Karma bez słonecznika dla Ary Severy

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldenDonkey
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 22, 2018 15:46
Ptaki które hoduję: Ara Severa (ara kasztanowoczelna)

Karma bez słonecznika dla Ary Severy

#1

Post autor: GoldenDonkey » ndz lip 22, 2018 16:32

Cześć wszystkim! ^^ Mam do was wielką prośbę: Czy możecie mi polecić dobrą karmę dla papug takich jak ara severa (kasztanowoczelna), wtórej nie ma słonecznika?? To bardzo ważne, ponieważ ona wyjada prawie tylko jego, poza tym nie chce jeść wielu warzyw i owoców, więc możecie napisać jakiś fajny granulat lub inne witaminki dla niej. Z góry bardzo dziękuję. <biggrin> <bezradny>

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » pn lip 23, 2018 15:39

jakś mieszanka dla średniej papugi bez słonecznika, ale one wszystkie go zawierają,wiec trzeba go z niej wyjmować, albo kupić karme dla małych papug, która jest bez słonecznika albo przejdz na granulat

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#3

Post autor: Figa » śr lip 25, 2018 10:48

Najlepiej przejdź na granulat, moja dostaje trzy rodzaje granulatu, a nawet cztery, zmieniam jej i mieszam. Ale moja jest amazonką i musi mieć dietę bardziej ubogą w tłuszcz , ale Twoja to ara, nie wiem jaką dietę muszą mieć te mniejsze ary, może całkowicie nie musisz u niej eliminować słonecznika. Ja zimą kiełkuję ziarno, teraz latem tego nie robię, bo jest tyle owoców sezonowych i zielska, że kiełkować nie muszę, ale zachęcam do kiełkowania, można w ten sposób przekonać ją do innych ziaren, nie tylko słonecznika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość