Czekamy na Ciebie Ruffi...

-każdy nowy temat to nowa galeria jednego utzestnika forum-

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica, papużki faliste

Re: Czekamy na Ciebie Ruffi...

Post autor: Rozalka:) » wt maja 14, 2019 11:08

Agata82 pisze:
wt maja 14, 2019 10:55
Dokładnie Rozalka, ja uważam, że bardzo duża część papug mówi - tylko ludzie spodziewają się chyba czystości mowy ludzkiej - a to potrafią tylko niektóre gatunki papug. Np, jak Ruffi pierwszy raz powiedział "całusek" to mój mózg zarejestrował to dopiero gdy powtórzył drugi raz.
My zrozumieliśmy "cześć" dopiero po kilku miesiącach...
Agata82 pisze:
wt maja 14, 2019 10:55

W ogóle jest wiele zabawnych sytuacji z nim - sprzątałam kiedyś w pokoju córki po zabawie i jej lalka Filipek leżała na łóżku. Ruffi siedział mi na ramieniu, podniosłam lalkę i pytam "Ruffi gdzie ta lalka powinna być ?? " a on poderwał się w moment i usiadł na łóżeczku dla lalki...człowiek głupieje ,czy to zwykły zbieg okoliczności, czy on naprawdę "kuma" co się do niego mówi albo po prostu kojarzy przedmioty i ich miejsce. Nie wiem.... ale dziwi.
Ja wszystko staram się brać realistycznie, papuga może rozumieć co się mówi tylko jak wielokrotnie się powtarza i może wywnioskować z obserwacji. Tak jak np. Zenek rozumie słowo "idę" i jak ktoś powie np. "Idę do łazienki" to on w płacz bo myśli, że wychodzi z domu a nie wie co to jest łazienka <wysmiewacz> Szybciej można obstawiać albo zbieg okoliczności, albo po prostu uznał, że poleci tam gdzie była ta lalka

Bercicki
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

Post autor: Bercicki » wt maja 14, 2019 14:20

Dzięki dziewczyny ! Nie tracę nadziei, Frania wielokrotnie próbuje coś powiedzieć. Zawsze próbuje nasluchiwac, raczej jest to kwestia czasu. Tylko gdy słucham ile umie Ruffi lub Zenek to jestem pod wrażeniem. Miałem już kilka papug w swoim życiu, ale żadna nie gadała. Ja Też staram się dużo mówić. Frania jak narazie nie jest mistrzem mowy 😝 ale za to jest bardzo zdolna w 2 dni nauczyłem jej sztuczki. Na hasło ,,obrót,, robi obrót wokół własnej osi, a dzisiaj w 20 minut na hasło ,,łapka,, daje mi jedną łapkę na palca ( wygląda to troche jakby dawała mi pione lub żółwia) 😂😂. Lubi też papugowac😂😅 gdy ja np kucam ona się slchyla, gdy ja idę ona idzie za mną,gdy ja skacze na skakance ona podskakuje. Agatko być może jednak jest to prawda że samce lepiej mówią w przypadku Rudosterek, tylko ciekawe kim to naprawdę jest Frania, badań nie mam i teraz trochę żałuję ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nasze prywatne galerie-”