Przebarwienia

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

AnaKacz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 03, 2021 02:21
Ptaki które hoduję: Ara , faliste , nimfy

Przebarwienia

#1

Post autor: AnaKacz » pn maja 03, 2021 03:10

Witam
Od tygodnia posiadam 2 letnią samiczke Ary Araruany .
Posiada ona przebarwienia widoczne na skrzydłach to odcień czerni , oczywiście sprzedający oświadczył iż to normalne podczas pierzenia . Nie posiada żadnej weteraryjnej dokumentacji prócz urodzenia w niewoli i badań DNA. Po tygodniu u mnie czyli w tym momencie jest tych przebarwień mniej niżeli zauważyłam kupując ją. Nie dawało mi to spokoju i zaczęłam czytać na temat przebarwień, oczywiście nic poza problemami wątrobowymi i z nerkami nie znalazłam, czy tylko to może być przyczyną owych przebarwień?Tylko leczenie weteraryjne może jej pomóc?.zachowuję się normalnie -raczej :bawi się z nami , lata , krzyczy śpiewa i powoli powtarza pojedyncze słowa. Uwielbia wszelkie owoce , zboża , suchą karmę ( mimo że sprzedający zapewniał że jest bardzo wybredna i mało co je tzn tylko orzechy i jakas karmę dla lory która jako papke do picia podawał )a ja śmiało mogę rzec że wcale tak nie jest .Lola zajada ze smakiem wszystko , nawet ludzki pokarm próbuje z buzi mi wydostać.Ponadto robi wodniste kupy , czy to normalne ? W tym tygodniu jadę ją zarejestrować i oczywiście zglosze do powiatowego wet jednakże nie mam pojęcia kiedy się pojawi i czy w tym kierunku jakoś mi pomoże- podpowie.Czy znajdzie się dobra dusza i mnie trochę nakieruje co i jak , gdzie z czym ?
Z góry dziękuję .
Pozdrawiam razem z Lolą <hejka>
Załączniki
20210503_024921.jpg
20210503_024925.jpg

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » pn maja 03, 2021 08:57

Na początek powinnaś jej zrobić wszystkie badania i to u specjalisty, takich jest niestety w naszym kraju mało, moim zdaniem najlepszy jest dr. Piasecki z Wrocławia, ludzie jeżdżą do niego po wcześniejszym umówieniu wizyty pokonując pół Polski, ja sama też mam do niego bardzo daleko, ale jak trzeba było, to się nie zastanawiałam tylko pojechałam, badania to podstawa, bez nich to będzie tylko zgadywanie, co jej może być.
Z rejestracją, to tylko do urzędu się zgłaszasz i wypełniasz odpowiedni wniosek i chyba jest jakaś niewielka opłata, ale tego nie jestem pewna.
Z buzi nie pozwalaj jej wyjadać, bo my ludzie mamy inną florę bakteryjną, która ptakom może zaszkodzić, nie pozwalaj jej podjadać z talerza chyba, że gotujesz bez soli. Ary muszą mieć specjalistyczną dietę, skontaktuj się z Pysią z naszej grupy, Ona wie najlepiej co i jak, bo jest w tej dziedzinie moim zdaniem specjalistką i hodowczynią z wieloletnim stażem.

AnaKacz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 03, 2021 02:21
Ptaki które hoduję: Ara , faliste , nimfy

#3

Post autor: AnaKacz » pn maja 03, 2021 11:37

Dobrze , dziękuję za informacje .

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#4

Post autor: marcin19800 » pn maja 03, 2021 23:53

Tutaj masz angielsku forum może Ci pomoże. https://forums.avianavenue.com/index.ph ... ck.195220/

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość