Gdy papuga preferuje jedną płeć

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

lenka211
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 22, 2016 19:17
Ptaki które hoduję: nimfa

Gdy papuga preferuje jedną płeć

#1

Post autor: lenka211 » sob lut 04, 2017 20:34

Wcześniej zadawałam pytanie o amazonkę i czy ta papuga byłaby dla mnie dobrym wyborem. Nie byłam jednak jeszcze w 100% zdecydowana na kupno drugiej, dużej papugi, rozważam wszystkie za i przeciw. Ostatnio jednak napotkałam ogłoszenie o sprzedaży 6-letniej, wyskubanej amazonki, naturalnie wychowanej. Papuga była ponoć wyciągana z fatalnych warunków, jest w zasadzie szaro-zielona, niektóre pióra już nie odrosną. Dowiedziałam się, ze papuga lubi towarzystwo mężczyzn, jeśli chodzi o kobiety bywa różnie. Z jednej strony chciałabym jej pomoc i ja przygarnąć, a z drugiej waham się, bo w domu kręcą się raczej kobiety ;-) W związku z tym moje pytanie brzmi - czy ktoś z Was ma papugę, która preferuje jedną płeć? Jak odnosi się wobec tej drugiej? Rozumiem, ze każdy przypadek jest inny, jednak chodzi mi o pewne uśrednienie, żebym wiedziała, na co ewentualnie się przygotować, gdybym jednak zdecydowała się na jej posiadanie.

megipoland
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 08, 2017 12:54
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

#2

Post autor: megipoland » śr lut 08, 2017 13:02

lenka211 pisze:Wcześniej zadawałam pytanie o amazonkę i czy ta papuga byłaby dla mnie dobrym wyborem. Nie byłam jednak jeszcze w 100% zdecydowana na kupno drugiej, dużej papugi, rozważam wszystkie za i przeciw. Ostatnio jednak napotkałam ogłoszenie o sprzedaży 6-letniej, wyskubanej amazonki, naturalnie wychowanej. Papuga była ponoć wyciągana z fatalnych warunków, jest w zasadzie szaro-zielona, niektóre pióra już nie odrosną. Dowiedziałam się, ze papuga lubi towarzystwo mężczyzn, jeśli chodzi o kobiety bywa różnie. Z jednej strony chciałabym jej pomoc i ja przygarnąć, a z drugiej waham się, bo w domu kręcą się raczej kobiety ;-) W związku z tym moje pytanie brzmi - czy ktoś z Was ma papugę, która preferuje jedną płeć? Jak odnosi się wobec tej drugiej? Rozumiem, ze każdy przypadek jest inny, jednak chodzi mi o pewne uśrednienie, żebym wiedziała, na co ewentualnie się przygotować, gdybym jednak zdecydowała się na jej posiadanie.


Mam dwie amazonki niebieskoczelne, ewidentnie samiczka preferuje kontakt z mężczyznami, samiec będący u nas rok ani razu nie zbliżył się pokojowo do mojego męża, niestety. Samiczka jest młoda, ma 7 miesięcy, ręcznie karmiona, samiec ma 4 lata, ptak z woliery zewnętrznej

Awatar użytkownika
wakansen
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 16, 2017 08:20
Ptaki które hoduję: Papuga ara
Lokalizacja: Polkowice

#3

Post autor: wakansen » pt cze 16, 2017 08:24

Właśnie te amazonki mają dziwne upodobania, które nie sposób zmienić :) Niestety, ale skoro lubi tylko jedną płeć to nic z tym nie zrobisz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"AMAZONKI"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości