WYWIAD Z PANEM PREZYDENTEM PFO

Ludzie, cieszący się zasłużoną sławą i uznaniem za ich pracę, wnikliwość, cierpliwość i serce, poświęcone zwierzętom. Hodowcy o wielkich osiągnięciach.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

WYWIAD Z PANEM PREZYDENTEM PFO

#1

Post autor: WOJTEKZ » czw mar 29, 2007 19:10

Forum:
Od jakiego czasu zajmuje się Pan hodowlą ptaków i co się do tego przyczyniło?

RK:
Hodowlą ptaków zajmuję się od 10-go roku życia. Mój tata kiedyś hodował kanarki, lecz ze względów zawodowych musiał zaprzestać hodowli, jednak na 10 urodziny przyniósł mi od kolegi kanarka i tak zaczęła się moja przygoda z tym pięknym hobby.

Forum:
Jakie gatunki ptaków zasługują wg Pana na szczególną uwagę i dlaczego?

RK:
Jako długoletni miłośnik ptaków, uważam że wszystkie ptaki zasługują na uwagę. Musimy jedynie pamiętać, aby wybranemu gatunkowi zapewnić optymalne warunki bytowania.

Forum:
Jakie gatunki ptaków posiada Pan obecnie?

RK:
Moją hodowlę obecnie stanowią: Kanarki agatowe, standardowe Papużki Faliste, Nimfy, Nierozłączki, Rozelle białolice lutino, Rozelle królewskie; gołębie: Olbrzym amerykański, standarty; kury: Zielononóżka kuropatwiana i feniks; gęsi: garbonose; Kaczki biegusy i dworskie

Forum:
Proszę podać swoje dotychczasowe osiągnięcia z wystaw lokalnych oraz krajowych i zajmowane dotychczas stanowiska w swoim Stowarzyszeniu.

RK:
Jestem hodowcą zrzeszonym od 1989r, pierwszy mój sukces to II-gie miejsce w 1995r za Glostery (kanarki), w 1997r za pierwszym podejściem udało mi się wychować kilkanaście wzorcowych Lisardów. Od 2000r. zajmuję na wystawach lokalnych II i III miejsca za kanarki agatowe i egzotykę.
W 1994r. Byłem współzałożycielem Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. W latach 1994-1998 pełniłem funkcję skarbnika, 2002-2006 byłem Prezesem Stowarzyszenia a od 2006r. jestem w/ce Prezesem ds. organizacyjnych. W kwietniu 2006r. zostałem wybrany na Prezydenta Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Forum:
Co według Pana jest największą cechą dobrego hodowcy?

RK:
Dobry hodowca powinien mieć trzy podstawowe cechy, które wpływają na rozwój jego hodowli, są to: sumienność, rzetelność i najważniejsza - cierpliwość.

Forum:
Jaki cel obrał Pan sobie za najwyższy przyjmując stanowisko Prezydenta PFO?

RK:
Przyjmując funkcję Prezydenta PFO postanowiłem rozpropagować w polskim społeczeństwie hodowlę ptaków, zacieśnić współpracę z hodowcami z zagranicy poprzez COM (Federacja Międzynarodowa) i stworzyć tak prężną organizację jak chociażby Związek Kynologiczny. Wewnątrz Federacji duży nacisk będę kładł na fachowe wyszkolenie hodowców oraz prężną sekcję sędziów.

Forum:
Czy jako Prezydent PFO zamierza Pan podjąć razem wspólne działania z Prezydentem PFHPO na rzecz polskich hodowców i nawiązać współpracę w celu wspólnego występowania do MOŚ, lub innych organizacji rządowych?

RK:
Podstawą moich planów jest współpraca ze wszystkimi organizacjami ornitologicznymi w Polsce, a głównie z PFHPO, która ma te same cele co PFO. Moim marzeniem jest zorganizowanie wspólnych mistrzostw polskich o randze naprawdę krajowej. Nasza współpraca powinna wpłynąć na poprawę polskiego ustawodawstwa w temacie hodowli i ochrony zwierząt.

Forum:
Proszę o podanie tytułów książek, oraz czasopism w głównej mierze zawierających istotne informacje dla początkujących hodowców.

RK:
Co do lektury fachowej związanej z hodowlą zwierząt każda książka jest dobra, ale wymiana doświadczeń między hodowcami to podstawa osiągnięcia sukcesów hodowlanych.

Forum:
Co chciałby Pan przekazać naszym internautom, chodzi nam głównie o młode pokolenie hodowców, oraz tzw. „trzymaczy”?

RK:
Rozwijając myśl kieruję te słowa do młodych hodowców i miłośników ptaków ozdobnych, którzy posiadają je w swoich domach, a nie są hodowcami zrzeszonymi. O ptakach najlepiej się rozmawia jak się je widzi, czy w rozmowie bezpośredniej. W trakcie takiej dyskusji poruszamy takie tematy, które nieraz pomijamy z niewiedzy, tak więc zapraszam do siedziby naszej Organizacji. Adresy są na stronie internetowej www.pfo.org.pl, oraz do odwiedzania targowisk i wystaw związanych z naszym hobby. Serdecznie pozdrawiam Robert Kacprzyk.

Forum:
Serdecznie dziękujemy za wywiad i życzymy szybkiego porozumienia obu organizacji oraz sukcesów hodowlanych www.aleksandretta.pl

Prezydent PFO Robert Kacprzyk: 0691 634 389
kacprzyk.robert@onet.eu
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Zablokowany

Wróć do „-Zaproszenia-wywiady-znane postacie-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość