', mam na myśli typowe gatunki o uśrednionych cechach charakteru i wymaganiach żywieniowych. Dwa tytułowe gatunki to trochę skrajności, szczególnie nobilis.
Na angielskich stronach czytałam, że arze nobilis jest w zasadzie bliżej do konur niż ar - udokumentowano hybrydy z konurami, to jedyny gatunek ar pozbawiony niebieskich lotek, a i charakter jest trudniejszy niż przeciętnej ary, jest raczej mało łagodna i ciężko wyeliminować u niej wrzaski.. Różni się też dietą - jest w większości owocożerna - ara-nie-ara. Ponieważ chciałabym mieć arę będącą typowym przedstawicielem tej grupy, odrzuciłam ją jako ewentualną kandydatkę na pupila.
Severa to z kolei ptak dla jednej osoby, inaczej niż ary i podobnie do żako wybiera sobie jednego członka rodziny, a dla pozostałych - cóż, różnie bywa. Według statystyk jest to ara najczęściej zmieniająca dom w czasie dojrzewania, niektórzy po prostu sobie nie radzą.
O arze żółtoszyjej nie słyszałam złego słowa, a raczej same plusy - jest to jedna z najlepiej naśladujących dźwięki małych ar, przyjazna w stosunku do rodziny. Nie za duża, nie za mała, taka w sam raz. Według mnie czarne czoło, ogon z trzema kolorami i dodatek żółtego czyni ją najładniejszą małą arą i dlatego póki co celuję właśnie w nią. Jest po prostu ładniejsza od wszystkich marakan, manilat, nobilisów i sever razem wziętych :mrgreen: Czy ktoś byłby w stanie opisać mi jej charakter? Na ten temat raczej mało znalazłam, a chciałabym wiedzieć na czym stoję.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#24

Post autor: papugi » wt paź 17, 2017 17:41

halo
cytuje: Severa to z kolei ptak dla jednej osoby, inaczej niż ary i podobnie do żako wybiera sobie jednego członka rodziny, a dla pozostałych - cóż, różnie bywa. Według statystyk jest to ara najczęściej zmieniająca dom w czasie dojrzewania, niektórzy po prostu sobie nie radzą.


Nie odpowiada to calkowice prawdzie...
wszystkie papugi sa bardzo " socialne" i zadna papuga w naturze nie zyje sama...
Jesli w niewoli nie ma odpowiednego partnera, wyszykuje sobie miedzy tym co jest..czlowieka czy, jak niektore, jakis objekt... (do kopulacji)

Papugi na ogul, maja jednego partnera a zwlaszca ary, na zycie...
jesli papug wybierze sobie partnera, najczesciej jest wierna...jesli partnerem jest inna papuga, no to bedzie bronic swoja pare nawet przed czlowiekiem..
jesli biednym partnerem jest czlowiek, to tez go bedzie bronic przed innymi ludzmi...zachowanie bedzie takie jakie jest w naturze tylko przelozone do niewoli...
Papugi sa zazdrosne...tak jak ludzie...
nikt by nie wymagal od pani domu aby akceptowala sasiadke wspolnym luzku ...
papugi tak samo reaguja...co moje, to moje...moj maz, moje miejsce...
Jak nie rozumiesz, to najpierw " langage corporel " no a jak jeszcze nie rozumiesz, to ...ciach..



Z tego instynktowego zachowania pochodzi wierzenie ze: żako wybiera sobie jednego członka rodziny,
witam
CP

Ada
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 05, 2017 10:42
Ptaki które hoduję: Ara żółtokarka

#25

Post autor: Ada » ndz lis 05, 2017 10:54

Ja mam młodego samca Ary zoltokarkiej i planuje dokupić do niego parę. Ptak jest młody a już u niego widać tendencje do faworyzowania 1 osoby z rodziny. Pytałam ekspertów którzy mają ten gatunek i potwierdzili ze w przypadku pary nie ma tego problemu. Para akceptuje i nie traci zainteresowania całą rodziną. Słyszałam tez negatywne opinie na temat Ary epoletowej jako nie nadające się absolutnie do dzieci. Podobno bardzo odstaje od ar i dziczeje jak jest w parze. Na Facebooku jest grupa na temat ary zoltokarkiej. Tam są osoby które ja posiadają.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#26

Post autor: papugi » pt lis 24, 2017 14:56

halo
aby nie powiedziec zadna, pisze ze wiekszosc papug nie nadaje do dzieci...
C

Awatar użytkownika
Ara swvera
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 00:07
Ptaki które hoduję: papużka falista(kiedyś)

#27

Post autor: Ara swvera » ndz lut 03, 2019 02:52

Posiadam are marakanę, jak narazie dzioba się na pół ze mną i moją mamą ale odpoczątku faworyzowała właśnie mnie,mojego taty nie lubi tzn. jak chce nią pogłaskać to odrazy wrzask i takie ugryzienie na ideal się ale jeżeli chodzi o przesiadywanie na jego głowie czy ramieniu to ok.W wieku 3 miesięcy zaczęła mówić pierwsze słowa dzień dobry,kukurydzy daj buziaka.Głosik ma naprawdę przyjazny dla ucha oczywiście potrafi wrzeszczeć ale to tylko podczas zabawy i nie jest to jakieś takie głośne (mieszkam w bloku) i niewiedzę z tym problemu).Cóż mogę powiedzieć papużka jest piękna czerwień na czubku,brzuszku i plecakach jest bardzo przyjemna dla oka i niesamowicie eneegiczna,praktycznie kiedy ja lub mama jesteśmy w domu cały czas jest poza klatką i może lecieć dokąd chce.Kocha się chować na szafę i mówić kuku :) Jeśli ktoś chce energicznego pieszczocha to ten gatunek pasuje idealnie a propos ary zółtokarkiej czytałem że jest głośniejsza od marakanki ale równie towarzyska

Piotr 456
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 25, 2023 08:36
Ptaki które hoduję: Amadyny

#28

Post autor: Piotr 456 » czw maja 25, 2023 08:42

Jeśli chodzi o papugę are severe jest to papuga najbliżej z charakteru oraz zachowania co wielką ara ararauna jeśli chcesz młodą ręcznie wykarmioną to musisz zapłacić około 3300 tys zł co prawda są tańsze ale mogą być chore polecam sklep w Warszawie ich strona internetowa to papugi.com.pl co do ary nobiliis nie mam informacji ale ara severa jest przyjazna i dobra ma bardzo dobry charakter też jestem nią zauroczony ponieważ o takiej marzę i mam zamiar kupić

Pozdrawiam Pana😁

Piotr 456
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 25, 2023 08:36
Ptaki które hoduję: Amadyny

#29

Post autor: Piotr 456 » czw maja 25, 2023 08:45

I jeszcze jedna informacja ta papuga jest bardzo dobra dla dzieci jest nie agresywna co prawda duża ara ma duży dziób i pazury ale jest przyjazna tak samo jak ara severa i w wielu przypadkach pozwala dzieciom np ciągać za ogon itd

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość