kakadu Ducorpsa

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

piramidon

kakadu Ducorpsa

#1

Post autor: piramidon » wt cze 22, 2010 20:33

Od roku dolaczyla do mojego zwirzynca (psiego jak dotad) kakadu Ducorpsa, jest naprawde wesolo, a czasem glosno. Piekny i madry ptak! pozdrawiam wszystkich

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#2

Post autor: GoldAngelo » wt cze 22, 2010 21:11

A możesz trochę bardziej ją opisać? Masz samca/samicę? Jakieś zdjęcia?:)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

piramidon

#3

Post autor: piramidon » śr cze 23, 2010 07:23

jestem tu swiezy i nie bardzo jeszcze umiem poruszac sie na tym forum... na pewno cos zalacze, bo papuga jest na tyle fotogeniczna, ze czesto obserwuje ja przez obiektyw mojej lustrzanki :) Wyklula sie z jaja 1 kwietnia ubieglego roku w hodowli Janusza z Krakowa. Jest mniejsza od alby i wydaje sie, ze duzo mniej halasliwa. Ma swoje sesje, ale to bardziej nawolywanie i chec zwrocenia na siebie uwagi. Jak wszystkie kakadu lubi byc w centrum zainteresowania i kiedy rozmawiam z kims (w tym przez telefon) stara sie na wszelkie sposoby partycypowac, glownie przedrzezniajac mnie. Z mowieniem wyraznym jest kiepsko, ale swietnie nasladuje intonacje calych zdan (np. dialogow z filmow). Podporzadkowala sobie psy i rzadzi nimi, wciaz prowokuje, najmlodszych z moich chartow uwielbia ja - dwa dzieciaki! :)

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#4

Post autor: Michallip » sob cze 26, 2010 12:16

Witam kolejnego posiadacza tych pięknych kakadu. Kakadu Ducorpsy to według mnie najlepsze kakadu do hodowli domowych. Nie są wielkie, nie są krzykliwe, niezwykle intelignetne i wesołe. Wklej kilka fotek. Tutaj moje ducorpsy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#5

Post autor: GoldAngelo » sob cze 26, 2010 15:12

Rzeczywiście są piękne:) Kakadu z pierwszego zdjęcia tak z profilu z postawionym czubem konturami przypomina nóż;) A na ostatnim wygląda jak Elvis Presley-ptasia odmiana;)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

piramidon

#6

Post autor: piramidon » sob cze 26, 2010 15:48

Fajnie... myslisz, ze sie rozmnoza?

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#7

Post autor: essex1 » sob cze 26, 2010 16:42

;-) piramidon, masz racje-kakadu te wyjątkowo cięzko się rozmnażają.Słyszałem to od hodowcy tych kakadu.Zapewne dlatego są tak mało popularne.Ale próbować zawsze należy... ;-)
Pozdrawiam. Artur

piramidon

#8

Post autor: piramidon » sob cze 26, 2010 19:35

No właśnie, moja samiczka jest bardzo młoda i raczej nie myślę o partnerze dla niej, bo jest ptakiem ręcznie karmionym, hiper oswojonym, a wiem, że jak już się połączy w parę jej ufność do człowieka znacząco osłabnie... Teraz mała kakadu zajmuje się ujarzmianiem moich chartów angielskich :) Kurcze, nie wiem jak sie tu zdjecia zalacza...

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#9

Post autor: GoldAngelo » sob cze 26, 2010 20:49

piramidon, jej ufność niekoniecznie osłabnie. Zawsze możesz dokupić ptaka samca ręcznie karmionego. Ale ja na Twoim miejscu kupiłbym młodego dzikuska, który przy Twojej samiczce się oswoi, ale nie będzie tak zabiegał o wasze względy jak ptak ręcznie karmiony, przez co Twoja samiczka nie będzie z nim o nie rywalizowała;) A Twoja Ducorpsa nie będzie już taka samotna gdy was nie będzie, no i będzie miała towarzysza swego gatunku, z którym będzie mogła pogadać w swoim języku. Pozdrawiam, Michał.
Ostatnio zmieniony sob cze 26, 2010 20:55 przez GoldAngelo, łącznie zmieniany 1 raz.

piramidon

#10

Post autor: piramidon » sob cze 26, 2010 20:55

na razie ma kupe frajdy z obserwowania jej, bawienia sie z nia, to niezwykly kontakt, przywoluje mnie, gada po swojemu, super nasladuje dialogi z filmow z tv, oczywiscie zachowuje intonacje, ogolne brzmienie, nie rozroznia skomplikowanych zglosek, sylab, ale i tak brzmi to zabawnie. Natomiast nauczyla sie psiego jezyka i szczeka z nimi, mruczy, popiskuje, psy jej odpowiadaja.
Ostatnio zupelnie mnie oslabila - odkrecila wieczko od pojemnika po lekach i zaczerpnela nim wody z poidelka i napila sie (trzymajac w jednej lapie jak chochle)!!!! Odtad wiem juz, ze nie mozna o kims mowic "ptasi możdżek" :lol:

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#11

Post autor: Michallip » sob cze 26, 2010 22:13

U mnie samiec był pierwszy i trafił do mnie na wiosnę 2010. Jest z naturalnych lęgów. Samicę przywiozłem z Danii i jest ręcznie karmiona. Papugi zaakceptowały się od pierwszego dnia i teraz po kilkunastu tygdniach wspólnego życia tworzą nierozłączną parę. Zaczeły ostatnio się podkarmiać. :) Samica uwielbia i smaczyka i ludzi. Samczyk jest wierny swojej partnerce ale do ludzi tez już podlatuje - zwłaszcza po coś do zjedzenia.

Rozmawiałem na temat rozmnażania kakadu Ducorpsa z dwoma hodowcami. Obaj powiedzieli, że nie rozmnażają się trudniej niż inne gatunki kakadu. Na dodatek samiec w czasie legów nie jest tak agresywny jak inne gatunki. Należy jednak tak skonstruować budkę lęgową, aby miała dwa otwory wejściowe, aby w razie "ataku" smica mogła uciec z budki odlecieć w bezpieczne miejsce.
Ostatnio zmieniony sob cze 26, 2010 22:22 przez Michallip, łącznie zmieniany 1 raz.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#12

Post autor: Michallip » sob cze 26, 2010 22:21

A tutaj zdjęcia piramidon:

Obrazek

Obrazek
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#13

Post autor: szkot » sob cze 26, 2010 22:26

Charty śliczne,choc myśle,że ryzykowne jest takie obcowanie z psami uzywanych do łowów dla papużki.Uroda tej kakadu mnie powaliła na kolana!Jak cenowo ta przyjemnosc sie miewa?
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#14

Post autor: Michallip » sob cze 26, 2010 22:30

Miewa się dobrze, nawet bardzo ;)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

piramidon

#15

Post autor: piramidon » sob cze 26, 2010 22:31

:-> niby głowy dać nie można za żadnego zwierzaka, ale o moj psy jestem spokojny, nie robią krzywdy żadnym zwierzętom (jeże, ptaki, kury sąsiada, sarny, bażanty na polach). Kakadu je zdominowała i daje im popalić podczas zabaw. Ale wszystko pod kontrolą, moją! :)
A o cenę lepiej nie pytać, spokojniej się śpi ;-)

pysia34

#16

Post autor: pysia34 » sob cze 26, 2010 22:38

Ja bym ją jednak połączyła z samczykiem. Moja Baby -alba była milusią przytulanką, zawsze garnęła się do ludzi, była ufna i skora do zabawy. Jednak dopiero po połączeniu jej z młodym samczykiem wiem jak zachowuje się szczęśliwy ptak :-) Dzień spędzają na wspólnej zabawie i mimo iż są oswojone i przylatują sę przytulić w wolierze teraz dopiero naprawdę są szczęśliwe.

piramidon

#17

Post autor: piramidon » ndz cze 27, 2010 11:22

pysia34, na razie to mój debiut, nigdy przedtem nie miałem ptaków i wciąż się uczę. Wróciłem ostatnio z Paryża gdzie widziałem kakadu małe po 1500 euro. W Polsce można za 3500-4500 nabyć. Więc rozumiesz, że to kosztowna sprawa.
A jak Twoje alby? Ponoć starsznie głośne? Już moja mała daje się we znaki, zwłaszcza nad ranem
:evil:, no ale kochamy ją...

pysia34

#18

Post autor: pysia34 » ndz cze 27, 2010 18:19

Moje były względnie ciche kiedy były w domu :-) Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja od kiedy są w wolierze... Ich wrzaski urosły o kilkadziesiąt decybeli :-) obrze że mam w domu szczelne okna bo jakoś idzie wytrzymać :-) Nie drą się cały dzień, ale wówczas , gdy intensywnie się bawią co ma miejsce kilka razy w ciągu dnia. Towarzyszą z regóły wrzaski fikołkom i innym figlom, stroszeniu, ganianiu po drabinkach itp. Ale faktem jest że dopiero teraz widzę jak szczęśliwe mogą być ptaki razem, tam gdzie mogą fruwać i hasać dowoli. Dlatego pomimo kosztów -alby są jeszcze droższe :-( zdecydowałam się kupić drugą papugę i Tobie też polecam. Teraz zachowują się tak jak powinny od zawsze :-) I jest bardzo duża różnica w ich zachowaniu w odniesieniu do samotnej Baby. To tak jakby w nią wstpiło życie po pojewieniu się Małego. Dlatego polecam gorąco dokupienie partnera, wówczas kakadu staje się prawdziwą kakadu :-)
http://www.garnek.pl/pysia34/10283816/baby-2

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"KAKADU"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość