Kakadu biała

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

cocoleo
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 21:05
Ptaki które hoduję: szkarłatka, żako kongo
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Kakadu biała

#1

Post autor: cocoleo » czw cze 04, 2009 19:13

Chciałbym poruszyć sprawę howu i rozmnażania tych pięknych papug. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii. Pozdrawiam

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#2

Post autor: szkot » czw cze 04, 2009 19:39

W Warszawskim Zoo jest para Kakadu która co rok daje potomstwo!Zawsze są dwa pisklaki i zawsze jedno karmią rodzice a drugie idzie do ręcznego karmienia!W klatce z arami jest trójka młodych alb własnie po tych rodzicach.Jak chłopaki dadza mi elegancki artykuł o tej parze to napisze więcej!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Post autor: zatra » czw cze 04, 2009 20:19

Alby to najgłośniejsze z kakadu, o ile nie najgłośniejsze z wszystkich papug. Przy tym są o tyle uciążliwe, że o ile ara potrafi się głośno udrzeć to kakadu białe potrafią robić to godzinami.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

cocoleo
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 21:05
Ptaki które hoduję: szkarłatka, żako kongo
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#4

Post autor: cocoleo » czw cze 04, 2009 21:03

Rysiek masz te ptaki,że uważasz ze są najgłośniejsze? Mam zamiar nabyć samca 3 letniego do domu. Może to zły pomysł?

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: zatra » pt cze 05, 2009 22:15

Ja mam kakadu żółtolicą ale wszystkimi kakadu interesowałem się od zawsze. Białolice miał znajomy który je trzymał w wolierze i to jego opinia. Nie pamiętam strony o kakadu białej - przestrzegającej przed jej kupnem, był tam nagrany głos który dawał wyobrażenie o intensywności jej krzyku. Domyślam się, że do domu to zamierzasz go kupić jako pupilka. Pomimo że alba jest piękna - zawsze fascynowały mnie wszystkie kakadu - to jednak bym na Twoim miejscu się nad tym poważnie zastanowił.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

pysia34

#6

Post autor: pysia34 » pt cze 05, 2009 22:51

nie przesadzajcie nie drze się cały czas :)
trwa to z regóły około pół godziny dziennie :) większym problemem jest przytulanie :) potrafi to robić godzinami :) przytula się podnosi skrzydełko żeby ją głaskać pod nim :)

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post autor: zatra » sob cze 06, 2009 18:32

Ja pisałem o ptakach w hodowli w parze a nie o przytulankach bo to zupełnie inna bajka. Ptaki w wolierach są z reguły głośniejsze niż te wynaturzone - z ręcznego odkarmienia. Poza tym nie wiem ile ma Twoje kakadu jeżeli mniej niż 5 lat to chętnie wrócę do tematu po tym okresie. :-D
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

pysia34

#8

Post autor: pysia34 » ndz cze 07, 2009 10:19

bardzo chętnie kupię kakadu białe drugiego osobnika samczyka bo mam samiczkę :) ale muszę poczekać na koniec kryzysu który w mojej branży daje się nieco we znaki
:( też wolę papugi w parach tylko nie zawsze jest możliwość, a i okazja kupna młodego osobnika to też nie lada wyczyn
trzy miesiące temu szukałąm samczyka młodego do roku bo nie chciałam brać młodych z jednego gniazda, a teraz nie ma kasy muszę poczekać trochę aż uzbieram, lory wielkie mam parami to też spory wydatek

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#9

Post autor: szkot » ndz cze 07, 2009 10:49

Para kakadu białych w warszawskim zoo od 5 miesięcy ani razu sie nie odezwała,choć jestem tam od 7 rano.Trzy białe kakadu<ich młode z dwóch lęgów>które sa trzymane razem z arami zwyczajnymi drą dzioby przez cały czas.To taka ciekawostka!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#10

Post autor: Boguśka » ndz cze 07, 2009 11:31

A dlaczego są trzymane z arami a nie z rodzicami?może dlatego tak się drą bo chciały by być z nimi?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

cocoleo
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 21:05
Ptaki które hoduję: szkarłatka, żako kongo
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#11

Post autor: cocoleo » ndz cze 07, 2009 11:47

Witam Szkot co ty robisz w zoo o 7.00 pracujesz tam?
Szkot odezwij się do mnie na gg
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2009 04:50 przez cocoleo, łącznie zmieniany 1 raz.

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#12

Post autor: szkot » ndz cze 07, 2009 12:39

Pracuje,ale nie przy ptakach!Dlaczego nie sa trzymane z rodzicami?To sa młode z 2007<jedna sztuka ręcznie karmiona>i z 2008<jedna sztuka recznie karmiona a druga karmiona przez rodziców>Duzo o nich napisac nie moge bo kakadu nie interesowało mnie tak bardzo,ale rodzice na nowo przygotowuja sie do legów!Zadko bywają na wolierze zewnetrzej,ale ok 7 rano kopulują,co mam oczywiscie na zdjeciach!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13

Post autor: zatra » ndz cze 07, 2009 14:33

szkot pisze:Para kakadu białych w warszawskim zoo od 5 miesięcy ani razu sie nie odezwała,choć jestem tam od 7 rano.Trzy białe kakadu<ich młode z dwóch lęgów>które sa trzymane razem z arami zwyczajnymi drą dzioby przez cały czas.To taka ciekawostka!


Raz w roku odwiedzam ogród zoo w Krakowie i zwykle są to godziny przed i południowe. Często przystawałem przy papugach i nawet byłem zaskoczony, że pomimo ich ilości stosunkowo jest tak spokojnie. Raz przypadkowo trafiłem tam około godz. 17. Takiego rejwachu już dawno nie słyszałem. Trudno było przejść obok nich, już nie mówiąc o chwilowym zatrzymaniu.
Faktem jest, że papugi mają swoje charaktery i każda nawet w obrębie własnego gatunku zachowuje się inaczej.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#14

Post autor: papugi » sob maja 28, 2011 01:12

Dziwnie jak ciekawe tematy powstaja i jak szybko umieraja..
biale (cactua alba sa moje favoryty...
moj pierwszy, Victor, ma 18 lat..i jest dziadkiem.
Wyklul sie w inkubatorze u chodowcy i po dlugich latach nauczyl sie, razem z Kokko chodowac wlasne piskleta ktore moge wyjmowac z gniazda i zwowu wsadzac jak chce.
Male sa bardzo dobrze wychowane o raczej posluszne.
Chetnie odpowie jesli beda pytania bo biale to moja specjalnosc.. :-)

.

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#15

Post autor: szkot » ndz maja 29, 2011 19:42

A rewelacyjna para z warszawskiego ogrodu znowu przystąpiła do lęgów! Kto wie,moze tak jak w poprzednim roku wychowa bez pomocy czlowieka kolejne dwie sztuki.Liczymy na to bardzo!
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

aga2san
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 01, 2011 09:33
Ptaki które hoduję: kakadu białoczuba
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#16

Post autor: aga2san » śr cze 01, 2011 09:46

Witam wszystkich na forum :)
Wlasnie sie zarejestrowalam. Mamy razem z chłopakiem kakadu bialoczuba ktora to papuge kupilismy od hodowcy i ma obecnie 9 miesiecy :) Z zwiazku z tym mam pytanie do osob ktore juz hoduja papugi, czy nasz kochany pupilek juz do konca zycia bedzie tak wszystko swoim dziubkiem chcial obgryzc lub zniszczyc czy to moze tylko takie niemowlecy okres? :) A tak pozatym to jest kochana papuga ktora jak nic nie psuje to sie milusio przytula i chce byc glaskana :)

pysia34

#17

Post autor: pysia34 » śr cze 01, 2011 09:55

Owszem :-D tak już jej zostanie :-) Polecam jednak od razu pomyśleć o tym, aby jej zapewnić drugą kakadu wówczas będziecie mieć nieco spokoju jak będzie miałą towarzysza. Wiem , ze wówczas dwa dzioby do pilnowania ale nic nie zastąpi tego jak zachowują się względem siebie. A wy będziecie mieli trochę czasu dla siebie. Uwierz mi kakadu moga przytulać się całą dobę i dziobem szkudzić za plecami :-D Z czasem będzie chciała spędzać więcej czasu z wami i więcej i jak tego nie dostanie to popadnie w apatie i zaczną sie problemy ze skubaniem i inne behawioralne. Warto to przemyśleć zawczasu. A swoją drogą od kogo macie kupione kakadu i jaka płeć jeśli można spytać :-) Ja mam dwa białaski :) już nieco starsze wchodzące powoli w okres dorosłości. To dopiero będzie wyzwanie :-)

aga2san
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 01, 2011 09:33
Ptaki które hoduję: kakadu białoczuba
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#18

Post autor: aga2san » śr cze 01, 2011 10:16

Dzieki za szybka odpowiedz :)
Naszego pupilka rodzaju meskiego mamy od super hodowcy z Rybnika pana Marcina, to jego strona http://ara.cba.pl/
Bardzo nam pomagal na poczatku bo musielismy jeszcze tego malego szkraba karmic recznie gdyz mial tylko 4 miesiace a ze wczesniej papugi nie mielismy to nie za bardzo wiedzielismy jak sie nia zajac :)
druga kakadu to w sumie byla by fajna sprawa tylko ten koszt zakupu haha :) nio i faktycznie dwa dzioby do upilnowania to wydaje mi sie ciezka sprawa :)
a tak wogole to masz parke czy moze tej samej plci? jak to wyglada? nie bylo by problemu gdyby byly np dwa samce?

pysia34

#19

Post autor: pysia34 » śr cze 01, 2011 10:21

Lepiej mieć różnopłciowe :-) 100km za granicą można kupić kakadu za 1000-1200euro więc taniej niż u nas. Ja mam parkę i dopiero kiedy kupiłam samczyka samiczka sięożywiła i po przejściowej depresji pokazała na co ją stać :-) Po roku dokupiłam jej samczyka. Są szalone i kochane. Właśnie od rana szaleją w wolierze na bawełnianych linach i kołach drąc dzioby. Kuchnia jaja frajda mieć to za oknem. Są bardzo rozbawione i wbrew pozorom wcale nie są takie rozdarte:-)

aga2san
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 01, 2011 09:33
Ptaki które hoduję: kakadu białoczuba
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#20

Post autor: aga2san » śr cze 01, 2011 11:03

hmm pomyslimy, moze dostaniemy znizke na druga kakadu u naszego hodowcy :P poki co na razie mamy czas zeby sie papuga zajmowac a jak czasu zabraknie to wtedy nad towarzyszem pomyslimy :)
a za granica to u hodowcy mozna kupic czy jak to wogole wyglada? wiem ze nasz hodowca w Czechach sie zaopartuje z jakiegos laboratorium ale to sa male pisklaczki paro dniowe do odchowania

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla-kakadu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość