Kakadu mała /salomońska (Cacatua ducorpsii)

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#21

Post autor: Michallip » ndz sie 01, 2010 17:05

Ja swoją samiczke c. ducorpsii kupowałem od hodowcy z Danii. Miał akurat kilka gatunków kakadu i przyznał, że najlepsze do hodowli są kakadu salmońskie / małe. Goffinów nie polecał ze względu na wyjątkową agresywność samca wobec samicy podczas lęgów. Tutaj kilka fotek jego kakadu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Goffiny:
Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

zatra
Posty: 136
Rejestracja: pt maja 16, 2008 22:27
Ptaki które hoduję: papugi, drobna egzotyka
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22

Post autor: zatra » pn sie 02, 2010 14:47

Michallip pisze:Ja swoją samiczke c. ducorpsii kupowałem od hodowcy z Danii. Miał akurat kilka gatunków kakadu i przyznał, że najlepsze do hodowli są kakadu salmońskie / małe. Goffinów nie polecał ze względu na wyjątkową agresywność samca wobec samicy podczas lęgów.[/url]


Duża agresywność samca jest nie mniejsza u kakadu żółtolicego z 1 i 6 fotki, zresztą przyjęło się że przy wszystkich białych kakadu samce są wyjątkowo pobudliwe stąd zalecane duże woliery i kilka wyjść z budki lęgowej. Na zdjęciach wydaje mnie się, że te boxy nie są zbyt duże, ale fotografia nie oddaje dobrze głębi toteż być może że się mylę.
Dla mnie mimo wszystko obecnie najważniejszym kryterium jest głośność, gdyż od wolier mam nie daleko sąsiada, a już żako i barwnice czasami swój koncert urządzają.
http://www.swiatpapug.pl

Pozdrawiam
Rysiek

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#23

Post autor: Michallip » pn sie 02, 2010 14:56

Alby i molucki trzymał w brdzo dużych wolierach - miały około 6 metrów długości, 4 wysokości i gdzies ze 2 szerokości. Goffiny i rózowe miał w nieco mniejszych. Ducorpsy zaś trzymał w zupełnie małych wolierkach (okolo 2m x 1m). Mówił, że u niego są bardzo spokojne. Może to wynika, że bardzo dobrze dobrały mu się w pary.

U mnie kakadu dogadują się bardzo dobrze, razem jedzą, razem sie bawią i razem latają po mieszkaniu. Bez przerwy przeczesują też sobie czuby i ostatnio zaczęły się podkarmiać. Mają dopiero nieco ponad rok, więc nic z tego nie będzie, ale dobrze wróży.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#24

Post autor: Michallip » ndz sty 09, 2011 18:42

Kilka nowych fotek moich kakadu salomońskich. Samiczka niestety trochę poczochrała samca i przerzedziła mu karczek, ale podawanie Biotyny i regularne spryskiwanie przynosi efekty i samczyk wygląda coraz lepiej. Dzisiaj podczas kąpieli pod spryskiwaczem bezczelne lorki wepchnęły się pod krople wody i cieszyły się z prysznica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"KAKADU"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość