Agresja wobec drugiej księżniczki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

Agresja wobec drugiej księżniczki

#1

Post autor: apol » sob sty 26, 2013 18:10

Posiadam dwie sztuki młodych księżniczek walii ( są one teraz w wolierze zewnętrznej ).
Ale do rzeczy. Samica ostatnie czasy zaczyna atakować samca gdy on podleci do niej na drążek. Może to nie samica tylko samiec . Natomiast wieczorem gdy robię kontrole i idę zamknąć gołębie siedzą razem. Nie wiem co robić :!: POMOCY!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

#2

Post autor: alexa3 » sob paź 12, 2013 12:38

witam musisz upewnić się czy to samiec i samica ale jeśli są młode to trochę ciężko rozpoznać i ogólnie to wystarczy je obserwować bo zależy jak ta agresja wygląda twoim zdaniem może to chwilowe przegonienie z atrakcyjniejszego miejsca , a co do płci to wklej zdjęcie dwóch razem to morze uda się ocenić co posiadasz ?

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » pn paź 21, 2013 15:36

Cześć
Wiesz co księżniczki się już uspokoiły zdjęcia wstawię później lecz wydaje mi się że jest to parka
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

#4

Post autor: alexa3 » wt paź 22, 2013 19:01

być może że para bo przecież pary też czasami się kłócą

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post autor: apol » ndz lis 17, 2013 18:04

Długo oczekiwane zdjęcia aparat się popsuł ale zapomniałem ,że mam starsze fotki w pliku :P Maja głupota.
Załączniki
Papugi 030.jpg
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

#6

Post autor: alexa3 » pn lis 18, 2013 11:39

Trochę słabe to zdjęcie zrobiłeś i ciężko z niego ocenić ta po prawo ma trochę większą głowę na samca, ale nie widać dobrze głowy od góry jej koloru ,Bo znowu ta z lewej ma więcej niebieskiego koloru na głowie co powinien mieć samiec , no i ogon też nie widać,choć ogon moje mają prawie równe te 5-10 cm samiec ma zawsze dłuższy,tyle z tych zdjęć można powiedzieć ,takie zrób zdjęcie jak ja chociaż ?
Załączniki
291020131428 (2).jpg

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#7

Post autor: apol » ndz gru 29, 2013 13:20

a więc tak. okazało się że ptaszki są parką ale z jednego gniazda :( (dowiedziałem się tego od hodowcy niedawno jak dzwoniłem sam powiedział że pomylił się ). No to co trzeba było zrobić kilka fotek i wystawić na aukcji. Postanowiłem że sprzedam samicę bo samczyk jest bardzo ładny i ma dosyć dużo kolorów. I tak oto czekałem aż ktoś zadzwoni i na moje szczęście kupiec odezwał się na drugi dzień i ptaszek już czeka na transportówkę :). Jeśli ktoś ma może tegoroczne młode samiczki zielone lub zielone szczepione na niebieski lub na lutino w rosondnej cenie proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » ndz gru 29, 2013 13:26

Trzeba było zostawić samicę. Z kupnem odpowiedniej samicy będziesz miał teraz wielki problem. Chyba że komuś padł samiec i ma wtedy wolną samicę ale to i tak hodowcy wolą dokupić samca, przynajmiej w moim przypadku). Natomiast z zakupem samca nie ma najmniejszych problemów, na pewno też byś wybrał coś ładnego.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post autor: apol » ndz gru 29, 2013 13:42

WOJTEKZ co masz na myśli "odpowiednia" samica.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#10

Post autor: WOJTEKZ » ndz gru 29, 2013 13:49

Powinna być w zbliżonym wieku do samca, przecież nie dasz młodej samiczki do dorosłego samca i odpowiedniej mutacji.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#11

Post autor: apol » ndz gru 29, 2013 14:07

No to postaram się kupić samiczkę z 2012r
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#12

Post autor: coco39 » pn gru 30, 2013 12:32

Dobrze Wojtek pisze lepiej było zostawić samiczkę.Samca zdecydowanie szybciej kupisz anizeli samiczkę tym bardziej 2 letnią.Na naszym rynku tych ptaków nie jest za wiele a to przy szukaniu samiczki następny problem.Chodowca który ma samiczkę 2 letnią to nie dlatego aby nie potrafił ja sprzedać ale po to aby dla siebie ją zostawić,dlatego kupiec na twoją znalazł sie juz na drugi dzień po prostu spada mu "gwiazdka z nieba" czyt okazja.Następna sprawa koszt 2 letniej samiczki to nie jest koszt młodego ptaka dlatego nikt ci ją nie sprzeda za rozsądne pieniądze. Inna sprawa samców jest zdecydowanie więcej na rynku anizeli samic.Nastepna sprawa przy zakupie starszych ptaków zdecydowanie szybciej kupisz felerną samiczkę niz samca.Jeśli masz młodego ptaka i okaze sie felerny no cóz miałeś pecha matka natura spłatała figla.
apol, proponuję ci poszukać na Czechach tam "princesek" jest zdecydowanie więcej niz u nas więc masz większą szansę kupić cos za rozsadne pieniądze ale nie mysl że Czesi dadzą ci za pół darmo bo za dobrego ptaka musisz dobrze zapłacić ale zapewne to wiesz. :->
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#13

Post autor: apol » pn gru 30, 2013 12:39

Dobrze a powiedzcie mi tylko jest jakiś sposób sprowadzenia ptaka do mojego miejsca zamieszkania czy to bym musiał jechać do Czech i tam osobiście kupić ptaka?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#14

Post autor: coco39 » pn gru 30, 2013 16:23

apol, w takim wypadku masz 2 opcje :
1- zlecić komuś sprowadzenie ptaka prawdopodobnie któremuś z handlarzy.
2 poszukać samemu dogadać sie i pojechać w umówione miejsce (najlepiej giełda Prerov)
Ale tak szczerze to dziś przeglądnołem ogłoszenia czeskie i muszę cie zmartwić była tylko 1 samiczka i to z tego roku a tak same samce.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#15

Post autor: apol » pn gru 30, 2013 17:58

No to się załatwiłem no to co trzeba będzie zadzwonić do handlarza i się umówić
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla-Księżniczki Walii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość