Amazonka na domowego pupila.

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#21

Post autor: Anka » pn sty 12, 2009 19:49

Jeżeli chodzi o dotychczasowe wypowiedzi, to raczej nie jest to dyskusja. Ja piszę o tym jak wygląda życie w domu, mając amazonkę mączną. Jak również którego hodowcę mogę polecić . Aha przypomniałam sobie, ze Justyna z naszego forum to takze powszechnie polecana hodowczyni papug. Mozesz sobie sprawdzić w Jej profilu adres do strony sklepu internetowego i hodowli. Zobaczysz jakie ma aktualnie papugi.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

zyto
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 10, 2008 12:37
Ptaki które hoduję: nie mam
Lokalizacja: katowice

#22

Post autor: zyto » pn sty 12, 2009 20:08

Też znam wiele bardzo dobrych opinii na temat pani Justyny i nie raz bylem na jej stronie. A co do samego zakupu to jeszcze mam czas. Pozwolę sobie zadać kilka pytań... Jak Twoja (Wasze) amazonka akceptuje członków rodziny, jak reaguje na gości-obce osoby, w jakich sytuacjach jest agresywna-o ile jest agresywna, czy charakter zmienia wraz z upływem lat. O dietę nie pytam bo aż głowa boli od natłoku informacji na ten temat-i dobrze.
Ostatnio zmieniony śr gru 15, 2010 19:03 przez zyto, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#23

Post autor: Anka » pn sty 12, 2009 20:21

W marcu moja papuga będzie miała 6 lat. Sa członkowie mojej rodziny ktorych nie akceptuje i boi się cały czas. Są takze obce osoby które pomimo, ze po raz pierwszy przychodza do domu, to papuga nie płoszy się i nie denerwuje. Ogólnie jest spokojną papuga, ale i moje podejście do niej jest niekonwencjonalne. Za dużo się naoglądalam maskotek oswojonych. Mowię tutaj zarówno o amazonkach jak i o żako. Pod hasłem maskotka rozumiem papugę wykarmioną przez hodowcę.
Z mojej strony to wszystkie informacje. Mogę tylko polecić CI dokładniejszą lekturę forum, moze wowczas trafisz na opinie o niektórych hodowcach. Będziesz mogł sobie na podstawie tych wpisów wyrobić pewne zdanie i zdecydować do którego udasz się po poradę. Dodam jeszcze, ze każda z amazonek ma inne usposobienie.
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Patryk1
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:22
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

#24

Post autor: Patryk1 » wt sty 13, 2009 18:49

Witam może teraz ja troche późno :lol:
Ja mam kurike i już to pisałem ale napisze jeszcze że co do głosu to amazonki mają chyba najgłośniejszy z takich papug jeszcze konury też sie ''wydzieraja'' Mój Fifi to jak słyszy kogoś a go nie widzi to w tedy jest masakra. Albo tak jak Ania pisze że przychodza nie którzy i od razu im na ramie przylatuje a jak widzi nie które osoby to piszczy jak najęty i co do rozmów w jej towarzystwie to też nie bardzo,to znaczy musi on byc w środku zainteresowania.Teraz zauważyłem że zaczyna dziubac wszystkich i to czasami mocno.Czytałem gdzieś że ptaki ręcznie karmione tak mają myśle że mu przejdzie ja sie tam przyzwyczaiłem,ale córka moja sie go już boi
Patryk

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#25

Post autor: Boguśka » śr sty 14, 2009 07:09

Nie pozwalaj na dziobanie bo będzie gorzej.Reaguj natychmiast.Mój czasami dziobie jak ma "zły"dzień i wszyscy chcą ga głaskać-wtedy trzeba dać mu spokój ale czasem ma dobry dzień i tez chce dziobać ale wtedy ja reaguje i daje w dziób-bo ja nie z tych co wystawia ręce nie potrzebnie
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Patryk1
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:22
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

#26

Post autor: Patryk1 » śr sty 14, 2009 12:21

Tak właśnie robie tylko on jest obrażalski i pamiętliwy bo jak go ''pstrykne'' w dziób to później jak przyleci i chce go pogłaskac to on chyba myśli że znowu ''dostanie'' i zaczyna piszczec jak podnosze ręke
Patryk

Awatar użytkownika
Dr.Evil
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 07, 2009 18:49
Ptaki które hoduję: na razie żadne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27

Post autor: Dr.Evil » ndz sie 09, 2009 02:16

Witam,
może troche późno się dołączę, ale postaram się troszkę pomóc.
Osobiście na razie żadnego ptaka nie mam (chociaż się przymierzam do żako, albo dwóch) :-) ale kurikę posiada babcia mojej dziewczyny (wydaje się absurdalne, ale dobrze ją znam, i często u niej bywam, więc troche obserwacji na temat papugi poczyniłem, jak i sporo się nasłuchałem). Owa babcia nie pracuje i siedzi praktycznie cały czas w domu, więc nie ma problemów z jakimkolwiek zaniedbaniem papugi, w związku z czym nie ma też za bardzo krzyków. Natomiast jak już są, to rozdzierają uszy. Umie to krzyknąć tak, że jak raz wszyscy wyszliśmy, zostawiając papuge wolno latającą po mieszkaniu z wszystkimi oknami pozamykanymi, to zaczeła sie drzeć tak, że słychać było jeszcze dobre 300 metrów dalej. Dopiero tramwaj ją zagłuszył. Papuga nie wiem czy ręcznie wykarmiona, czy przez rodziców, bo ma już swoje lata i nikt nie umie już powiedzieć :-) . Ptak przepiękny i uroczy. Mnie jak poznał to od razu za pierwszym razem usiadł, a raczej usiadła mi na ramieniu i sie polubiliśmy, ale jeżeli ktoś przychodzi i np. rozmawia w drugim pokoju, kiedy ona jest zamknięta, to wrzask jest niesamowity. Choziaż, jak mówie, nie jest na codzień. tylko wtedy kiedy coco nie jest w centrum uwagi, a to sie akurat zdarza rzadko. Postaram sie kiedyś jakieś zdjęcia wrzucić.

rozella39
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 13, 2013 16:39
Ptaki które hoduję: konury rudosterki aleksy senegalki , księżniczki , katarzynki
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

#28

Post autor: rozella39 » pt mar 22, 2013 15:31

Amazonki fajnie ucza sie powtarzać słowa ale jak sie poczują samotne sie sie potrafią oskubac niestety i trudno temu zaradzić
ppaugi

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#29

Post autor: Anka » pt mar 22, 2013 18:55

rozella39 na jakiej podstawie piszesz, że amazonki potrafią się wyskubać ?
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#30

Post autor: sqrczybyk » pt mar 22, 2013 20:27

rozella39 pisze:jak sie poczują samotne sie sie potrafią oskubac niestety i trudno temu zaradzić

ja bym ujął to troszeczkę inaczej... może i brzydko,ale trudno... jak poczują się kompletnie zlane przez właściciela :-/

rozella39
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 13, 2013 16:39
Ptaki które hoduję: konury rudosterki aleksy senegalki , księżniczki , katarzynki
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

#31

Post autor: rozella39 » czw maja 16, 2013 22:46

poprostu to tak inteligentne papugi że jak sie poczują samotne to mogą zacząć sie skubac z nudów niestety kolega przerabial taki temat na swojej ja ja "ratowalem " przez 8 tygodni spryskują anty drap i dużo czasu jej poświecaja przestala sie skubac ale po powrocie do kolegi kótry jest mniej dyspozycyjny niestety powrót do skubania
ppaugi

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#32

Post autor: Anka » pt maja 17, 2013 06:55

Wg mojej wiedzy, to najbardziej podatne na wyskubywanie się są ary , żako i kakadu. Mam swoją amazonkę już 10 lat. Od roku wychodzę rano wracam póżnym popołudniem. Nie zauważyłam oznak skubania. Rano odprawiamy rytuał w sensie podrapania Brumsa po szyji i głowie , podaniu smakołyków i znikam, a jako towarzysza samotności ma psa. Siedzą biedaki ok 8 godzin same. Za to jak wracam to jest głośno :-D
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"AMAZONKI"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości