Owczarki użytkowe

Nasze sworzenia.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

K9BU
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 21:28
Ptaki które hoduję: Psy użytkowe, konura czarnogłowa, rudosterki, drobna egzotyka
Lokalizacja: Orawa
Kontakt:

Owczarki użytkowe

#1

Post autor: K9BU » ndz paź 30, 2011 19:29

Owczarki niemieckie z linii użytkowych oraz belgijski malinois. Są to psy pracujące jako psy służbowe oraz w psich sportach np IPO sport obronny, IPO-FH tropienie śladów. Od psów wystawowych różnią się nie tylko wyglądem ale głownie psychiką oraz zdrowiem , oczywiście na korzyść ;-).
Załączniki
K9BU  Dogs 011.JPG
K9BU  Dogs 041.JPG
K9BU  Dogs 099.JPG
K9BU  Dogs 106.JPG
K9BU  Dogs 063.JPG
K9BU  Dogs 027.JPG

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post autor: coco39 » pn paź 31, 2011 09:01

Dla mnie owczarki niemieckie( nie długowłose) to najpiękniejsze psy na świecie.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
malachinka87
lekarz weterynarii
Posty: 54
Rejestracja: śr lip 01, 2009 15:35
Ptaki które hoduję: Aleksandretty Większe, drób ozdobny
Lokalizacja: Czersk / Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

#3

Post autor: malachinka87 » pn paź 31, 2011 17:45

piekne psy :) kiedyś też mialam suke wlasnie uzytkowa i byl to najcudowniejszy pies na swiecie :)

K9BU
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 21:28
Ptaki które hoduję: Psy użytkowe, konura czarnogłowa, rudosterki, drobna egzotyka
Lokalizacja: Orawa
Kontakt:

#4

Post autor: K9BU » wt lis 01, 2011 10:01

Owczarki użytkowe to kwintesencja tego czym miał być owczarek niemiecki u podstaw tworzenia tej rasy, pies który nie miał właściwych popędów obronnych i łowieckich był eliminowany z hodowli choćby jego uroda eksterierowa była najcudowniejsza. Dlatego powstał rozłam w rasie na linie wystawowe i użytkowe. Linie wystawowe na pierwszym miejscu stawiają wygląd czyli eksterier, a użytkowe zdrowie, psychikę i pracę, wygląd jest drugoplanowy. Psy o długim włosie były uznawane za wadliwe, teraz wychodząc na przeciw modzie i popytowi w/g FCI czyli Międzynarodowej Federacji Kynologicznej są oddzielną rasą Owczarek Niemiecki Długowłosy.

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Post autor: freya » wt lis 01, 2011 10:25

A belgijskie są jeszcze piękniejsze, kiedyś przeżywałam fascynację tą rasą :) Brawa za pasję ;-)
"With the birds I'll share it..."

K9BU
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 21:28
Ptaki które hoduję: Psy użytkowe, konura czarnogłowa, rudosterki, drobna egzotyka
Lokalizacja: Orawa
Kontakt:

#6

Post autor: K9BU » wt lis 01, 2011 20:40

Moje owczarki belgijskie malinois :-)
Załączniki
babia patrol 030.jpg
Arla i Grom na Babiej Górze

K9BU
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 21:28
Ptaki które hoduję: Psy użytkowe, konura czarnogłowa, rudosterki, drobna egzotyka
Lokalizacja: Orawa
Kontakt:

#7

Post autor: K9BU » wt lis 01, 2011 21:06

Moim partnerem w służbie był także czarny terier rosyjski Gieroj, już za tęczowym mostem. Był wspaniałym psem, wiele razem przeszliśmy, jeszcze w czasach gdy strzegliśmy zielonej granicy przed nastaniem EU.
Załączniki
na celowniku.JPG
Na granicy

Licho
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 20, 2013 18:33
Ptaki które hoduję: Nimfa

#8

Post autor: Licho » pt wrz 27, 2013 13:37

Temat wiekowy ale bliski memu sercu a dyskusje o ONkach użytkowych i eksterierowych i DONkach wiecznie żywa to pozwolę sobie podbić temat. Do niedawna byłam miłośniczką ONków ale to jak te psy wyglądają w dzisiejszych czasach to o pomstę do nieba woła. Dobrego użytka w PL też trudno znaleźć. Jeden z naszych czworonogów to DONek, charakter poprawny jak na długowłosego wręcz wzorowy ale jak to u kudłatych trochę za ciapowaty <wysmiewacz> Dlatego moje serce skradły CSV przed kupnem szczeniaka wewnętrzną wojnę stoczyłam - maliniak czy csv padło na wilczaki i milion razy żałowałam ale drugi raz zdecydowałabym tak samo :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmaitości-Hodowane przez nas ptaki-oraz inne zwierzeta-}”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość