atrakcyjna cena za parę amazonek

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

atrakcyjna cena za parę amazonek

#1

Post autor: ExoticParrotsCenter » wt wrz 09, 2014 10:39

Witam. Mam okazję kupić naprawdę za nie wielkie pieniądze jak na ten gatunek amazonki , parę lęgową . Problem w tym, że ta para do młodzieży nie należy . Samiec 9 lat samica 8 lat, albo odwrotnie. Czy te ptaki są nie "za stare" na zmianę domu? Jak ten wiek ma się do lęgów? Wolałbym kupić młodą parę,ale ta cena wzrosła by prawie dwukrotnie. Dodam tylko ,że samiec pochodzi z Polski, samica z Czech posiadają wszystkie odpowiednie dokumenty. Choć cena jest bardzo atrakcyjna bo 1500zl za pare to jestem mało przekonany. Dlatego proszę osoby, które hodują amazonki o doradzenie mi czy warto czy lepiej poczekać odłożyć jeszcze kasy i kupic młodą parę. Jeżeli w tym tyg się nie zdecyduję, a ktoś był by chętny mogę podać kontakt do hodowcy. Za wszystkie odpowiedzi bardzo wam dziękuję.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » wt wrz 09, 2014 11:55

A badania na obecność wirusów i innych chorób mają aktualne ?

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post autor: coco39 » wt wrz 09, 2014 12:59

Po pierwsze nie wiem jaki to gatunek amazonek,po drugie wiek 8-9 lat to wiek jak dla amazonek idealny stare to mógłbyś powiedzieć jakby miały 18-20 lat.Pochodzenie ptaków jest nieistotne ważne aby ptaki miały się ku sobie i aby były zdrowe.
Co to znaczy wg ciebie para lęgowa ?? czy to para złożona z niespokrewnionego samca i samicy?? czy para która może miała już młode?? Jeśli miała młode czy widziałeś te młode w budce w poprzednich legach?? Jeśli miała by odchowy ta para to nikt nie sprzedał by ci tych ptaków za te pieniądze. no chyba ze byłyby to młode kuriki.
Ponadto czy jesteś przygotowany na tak głosne ptaki masz odpowiednie warunki i wyrozumiałych sąsiadów?Jeśli tak to radzę ci się wstrzymać uzbierać troszkę kasy i za normalne pieniądze kupić normalne młode amazonki z wszystkimi testami badaniami itd.


Figa pisze:A badania na obecność wirusów i innych chorób mają aktualne ?


W tym momencie te testy są najmniej ważne.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#4

Post autor: ExoticParrotsCenter » wt wrz 09, 2014 13:41

Może źle to określiłem jako para lęgową , chodziło mi bardziej o parę jako samiec i samica. Facet zapewnia,że ma stosowne dokumenty i badania DNA. Warunki mam odpowiednie ostatnio wybudowałem woliere zewnętrzną, a teraz buduje woliere( boksy) wewnętrzne z możliwością dogrzania w zimę. Też się zastanawiam dlaczego tak niska cena za nie , skoro jak facet zapewniał mnie ,że są zdrowe i jest wszystko ok. On je kupił jakoś pól roku temu. Tylko jak on twierdzi nie ma odpowiednich warunków do ich trzymania zimą. Nie ma ogrzewanych pomieszczeń. Dlatego chce je sprzedać lub zamienić się na inne gatunki papug, które można trzymać w wolierach zewnętrznych cały rok. Zazwyczaj , gdy jest promocyjna cena zawsze jest cos nie tak, ale może jest faktycznie tak, ze nie ma odpowiednich warunków i chce je sprzedać przed zimą za ta cenę. Sam nie wiem . Dlatego napisałem tu, żeby poznać wasze opinie.
Są to amazonki kurika.

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#5

Post autor: ExoticParrotsCenter » wt wrz 09, 2014 13:53

Mam ich zdjęcia.
Załączniki
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_24850553_364_d.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_24850553_6847_d.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_24850553_996_d.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_24850553_9479_d.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_24850553_2393_d.jpg

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#6

Post autor: El. » wt wrz 09, 2014 14:10

Jeżeli masz możliwość to udaj się do hodowcy porozmawiaj z nim na temat ptaków, sprawdź czy wszystkie dokumenty się zgadzają obejrzyj ptaki. Decyzja należy do Ciebie. Przeaanalizuj wszystkie możliwe aspekty hodowania tych pięknych ptaków, czy możesz im zapewnić stałą i bogatą dietę, odpowiednie pomieszczenie hodowlane, bo jeżeli Ty i im takich warunków nie zapewnisz to po jakimś czasie będziesz musiał je sprzedać i będą tak wędrować biedactwa od właściciela do właściciela.
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#7

Post autor: coco39 » wt wrz 09, 2014 14:17

Czyli teraz wiemy coś więcej.
Co do ceny 1500zł to nie jest wcale niska cena jak na ten gatunek. Za dorosłe ptaki czyli takie które maja możliwość lęgów cena jest ok 1500 - 1900zł. za młode natomiast zapłacisz teraz ok1000-1100 zł za parę (liczyłem ze są troszku droższe ale niestety)
Na zdjęciu widać nienajlepszy stan upierzenia u samiczki nie wiem może jest to spowodowane pierzeniem się.
Ja nauczony doświadczeniem postawiłbym na młode ptaki fakt dłuższy okres oczekiwania na dojrzałość ptaków ale poza tym są plusy:
Możesz wybierać z większej ilości ptaków, niższa cena, zakup bezpośrednio u hodowcy od którego ptaki pochodzą a co w tym wypadku najważniejsze dostaniesz jeśli chcesz testy PBFD, APV czy DNA
Decyzja należy do ciebie.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#8

Post autor: apol » wt wrz 09, 2014 16:08

Ile kosztuje ręcznie karmiona kurika?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#9

Post autor: coco39 » wt wrz 09, 2014 19:38

Ok 3500 - 4000 kć =ok 600zł
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#10

Post autor: ExoticParrotsCenter » śr wrz 10, 2014 07:46

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Mam czas do soboty, jeżeli się jednak nie zdecyduję mogę podać kontakt do tego hodowcy. Może ktos inny skorzysta. Co do wieku jeszcze, ja bym postawił na młodsze w wieku od 2 do 5 lat. A tak trochę odbiegając od tematy szukam dorosłej samicy Aleksy obrożnej (białą ewentualnie niebieską) w wieku od 2 do 3 lat, wie ktoś coś? ;)

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#11

Post autor: ExoticParrotsCenter » sob wrz 27, 2014 22:33

Stety lub niestety nie dokonałem zakupu tych amazonek. Może bardziej stety, nie ukrywam, że to moje marzenie amazonka lub żako, ale ja dopiero zaczynam przygodę z papugami i lepiej dla mnie jak i papug , gdy zostanę przy aleksach obrożnych , przynajmniej na razie:) a co do Aleks właśnie dokupiłem pare dni temu do mojego samca. :) o to Frania:-)
Załączniki
WP_20140927_012.jpg
Frania:)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#12

Post autor: Figa » sob wrz 27, 2014 22:47

Piękna śnieżynka <ok>
Co do amazonek, to co się odwlecze to nie uciecze <luzik> będą pewnie za jakiś czas.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#13

Post autor: apol » ndz wrz 28, 2014 07:59

Skoro Frania jest albinosem to raczej jest to Franek z tego powodu iż albinosy nie mają obroży tylko różnią się kolorem dzioba a raczeh intensywnością . A ten ma intensywny dziób. Intensywny ( czerwony ) dziób samiec , delikatny( czerwony )samica .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#14

Post autor: ExoticParrotsCenter » pn wrz 29, 2014 11:30

apol, dzięki za info:) ale to tym bardziej upewniłeś mnie, że to samica. Na zdjęciu może faktycznie wygląda , że ma ten dziobek w intensywnym kolorze, ale tak nie jest:) w realu to wygląda bardziej jak wyblakły, zwłaszcza na końcu jest bardziej jasno różowy niż czerwony. Postaram sie zrobić z bliska zdjęcia w lepszym świetle. Jak się uda:)

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#15

Post autor: ExoticParrotsCenter » pn wrz 29, 2014 11:40

Z bliska, ale słaba jakość .
Załączniki
PhotoFrameGrid_635475874385418709.jpg
PhotoFrameGrid_635475873276133545.jpg

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#16

Post autor: apol » pn wrz 29, 2014 14:47

Spoko nie ma problemu . Faktycznie jak zrobiłeś lepszą fotke lepiej widać :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#17

Post autor: ExoticParrotsCenter » pn wrz 29, 2014 15:07

Figa, tez mi bardzo sie podoba:):) śnieżynka? dobry pomysł na imię, ale nie będę juz nic zmieniał;) zostanę przy Frani. A co do amazonek na pewno będę je miał:D
apol, czyli jednak to Frania?:D (oby) no, ale widzisz tego naprawdę nie wiedziałem,że u albinosów płeć rozpoznaje się po kolorze dzioba. Myślałem, że charakterystyczna obroża występuje u samców w każdy ubarwieniu.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#18

Post autor: apol » pn wrz 29, 2014 15:19

Raczej Frania :) u reszty mutacji samce mają obroże
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"AMAZONKI"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość