dziwne odchody

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

malma5
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 19, 2011 13:56
Ptaki które hoduję: AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA
Lokalizacja: SZWECJA

dziwne odchody

#1

Post autor: malma5 » sob lis 19, 2011 14:09

witam :-)
od 5 lat pomieszkuje u mnie niebiezkoczelny gogo :mrgreen:
dzis zauwazylem u niego dziwna kupe :roll:
nigdy dotad czegos takiego nie zaobserwowalem. kupka wyglada jak makaron spagetti i jest tak samo twarda. nigdy wczesniej czegos takiego nie zauwazylem i stad moj niepokoj
:-? . dodam ze gogus nie mial zadnych zmian w diecie. jak zawsze je owoce ziarno ... itd jego dieta jest raczej bogata. czy zaobserwowaliscie cos podobnego u swoich podopiecznych?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: Krysia- » ndz lis 20, 2011 06:11

malma5 pisze: ........ kupka wyglada jak makaron spagetti i jest tak samo twarda. ..........

A czy kiedykolwiek ptak był odrobaczany ?
Nie chcę Cię straszyć ale ,,to spagetti" wygląda mi na glistę ludzką http://www.bryk.pl/teksty/studia/pozost ... udzka.html lub psią http://www.zoonozy.pl/choroby-odzwierzece/6-toksokaroza poczytaj oba opisy a zwłaszcza o psiej. Ptaki mogą być żywicielami rezerwuarowymi dla glist.
Musisz koniecznie i to jak najszybciej zabrać ptaka wraz z odchodami do weta i wykonać badania w kierunku pasożytów wewnetrznych. Nie zaszkodzi też zabrać ,,ten makaron" by lekarzowi pokazać jak to wygląda.
Jeśli wynik badań okaże się pozytywny, to i Ty dla swego zdrowia musisz zgłosić się do lekarza i wykonać stosowne badania.

malma5
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 19, 2011 13:56
Ptaki które hoduję: AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA
Lokalizacja: SZWECJA

#3

Post autor: malma5 » pn lis 21, 2011 20:56

dzieki za info jutro biegne do weta

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » śr lis 23, 2011 06:30

Napisz proszę choć parę słów co wykazały badania bo przyznam szczerze, że zaskoczona tym ,,spagetti" jestem bo nigdy z czymś podobnym się nie spotkałam.
Jedynie raz widziałam tasiemca podczas patroszenia ryb. ........
Mam nadzieję, że to nie było tym, o czym pisałam w poście powyżej :-(

malma5
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 19, 2011 13:56
Ptaki które hoduję: AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA
Lokalizacja: SZWECJA

#5

Post autor: malma5 » czw lis 24, 2011 20:48

A wiec z uschnietym "makaronem" pomaszerowalismy do weta. Okazalo sie, ze jednak to robal - glista :-|
Jednak wet kazal sie nie stresowac. Gogo dostal lekarstwa, za dwa tygodnie kolejny raz i ma byc jak nowy ;-)
Podobno trzeba byc przygotowanym na takie ewentualnosci i przede wszystkim regularnie odrobaczac zwierzeta. My tu sie troche zaniedbalismy bo ostatnie odrobaczenie bylo 8 miesiecy temu. Teraz mamy nauczke.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: Krysia- » pt lis 25, 2011 07:21

A tak chciałam się mylić w swych podejrzeniach ......... :-( tylko skąd glista u amazonki skoro u ptaków najczęstsze pasożyty wewnętrzne to wiciowce należące do grupy pierwotniaków, Trichomonas columbaeto, Kryptosporidia, nicienie z rodzajuAscaridia (Ascaridia hemafrodita) a mające od 1 do 4 cm długości ???
Czy masz psa lub kota ? - jeśli tak, to badania konieczne.
No i dla świętego spokoju Ty wraz z rodziną musicie się sami przebadać bo mogło nastąpić zakażenie czego serdecznie nikomu nie życzę.
Koniecznie zdezynfekować klatkę , miski, zabawki i wszystko z czym się stykała amazonka.
Mam tylko prośbę byś po zakończeniu leczenia amazonki i przeprowadzeniu powtórnych badań wykluczających już pasożyta napisał jak się Gogo miewa i jak zniósł to leczenie.
Powodzenia i cierpliwości życzę :-D

Markus
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 08, 2018 10:55
Ptaki które hoduję: Amazona AUTUMNALIS - Red Lored Amazon Samiec

#7

Post autor: Markus » pt paź 19, 2018 13:17

Dziś zauważyłem dziwne odchody u mojego ''papuga''
Obrazek

Czy to normalne ?? z zielonych pokarmów wczoraj podawałem kapuste i salate.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » pt paź 19, 2018 14:24

Takie odchody są po zjedzeniu sałaty i kapusty. Zamiast tego podawaj im liście z mleczu. Kapusty się nie podaje, chyba ze ''pekińską'' i to w śladowych ilościach. Z sałatą też bym nie przesadzał, chyba że jest nie pryskana i z swojego ogródka.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#9

Post autor: Monia_Jessi » pn wrz 05, 2022 18:58

WOJTEKZ pisze:
pt paź 19, 2018 14:24
Takie odchody są po zjedzeniu sałaty i kapusty. Zamiast tego podawaj im liście z mleczu. Kapusty się nie podaje, chyba ze ''pekińską'' i to w śladowych ilościach. Z sałatą też bym nie przesadzał, chyba że jest nie pryskana i z swojego ogródka.
A co jeżeli ( mam nimfy) nigdy w życiu nie jadły kapusty,a na sałatę( z własnego ogródka) nawet nie spojrzą? Od czasu do czasu jedna z moich ma takie odchody. Czy to ich też się tyczy?

Chciałam usunąć tamten post,bo zamiast zacytować napisałam,ale niestety chyba jestem za głupia i nie wiem,gdzie to zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla-amazonki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość