Dlaczego wybraliście ten gatunek papug ?

Nasze sworzenia.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

trak
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:03
Ptaki które hoduję: Duża egzotyka , Ary ,Żako, Kakadu.
Lokalizacja: Polska

#21

Post autor: trak » sob sie 02, 2008 21:27

U mnie zaczęło się od małego miałem faliste i kanarki . aleksandrette ale to dawne czasy. Zawsze myślałem o dużej egzotyce i się spełniło . Mam ary, żako i z sentymentem mam kanarki. Wiem że nie jest to jeszcze wszystko bo kocham ptaki myślę o Hiacyntach i Ararunach. A na czym się skończy to już nie wiem.

Awatar użytkownika
wacek667
Posty: 95
Rejestracja: czw gru 25, 2008 10:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne, nimfy
Lokalizacja: Puławy, Lublin
Kontakt:

#22

Post autor: wacek667 » śr gru 31, 2008 18:56

A ja będę miał aleksandrettę i się bardzo z Tego cieszę. Dlaczego akurat ten gatunek-bo go wygrałem:)

EmCe3000
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 27, 2010 08:36
Ptaki które hoduję: Kanarki, Aleksandretty, Nimfy, Faliste
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#23

Post autor: EmCe3000 » śr sie 04, 2010 12:44

3 kanarki

Dlaczego: Samiec - prezent potem jakoś smutno było i kupiłem samiczke a ostatnio doszła jeszcze jedna hehe kolejny prezent.
Kanarki miła odmiana stworzeń bez większych wymagań.


Aleksa

Przypadek w pewnym stopniu. Szukałem informacji o kanarku i trafiłem tutaj przez "pomyłke" (powiem szczerze wcześniej nie miałem pojęcia o istnieniu takiego paputa jak aleksandretta)

No i wpadka odrazu po obejrzeniu zdjęć, przerobieniu lektury rura do sklepu. W jednym zoologicznym astronomiczna cena 780zł 2 latka mnie odstraszyła ale że ja jestem uparty jak osioł to rekonesans po hodowcach i tak trafiłem do Rybnika - Pana Arkadiusza.

Pozdrawiam
------------------------------------------------
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
beatina
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 10:38
Ptaki które hoduję: łąkówki wspaniałe, kanarki, amadyny wspaniałe
Lokalizacja: Warszawa

#24

Post autor: beatina » czw sie 05, 2010 07:35

Łąkówki - dlaczego? - bo są miłe, ładne, spokojne, ciche, nie brudzą tak astronomicznie jak faliste :) a w sumie to i trochę z przypadku, bo akurat przyjaciółka kupowała parkę to i ja nagarnęłam do siebie bo mi się mutacja szalenie podobała :)
Pozdrawiam,
Beata
============================

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#25

Post autor: glizda177 » czw sie 05, 2010 10:18

U mnie pierwszymi papugami od których zaczełam myślenie o wolierach były aleksy obrożne 2 pierwsze ptaki kupili mi rodzice ,w tym czasie miałam klatkę mieszanych papużek najcześciej z przypadku , trafiła do mnie nierozłączka wyglądała jak porcja rosołowa cała oskubana oprócz łebka dokupiłam jej pieknego samca .Jak miałam juz te ptaki rozmyślałam o wolierze zaczełam odwiedzać giełdy trafiła do mnie pierwsza nimfa, moja córeczka pepi patagonka ,potem rozelki białolice urzekły mnie ich barwy ,stado nierozłaczek które starannie dobierałam ze względu na ich mutacje ,kuzki ,dokupowałam powolutku nimfy miałam ich wtedy 4 które w krótkim czasie ugościły mnie maluchami .Potem trafiła do mnie tobi aleksa wielka marzenie o większym kuzynie obrożnej dołaczyły aleksy obrożne stich przypadkowy oskubaniec samiczka dla jednego z samcow kupiłam też nie wiadomej płci alekse stalową która musiałam sprzedać bo okazała się panem .Od jakiegoś czasu mam też rozelke królewską trafiła do mnie z przypadku ale zawsze sie zatrzymywałam w zologu przed nimi te piekne fiolety i czerwienie oczarowują z rozelką przyjechały 2 nimfy ,od miesiaca mam też samca aleksy wielkiej poszukiwałam łobuza dla mojej terorystki ,2 nimfy w czym babunia która dostała cały przedsionek woliery .A od piątku jestem posiadaczką 2 żaczków o których marzyłam od 11 lat .
Każdy gatunek który kupowałam oczarował mnie czymś głosem ,barwą , temperamentem , kupując każdy gatunke miałam zaplanowane gdzie go umieszcze i pod te właśnie wybrane gatunki staneła woliera podzielona na 6 czesci z czego ostatnia nie zamieszkana czeka na zrobienie .Każy z gatunków ma swoje pozytywne cechy kocham narzekanie alkes wielkich, zdolnosci rozleki królewskiej, budowanie kopiastych gniazd u nierozłączek i latanie z gałęziami w dziobach , spokój nimf i ich gwizdy, ciakawosc i odwage kozy, przepiekne rysy sylweski aleks obrożnych , i zabawność żaczków z pewnością wybrałabym te same gatunki .

katerina
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 05, 2010 17:10
Ptaki które hoduję: nimfy
Lokalizacja: kuj-pom

#26

Post autor: katerina » wt sie 24, 2010 21:29

U mnie to byl przypadek. Pewnego dnia przeczytalam ogloszenie , ze ktoś szuka nowego domu dla swojej papużki. Pojechalam , okazalo się , że to prześliczna zólta nimfa ;-)

ewap
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 16, 2007 14:34
Ptaki które hoduję: nimfy
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

#27

Post autor: ewap » śr wrz 01, 2010 13:27

Aleksandretty obrożne, bo piękne dzioby, barwy i obróżki u samczyków.Szalenie mi się podoba jak wyciągają szyjki i patrzą z wysokości(mała jestem)żeby zobaczyć co się dzieje.Faliste,bo to kolorowe wróbelki o pięknych barwach.Urzeka mnie ich świergot i trącanie się dziobkami. Rozelle białolice mają śliczne kolorki i samczyki pięknie pogwizdują.Nimfki, pierwszy u mnie gatunek papug,ładnie szły na lęgi i wychowywały po 5 młodych.Samczyki ładnie śpiewają .I jeszcze były rudosterki,szybko się oswajają,wszędobylskie.Miałam najprawdziwszą przytulankę z rudosterki choć wcale ich nie oswajałam.Wkładała dziób i główkę w mój oczodół albo się wtuliła w szyję ;-) i tak siedzieliśmy przytuleni.EwaP.

Awatar użytkownika
garadiela
Posty: 92
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:39
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: czestochowa

#28

Post autor: garadiela » pt wrz 03, 2010 23:57

Nimfa lutino-moja pierwsza papuzia milosc :mrgreen:
Po prostu,impuls podczas przegladania jakiejs strony czy allegro :mrgreen:
Totalne szalenstwo o stwierdzenie ze musze ja miec :mrgreen:
Taka miniaturowa kakaudu :mrgreen: :lol:
A drugie ptaszyko-akurat potrzebowalo dobrego domku wiec skoro jedna byla to co za roznica jak dwie beda :lol:
No i do pary zawital sliczny standartowy pan kacper:)

a ogolnie to dla mnie Nimfy sa bardzo fajnymi paputami :oops:
Nie male i nie bardzo duze,nie sa strasznie glosne(glosu np papugi koziej bym nie zniosla :-? ),sa przyjacielskie,inteligentne,wystarcza im loty po mieszkaniu :-)
Marzy mi sie jeszcze ara nobbilis kiedys :oops: 8-)
Ale to kieeeeeeeeedys :-P

wikusia35
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 28, 2013 18:11
Ptaki które hoduję: W przyszłości Ara Epoletowa :)

#29

Post autor: wikusia35 » śr sie 28, 2013 18:42

Przepraszam za bazgrolenie w starym wątku ale innego nie znalazłam. :-) Wybrałam już papugę: arę epoletową dlatego bo po prostu mnie urzekła. Najpierw chciałam nimfę, ale jak się okazało że mogę coś większego to OK. Potem zakochałam się w żako, a później w kakadu i amazonkach, ale przypomniało mi się że od dzieciństwa marzyłam o arze. Przecież nie liczy się wielkość ary! To i tak ara.Poczytałam trochę i klamka zapadła. Nie chciałam non stop psocącego świrusa(ary są raczej spokojne, ale wyjątki są). Jak tylko uzbieram co najmniej 5 tysiów to pędzę po nią, nawet do Gdańska! <haha>

Kolorowa.
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 28, 2013 19:10
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#30

Post autor: Kolorowa. » sob sie 31, 2013 23:06

Dlaczego aleksandretta obrożna? A dlatego, bo urzekł mnie pewien mały zielony osobnik w filmiku na youtube :D Tak mi się spodobała ta ptaszyna, że zapragnęłam ją mieć. Nie myliłam się, mój pierzasty przyjaciel jest kochany i przeuroczy. Słodko kręci łebkiem kiedy do niego mówię i zabawnie wygląda spoglądając na mnie z karnisza ;) opieka nad nim to dla mnie czysta przyjemność.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#31

Post autor: apol » ndz wrz 01, 2013 09:50

ja pierwszy raz papugi dostalem w prezencie na urodziny od rodzicow byla to parka nimf puzniej na komunie dostalem od wuja parke falek po jakims czasie doszly tesz rozelle bergi swiergotki lakowki mnich nizinne i nierozlaczki kocham swoje papugi i napewno z biegiem lat moja hodowla bedzie sie dowiekszac. Juz teraz moge sie cieszyc pirwszymi tegorocznymi odchowami mlodych
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puertoasis
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 25, 2014 20:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste, mnicha nizinna
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#32

Post autor: puertoasis » pn wrz 01, 2014 19:34

A ja przez 10 lat hodowałam (i hoduję dalej) papużki faliste, z niektórymi udawało mi się nawiązać bliższy kontakt, niektóre to niereformowalne dzikuski, dlatego też zawsze marzyłam o trochę większym i bardziej ufnym paputku - stąd pomysł, aby zakupić aleksandrettę obrożną - piękna i mieściła się w moim budżecie. Zakup aleksy nie doszedł do skutku - hodowca do oswojenia polecił mi mnichę nizinną, poczytałam, poszperałam w internecie, podjęłam decyzję i tak Julian znalazł się u mnie :)
Pozdrawiam!

Julian w całej okazałości: http://juliannizinny.blogspot.com/

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

#33

Post autor: JustynaJ » sob gru 03, 2016 20:06

Ale i tak najlepsza piona;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Rozmaitości-Hodowane przez nas ptaki-oraz inne zwierzeta-}”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość