Witam - Amazonka Żółtogardła - Wrocław

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

Re: Witam - Amazonka Żółtogardła - Wrocław

#21

Post autor: Figa » wt paź 09, 2018 17:45

Mów do niej, a z czasem i ona zacznie mówić :). Pamiętaj o odpowiedniej diecie, bo amazonki wymagają diety z ograniczoną ilością tłuszczu, tak więc ostrożnie z orzechami i karmami jakie wybierasz.

caravela
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 05, 2018 16:01
Ptaki które hoduję: Amazonka Oratrix

#22

Post autor: caravela » pt paź 12, 2018 11:58

Jak narazie (ptaka mam od 2 tygodni), jest bardzo cichy, nawet jak nawołuje to nie jest to uciążliwe (mam nadzieje, że tak zostanie aż boje się nie zapeszyć:).

Na rękę przylatuje na zawołanie a często i bez :):):) Jeszcze nie bardzo się daje pogłaskać (choć 2 razy już to robiłem a ptaszor był mega zadowolony).
Żona mowi, że słyszała jak "pod nosem" wymawiał swoje imię Rico :)
P.S. Jak lata po mieszkaniu to robi niezłą cyrkulacje powietrza :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#23

Post autor: Figa » pt paź 12, 2018 12:19

Czy to jest to samo co Oratrix ?

caravela
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 05, 2018 16:01
Ptaki które hoduję: Amazonka Oratrix

#24

Post autor: caravela » pt paź 12, 2018 14:23

Tak, Oratrix - to łacińska nazwa Amazonki Żółtogardłej.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#25

Post autor: Figa » sob paź 13, 2018 07:48

Moja sąsiadka ma właśnie Oratrixa, w porównaniu do mojej, to jest mega głośna, nie wiem czy to cecha osobnicza, czy Oratrixy są takie wrzaskliwe, słyszę ją spacerując z psami na drodze i to z daleka <olaboga> , ale też bardzo dużo mówi, ja osobiście jeszcze nie słyszałam, ale sąsiadka mi opowiadała, że gada jak najęta <jupi>

caravela
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 05, 2018 16:01
Ptaki które hoduję: Amazonka Oratrix

#26

Post autor: caravela » ndz paź 21, 2018 14:15

A może mi ktoś podpowiedzieć jaką dietę najlepiej stosować dla mojej papugi? (Śniadanie, obiad i kolacja:)

caravela
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 05, 2018 16:01
Ptaki które hoduję: Amazonka Oratrix

#27

Post autor: caravela » ndz paź 21, 2018 14:24

Ps. Jak bezpiecznie (dla ptaka) łapać go i wsadzać do klatki (forma kary) jak np. Gryzie??

Podobnie jak go bezpiecznie wkładać do transportera (wizyta u weterynarza)?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#28

Post autor: Figa » wt paź 23, 2018 09:25

Poczytaj sobie o żywieniu amazonek, bo różni się ona od żako czy innych papug. Skup się w żywieniu na kiełkach, owocach, warzywach i na granulatach. Co do bezpiecznego łapania, to naucz ją tak aby sama wchodziła do klatki, transportera, ja tak właśnie zrobiłam i to jest najlepsze rozwiązanie. Co do wkładania do klatki jako forma kary, uważam za zły pomysł, bo klatka to ma być azyl, gdzie papuga sama wraca na odpoczynek, moja jak jest zmęczona, chce ciszy i spokoju, to właśnie wraca do klatki, na noc jak idziemy spać, to też do niej mówię idziemy spać, dostaje przed snem migdałka i to jest nasz taki rytuał.
Jak robi coś nie tak, to mówię do niej " NIEWOLNO" i ona wie, ze ma to zostawić, bo mi się to nie podoba, oczywiście za jakiś czas znowu spróbuje, bo to jest silniejsze od niej, ale ja konsekwentnie nie pozwalam, mówiąc NIEWOLNO.

jacek43krakow
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 20, 2020 17:38
Ptaki które hoduję: oratrix

#29

Post autor: jacek43krakow » czw sie 20, 2020 17:57

Mam pytanie,czy amazonka żółtogardła oratrix to głośny ptak? bo kupiłem kiedys z hodowli z ornatowic i ten był z innymi papugami w wolierze 6 miesiecy i tak dawal popalic ze nie szło wytrzymac w domu. A jak jest z typowym pupilem wykarmionym ręcznie,tez tak skrzeczy? dodam ze oratrix którego kupiłem byl rok u mnie w domu w salonie gdzie czesto przebywam. Temat głaskania nie wchodził w gre, gadanie również chociaz poswiecilem mu duzo czasu jedynie skrzeczenie ktore urywalo uszy, bardzo uciążliwy ptak.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#30

Post autor: Figa » pt sie 21, 2020 06:59

Z tego co się zdążyłam zorientować, to jest to cecha i charakter danego osobnika, są ciche i są krzykliwe, zależy jaki ci się charakterek trafi. Miałam dwie niebieskoczelne i też różne. Jak pisałam wyżej, sąsiadka ma ręcznie karmioną, pieszczoch straszny, ale głośna jeszcze bardziej. A znam osobę co ma cichutką, więc reguł niema.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"AMAZONKI"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości