Utrata ogona

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

howkins
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 22:47
Ptaki które hoduję: Polytelis alexandrea
Lokalizacja: wielkopolskie
Kontakt:

Utrata ogona

#1

Post autor: howkins » ndz sie 23, 2009 23:06

Witam i pozdrawiam.
Kilka dni temu stałem się posiadaczem samczyka księżniczki, jest to dwuletni ptaszek. Kłopot w tym, że nie ma ogona. Nawet nieźle się zaadoptował i nie jest kłopotliwym lokatorem.
Chciałbym jednak aby odrósł mu ogon, który przecież u księżniczek jest bardzo okazały.
Z relacji poprzedniego właściciela ogon utracił w poprzednim roku w listopadzie. Przez ten czas mieszkał z swoim kolegą , też " księżniczkiem " , teraz siedzi niedaleko mnie i dziobie proso. Jeśli ktoś wie jak sprawić by odrósł mu ster potrzebny podczas lotu na australijskich bezdrożach to proszę o informacje.
Artur

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#2

Post autor: walh » pn sie 24, 2009 10:49

moze ma polamane nie rozwiniete pióra, w ogonie, w takim wypadku trzeba wyrwać piora, ale najlepiej zeby to zrobil weterynarz, w tedy powinny za jakis czas odrastac nowe juz calkiem zdrowe pióra, najlepiej zrób fotke i wstaw jak to wygląda

howkins
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 22:47
Ptaki które hoduję: Polytelis alexandrea
Lokalizacja: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Post autor: howkins » pn sie 24, 2009 22:55

Helo , oto jeszcze raz obiecane foty :-P

Usunęłam jedno zdjęcie bo oba były identyczne
Załączniki
DSCI00352.jpg
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 06:08 przez howkins, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#4

Post autor: walh » śr sie 26, 2009 11:27

mozna jakies dokladniejsze??:/ bo nie za bardzo widze czy ma tam cos polamane??;/ a najlepiej to wybralabys sie do weta z nim on pewnie cos poradzi

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#5

Post autor: coco39 » śr sie 26, 2009 19:33

walh pisze:moze ma polamane nie rozwiniete pióra, w ogonie, w takim wypadku trzeba wyrwać piora


Nie wydaje mi się aby miał połamane pióra bo od listopada napewno już się pierzył to wtedy,nawet gdyby były połamane same by wypadły.Możesz sprawdzić czy miejsce z którego wyrastają póra ogonowe nie jest zniekształcone czy w młodości inny ptak nie uszkodził mu na tyle kupra iż pozostał po tym ślad w postaci braku ogona lub jest jeszcze inna możliwość, a mianowicie gdy są nierozwinięte tutki sam je sobie wyrywa bo u księżniczek ogon (pióra poszczególne)wyrastają w takich tutkach które później ptak traci przypomina to tak jak wąż skórę zmienia.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#6

Post autor: JC » śr sie 26, 2009 20:22

coco39, ma rację, coś jest z piórami nie tak. Fotka jest bardzo złej jakości, ale wydaje się, że i z lotkami są jakieś problemy. Ta księzniczka wogóle fruwa :?:

Awatar użytkownika
walh
Posty: 188
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 11:49
Ptaki które hoduję: Ara ararauny
Ara macao
Ara chloroptera
Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: Racibórz

#7

Post autor: walh » czw sie 27, 2009 13:28

coco39 wiesz, mialem juz takie przypadki, z nimfami, i po przepierzeniu zawsze mialy polamane pióra wiec delikatnie zawsze musialem sam, wyrywac te tutki z polamanych piór, zeby wyrosly juz zdrowe.[/b]

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#8

Post autor: essex1 » czw sie 27, 2009 18:39

Ja bym zrobil temu ptakowi test na PBFD-tak dla pewnosci. :roll:
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post autor: apol » czw lip 11, 2013 11:25

miałem prawie ten sam problem z samicą pewnego dnia straciła ogon i jak jej trochę odrósł to od razu go sobie wyrywała (jak myślicie jaka mogła być tego przyczyna) . Znajomy hodowca mówił żeby zostawić ją w spokoju więc tak zrobiłem ale po pewnym czasie całkowicie wyrwała sobie ogon. Po paru tygodniach zaczął jej odrastać ogon. Teraz jest już całkiem ładny i taki jak powinien być ale jak zapobiec temu na przyszłość by ptak już tego nie zrobił?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku"KSIĘZNICZKI WALII"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości