Księżniczka walii/słoneczna - zachowanie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

DarkForest
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 29, 2014 12:05
Ptaki które hoduję: księżniczka tarczowa
Lokalizacja: Kraków

Księżniczka walii/słoneczna - zachowanie

#1

Post autor: DarkForest » wt lip 29, 2014 12:22

Witam. W najbliższym czasie chciałabym zakupić księżniczkę słoneczną/walii, z czym bardziej zauroczyła mnie Walii. Oczywiście wiem o niej sporo i chcę posiąść wiedzę przed zakupem, a nie po, jak robią to niektórzy. Będzie miała urozmaiconą dietę i przestrzeń. Jednak niepokoi mnie jedna sprawa, a mianowicie zachowanie w stosunku do innych domowników. Nigdzie nie mogłam znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Chciałabym papużce poświęcić dużo czasu i nawiązać z nią dobre kontakty - ale czy jeżeli ja byłabym "głównym opiekunem", ona nie byłaby agresywna dla innych domowników? Gdyby siostra chciała się z nią pobawić, nauczyć czegoś, matka nakarmić, ona nie reagowałaby agresywnie, nie bałaby się? A tak na marginesie, to prawda, że księżniczki są bardzo płochliwe? Spotkałam się z różnymi opiniami, myślę, że to zależy od konkretnego przypadku.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » wt lip 29, 2014 16:03

Nie są płochliwe i nie są agresywne.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » śr lip 30, 2014 11:06

Według mnie to te ptaki są jednymi z najmniej agresywnych i nie są płochliwe
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Antiope
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 28, 2014 11:01
Ptaki które hoduję: Kakadu różowa, kakadu biała, kakariki, rozelle, nimfy, swifty, aleksandretty śliwogłowe, księżniczki słoneczne, księżniczki walii, barabanty
Lokalizacja: Belgia

#4

Post autor: Antiope » śr lis 12, 2014 11:47

Witaj,
mam parkę księżniczek słonecznych (begrów), także parkę księżniczek walii. Mieszkają w obszernej wolierze razem z różnymi odmianami papużek: barabantami, rozellkami, nimfami, swiftami, kakariki, aleksandrettami śliwogłowymi. W sumie ok 30 papużek. Wszystkie są przyjazne względem siebie. Obecnie, mimo nieodpowiedniej na to pory roku, parka kakariki ma 3 młodych. Nie mam żadnych problemów międzygatunkowych.
Jeśli chodzi o stosunek do opiekunów to księżniczki walii są zdecydowanie spokojne, przyjacielskie, najbardziej ciekawskie i odważne. Księżniczki słoneczne są spokojne, opanowane, w miarę mało aktywne, podobnie jak barabanty. Oczywiście należy mieć tu na uwadze, że moje papużki nie są trzymane w domu i mają dużo ptasiego towarzystwa, co czyni je ogólnie większymi "dzikuskami". :)

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post autor: apol » śr lis 12, 2014 20:48

kakariki co to ? Nimfa?
Takim mianem są określane modrolotki czerwonoczelne występujace w Nowej Zelandii.
A Twoje pytanie nie ma nic wspólnego z TYM tematem więc proszę o zachowanie merytoryki. Admin
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku"KSIĘZNICZKI WALII"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości