Moja mała gromadka

Nasze sworzenia.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Bafango
Posty: 92
Rejestracja: pt mar 08, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Jeszcze nic konkretnego
Lokalizacja: Strzybnik
Kontakt:

Moja mała gromadka

#1

Post autor: Bafango » pn kwie 08, 2013 11:38

Witam

Postanowiłem podzielić się zdjęciami mojej małej gromadki zwierząt a za razem się przywitać :D Na imię mam Krzysztof i od najmłodszych lat wychowuje się z różnego rodzaju zwierzętami (bzikiem zaraziłem się od rodziców). W raz z moją żoną już dorobiliśmy się małej gromadki zwierzaków a oto i one:

Zeus i Lili
Obrazek

Miszka
Obrazek

Miszka i Ozzy
Obrazek

Ozzy ze mną
Obrazek

Nasze węże
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pick it, Pack it
Fire it up, come along
And take a hit from the bong

Awatar użytkownika
Kimbo
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 21, 2013 08:36
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Pomorskie

#2

Post autor: Kimbo » pn kwie 08, 2013 11:55

O stary :) ale masz małe zoo normalnie :D Super !

Witaj !


ps. Aleksy w jakim wieku?

Bafango
Posty: 92
Rejestracja: pt mar 08, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Jeszcze nic konkretnego
Lokalizacja: Strzybnik
Kontakt:

#3

Post autor: Bafango » pn kwie 08, 2013 12:28

Zeus 2005 a Lili 2011. Uwierz mi, że to co ja mam nie umywa się do tego co moi rodzice jeszcze mają :D np. ojciec do dnia dzisiejszego posiada kilka koni :D
Pick it, Pack it
Fire it up, come along
And take a hit from the bong

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » pn kwie 08, 2013 12:48

Bafango, jakby tak przeliczyć na metry, to węży masz więcej niż papug :mrgreen:
Bafango pisze:..... od najmłodszych lat wychowuje się z różnego rodzaju zwierzętami (bzikiem zaraziłem się od rodziców).....

Nie daleko pada jabłko od jabłoni .... :mrgreen: Czyżby rodzice też dusiciele w chacie trzymali ? :shock: Jeśli tak, to cieszę się że żyjesz jeszcze :mrgreen:
Skąd wytrzasnąłeś szopa pracza ?
Na moje ,,kaprawe oko" :-D te węże zewnętrznie ( bo wewnętrzna różnica jest taka, że boa jako gatunek jest jajożyworodny a pyton składa jaja) wyglądają mi na boa a nie na pytony (różnica ułożenia łusek po bokach paszczy )
Masz więcej wiedzy więc wyjaśnij mi proszę różnice między jednym a drugim gatunkiem jeśli się mylę :-D
A swoją drogą, to jestem pod wieeeeeeelkim wrażeniem Twoich ,,zwierzaków" bo ja nigdy bym się nie odważyła trzymania tych kilkumetrowych gadów w mieszkaniu , brrrrrrr !
I jeszcze to karmienie, patrzenie jak gadzina ,,poluje" na żywe myszy, szczury, kurczaki, koszatniczki i inne takie, brrrrrrrrrrrrrr :-D
A swoją drogą, to bądź łaskaw podać nazwy tych ,,metrowców" bo nie chciało mi się szukać w necie :mrgreen:

Bafango
Posty: 92
Rejestracja: pt mar 08, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Jeszcze nic konkretnego
Lokalizacja: Strzybnik
Kontakt:

#5

Post autor: Bafango » pn kwie 08, 2013 13:06

Hymm od czego by tu zacząć. Rodzice mieli żółwie, egzotyczne gryzonie i ptaki, to ja wpadłem na pomysł z wężami i jaszczurkami a siedzę w tym już dobre 10 lat. Szop pracz pochodzi z hodowli kochany urwis. Prawda jest taka, że jest tyle gatunków boasów i pytonów iż nie ma jednej metody na odróżnienie. Wystarczy siedzieć w tym troszkę i na oko się widzi co jest co po wzorach, kolorach, oddzieleniu głowy od tłowa itd. Wszystkie moje węże to pytony. Wszystkie węże karmie szczurami z hodowli które są humanitarnie uśmiercane i mrożone. Dla czego karmie mrożonymi sprawa jest prosta, kocham zwierzęta i nie chce żeby szczur się męczył lub żeby dotklwie pogryzł węża a proszę mi wierzyć widziałem już tak strasznie pogryzione węże przez szczury, że po kilku dnia padały.
1. Python morelia spilota mcdowelli regular jaguar koło 180cm
2. Python curtus breitensteini 120cm (młodziak)
3. Python morelia bredli 160-170cm
Ale rekordzistka które była u mnie trzymana to python molurus bivittatus albino 350cm

Tak nawiasem mówiąc moja mama też ma na imię Krystyna :D
Pick it, Pack it
Fire it up, come along
And take a hit from the bong

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Post autor: Arecki21 » pn kwie 08, 2013 15:49

Ale super te zwierzatka szczegolnie malo spotykany szop:D Bardzo ladne aleksy no i reszta ferajny zreszta tez :-D

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#7

Post autor: pirat59 » pn kwie 08, 2013 22:47

Ale mega dobrze jest miec tyle"gadzin" w domu :roll: pozazdroscic... Ja oprócz papug mam teraz tylko czipsy (czyt. trzy psy) :-D kiedys jeszcze chomiki, swinki morskie, żółwie i królki miniaturki...
Naprawde super sprawa:) no i fajnie ze sa tacy fani, co by nie powiedziec fanatycy zwierzat...
Gratuluje :mrgreen: :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#8

Post autor: Boguśka » wt kwie 09, 2013 10:21

No przy zdjęciu z szopem szczęka mi opadła a jak zobaczyłam węże to oczy wyszły na wierzch i tak mi się zdaje że Bafango nie trzyma tego w mieszkaniu tylko w domu :-P czy te węże łażą po domu czy mają swój pokój bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić ich z resztą zwierząt??Szop cudny napisz coś o jego charakterze i upodobaniach.Czy papugi mają kontakt z innymi zwierzami?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Bafango
Posty: 92
Rejestracja: pt mar 08, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Jeszcze nic konkretnego
Lokalizacja: Strzybnik
Kontakt:

#9

Post autor: Bafango » wt kwie 09, 2013 10:56

No póki co wszystko trzymane w mieszkaniu (dużym) ponieważ dom jest w budowie. Węże były trzymane u mnie w rack systemie i te 3 urwisy to mojej pupile łącznie jest 20 węży we wspólnej hodowli ze znajomym. Węże również od 3 miesięcy znajdują się w pomieszczeniu hodowlanym u znajomego ponieważ urodziła mi się córeczka i nie chciałem w domu mieć węży. Ozzy to mały urwis zagląda wszędzie gdzie się da ADHD 24/7, żywioł nie zwierze. Uwielbia bawić się w wodzie kocha to do szczęścia wystarczy mu kawałek ziemi i polewanie go wodą. Karmimy go psią karmą i różnymi ludzkimi przysmakami (bez przypraw) i bardzo lubi owoce ogólnie wszystkożerny. Papugi mają kontakt z szopem i psem raz na jakiś czas, ale nikt się nikim nie interesuje.
Pick it, Pack it
Fire it up, come along
And take a hit from the bong

Awatar użytkownika
Galanka44
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 11:49
Ptaki które hoduję: Papugi
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Post autor: Galanka44 » pt kwie 14, 2023 12:08

Super :) Robią mega wrażenie :) Podziwiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmaitości-Hodowane przez nas ptaki-oraz inne zwierzeta-}”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości