-Akwarystyka-moje akwarium-

Nasze sworzenia.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

-Akwarystyka-moje akwarium-

#1

Post autor: JacekW » czw lis 09, 2006 10:26

-nie będę mówił że już był ten dział z naszymi rybkami w akwarium-może poswięcą się co niektórzy i znowu powklejają swoję piekne Akwaria
-te ostatnie tak mi siębardzo podobały. Sam miałem i hodowałem w swoim życiu już ryby akwariowe, zawsze w moim domu były akwariumy-obecnie nie mam za wiele czasu na hodowle ryb-ale mam jeden akwarium-
mile są widziane zdjęcia i oczywiście opisy do nich proszę nie zapomnieć wstawić

JacekW

_______________________

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post autor: Raffy » ndz lis 19, 2006 23:28

112L, bedzie biotop azjatycki i w nim wielkopłetwy

200L, karasie ozdobne
Załączniki
112 o.JPG
Obraz 264.jpg

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

#3

Post autor: JacekW » sob lis 25, 2006 23:32

Raffy jesteś nie zły w tej swojej akwarystyce !!!
Więc ja cię trochę pomęczę i popytam o hodowle ryb i roślin razem

Powiedz mi więc ?? W tym pierwszym akwarium masz piękne rośliny, o ile pamiętam to żabieniec czy amazonki coś w tym rodzaju, prawda ???
Więc napisz mi jak się hoduje czy uprawia rośliny akwariowe -??? w tym akwarium masz takie ryby które lubią rośliny jeść czy obgryzać lub niszczyć
Jak to się ma u ciebie-??- i jak zrobić aby były takie piękne rośli razem ze ślicznymi rybkami -???!!!


JacekW
_______________________

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: Boguśka » ndz lis 26, 2006 17:17

a powodem, że ja zlikwidowałam swoje akwaria było to ,że od pewnego czasu rośliny to były tylko przez chwile po zakupieniu a woda tak gloniała,ze już rady nie było.Glony nawet nie były zielone tylko takie czarne "farfocle'.Niby woda w krakowie się pogorszyła i to było powodem ale tak naprawde to nie wiem.A jak chcecie zobaczyć moje akwaria przed sprzedażą to prosze
http://photobucket.com/albums/c323/Bogda/
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
wanted
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: czw paź 19, 2006 19:33
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:

#5

Post autor: wanted » ndz lis 26, 2006 18:39

Boguśka, przyczyny są zupełnie inne. Albo miałas w złym miejscu postawione akwarium (wpływ światła dziennego) lub woda była za słabo filtrowana i wymieniana-chociaz tego się często nie robi, ale jeśli jest w akwarium stojąca (filtr za słaby) to woda zaczyna się starzeć i psuć, co daje podstawę do rozwoju glonów.
A te w twoim akwarium to były chyba brunatnice ?

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: Boguśka » ndz lis 26, 2006 19:38

wiesz nie wiem,mąż dbał o wymiane wody i filtry-mielismy taki zewnętrzny kubełkowy-u naszego sąsiada jest podobnie,do tego jeszcze te "farfocle"chytały się szyby i to nas wkońcu zraziło-teraz mam tylko takie 70 l bo moich bocji było mi żal sie pozbyć...ale zero roślin :cry:
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
wanted
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: czw paź 19, 2006 19:33
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:

#7

Post autor: wanted » ndz lis 26, 2006 22:03

Możlewe też że i przywlekłaś ze sklepu zoologicznego na jakiejś roślinie glony.
Z bocjami można mieć roślinki w wodzie i nic nie powinno się dziać. Wsadz roślinki i patrz jak się będzie sytuacja rozwijała. Możesz też lekko zasolić wodę solą kuchenną-płaską łyżeczkę na twoje akwarium do filtra.
Akwarium postaw z dala od okna, może być na przeciwko ale po drugiej stronie pokoju.

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

#8

Post autor: mbk » pn lis 27, 2006 10:44

Natomiast ja jak już poniektórzy zdążyli się zorientować nie rozpieszczam swoje zwierzęta jeżeli chodzi o warunki cieplne. Jedynie sznaucera jest trzymana w domu a pozostałe zwierzęta albo na dworze albo w pomieszczeniu nie ogrzewanym.
Dotyczy to też ryb. Oprócz sadzawki mam też w pomieszczeniu gdzie trzymam ptaki akwarium. No i według mnie można bardzo ciekawe skomponować akwarium.
Byłem wczoraj na targu i oprócz okonika, jazgarza, różanek, byczka kupiłem też rybkę, którą widziałem po raz pierwszy. No i oczywiście nie znam nazwy. Sprzedający twierdził, że jest to ryba zimnolubna.
Dołączam zdjęcie.
Załączniki
P1010074a.jpg

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

#9

Post autor: mbk » pn lis 27, 2006 10:52

Drugie zdjęcie.
Załączniki
P1010075a.jpg

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Post autor: Raffy » pt gru 01, 2006 12:44

JacekW pisze:Powiedz mi więc ?? W tym pierwszym akwarium masz piękne rośliny, o ile pamiętam to żabieniec czy amazonki coś w tym rodzaju, prawda ???
Więc napisz mi jak się hoduje czy uprawia rośliny akwariowe -??? w tym akwarium masz takie ryby które lubią rośliny jeść czy obgryzać lub niszczyć
Jak to się ma u ciebie-??- i jak zrobić aby były takie piękne rośli razem ze ślicznymi rybkami -???!!!


JacekW
_______________________


hej Jacek

Tak, po lewej są Żabienice Ozyrysa (Echinodorus Osiris), aktualnie kwitnie i wypuszcza młode listki :) A po prawej są (Cryptocoryne aponogetifolia). Co do karasi, po prostu dobrałem twarde gatunki roślin i karmie ryby pokarmami roślinnymi (zielony groszek, szpinak, siekane i sparzone zielsko jakieś) i wszystko jest w porządku :) Z tymi niegdzie w akwarium rosną też Vallisinerie. Aby uprawiać rośliny - 1. ważne jest odpowiednie światło (0,5W światła jarzeniowego na litr wody, odpowiednie odżywki (dla niektórych roślin pod korzeń), Co2 też :) )

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

#11

Post autor: JacekW » pt gru 01, 2006 18:41

-słyszałem Raffy że sama hodowla roslin nie jest trudna. I tak na przykład :)-do hodowli roslin nie jest potrzebna woda ?? -oczywiście bez przesada woda musi byc ale nie aż tyle żeby rośliny były całe zanurzone w wodzie ??-

Często na giełda zoologicznych widze jak sprzedaja rosliny akwariowe przechowując je w woreczkach foliowych.Ale zamiast wody jest tam tylko powietrze-??
Co o tym sądzisz ??-


JacekW
_________________

Awatar użytkownika
wanted
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: czw paź 19, 2006 19:33
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:

#12

Post autor: wanted » pt gru 01, 2006 22:12

Rośliny po wyjęciu z wody posiadają w sobie pewną ilośc wilgoci i włożone do woreczka utrzymują ją przez dłuższy okres czasu. Jednakże po pewnym czasie wilgotnośc spadnie i listki roślin zaczną się marszczyć, co doprowadzi je do obumarcia.
Przeważnie są też utrzymywane pod słabym światłem co dodatkowo przyśpiesza żółknięcie liści i w póżniejszym czasie gnicie ich.

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#13

Post autor: ewa » sob gru 02, 2006 12:01

Hodowla=uprawa roślin w akwarium to naprawde wielka sztuka! Akwaria holenderskie sa przecudne ,zeby pożądany efekt uzyskac trzeba włożyc w to baaardzo duzo umjętności,wiedzy,trzeba miec specjalne nawozy i znac odpowiednie proporcje aby roslinom nie zaszkodzić.Nie wspomnę uz o specjalnym oświetleniu i proporcjach Co 2. Raffy! dostałes ten katalog z holenderskiego forum?cudny jest!

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#14

Post autor: Raffy » pn gru 04, 2006 19:09

JacekW pisze:Często na giełda zoologicznych widze jak sprzedaja rosliny akwariowe przechowując je w woreczkach foliowych.Ale zamiast wody jest tam tylko powietrze-??
Co o tym sądzisz ??-


JacekW
_________________


Rośliny w tych workach sa na tyle krótko i dodatkowo w tych workach jest dość wysoka wilgosc i zamknięta przestrzeń, rosliny mogą w takich warunkach kilka godzin przeżyć. W suchym i wolnym powietrzy przetrwają kilkanaście minut i wysychają. Rośliny wodne, jak sama nazwa wskazuje - muszą żyć w wodzie. Poza wodą też mogą, jeżeli mają cały czas dostęp do wody, miekkie podłoze i dość wysoką wilgontość to wytwarzają wtedy liście nadwodne, o odmiennie innych kształtach liści i wyglądzie, w dawnych czasach były mylone z innymi gatunkami i był ogromny nieporządek w nazewnictwie. Rośliny hodowane w wodzie to uprawa submersyjna :)



Ewa - a owszem, widziałem. Lubie też tworzyć takie akwaria - oto moje kilka aranżacji:
Załączniki
Obraz 221.jpg
akwa 112.JPG
112Lwrzesien.JPG

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#15

Post autor: Raffy » pn gru 04, 2006 21:27

Akwarium i papugi :lol:
Załączniki
lea akwa.JPG

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#16

Post autor: ewa » śr gru 06, 2006 16:03

musze mojemu męzowi z lapcia podkrasc jeszcze kilka fotek bo tak jak ja do przesady fotografuje ptaki tak on swoje =nasze akwaria ;).ciesze się ,ze się podoba zdjątko.

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#17

Post autor: Raffy » pt gru 15, 2006 06:57

Ewa, piękne akwarium :))

Podaj dane, ciekawi mnie jakie wymiary ma akwarium, jakie są ryby, czym jest nawozone, czy jest instalacja systemu Co2, jakie oświetlenie, jaka woda (pH, Co3, Fe itd.) i z czego jest podłoże :D

Jak mozesz, odpowiedz mi na te pytania :)
Trochę tego jest ;)

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#18

Post autor: ewa » pt gru 15, 2006 14:43

oczywiscie,ze ci odpowiem ale musze z moim mężem pogadac bo to on w nim stale nurkuje....A pytasz o to roślinnę czy o to z pyszczakami - skalne?Obydwa maja kazde po 720 llitrów.Dwutlenek z butli bąbelkuje tylko w holenderskim.Co do nazwozów,musze się skonsultowac z 2-gą połową ;) .Sypie tam coś ciągle i dodaje,wrzuca kuli z gliny i torfu....Ja juz tak dokładnie tego nie śledzę .

Awatar użytkownika
wacek667
Posty: 95
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne, nimfy
Lokalizacja: Puławy, Lublin
Kontakt:

#19

Post autor: wacek667 » sob sty 03, 2009 19:52

Akwarystyka staje się banalna! Bez chemii bez CO2 i takich tam Diana Walstad ,Rośliny w akwarium' ta książka jest wspaniała ja założyłem mały zbiorniczek rośliny rosły jak szalone :mrgreen: W lutym zakładam 100 litrowy baniak więc pewno się pochwalę
Mawiano mi albo rybki albo akwarium. No cóż wybrałem papugi.

Awatar użytkownika
Agness
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 16, 2009 21:40
Ptaki które hoduję: nie posiadam
Lokalizacja: Tychy

#20

Post autor: Agness » sob sty 31, 2009 12:17

a to ja wkleje akwarium mego meza:)
Co prawda troche sie zmieni i bedzie wieksze bo czeka nas przeprowadzka ale poki co wstawie zdjecia tego a pozniej nowego
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmaitości-Hodowane przez nas ptaki-oraz inne zwierzeta-}”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości