Uprawa prosa senegalskiego

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Uprawa prosa senegalskiego

#1

Post autor: Grzegorz » śr maja 15, 2013 11:16

Czy ktoś z Was siał już kiedyś proso senegalskie? Wstyd przyznać, bo mam możliwość ale tego jeszcze nie robiłem. W tym roku jednak postanowiłem że posadzę:-) Zobaczymy co z tego wyrośnie. Zamówiłem już kłosy i jutro może zrobię wysiew. Z tego co czytałem to rośnie bez problemu, ale już ostatni dzwonek żeby to zasadzić.
Ostatnio zmieniony śr maja 15, 2013 17:52 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » śr maja 15, 2013 11:28

Kiedyś wysiałem ale nic nie zdążyłem zebrać wszystko zjadły okoliczne ptaki a moje papugi musiały się obejść smakiem. Ale jest na to metoda aby uratować zbiory, trzeba dokładnie okryć całe poletko drobną siatką, rozpiętą na dość wysokich palikach . Taką siatkę można kupić w internecie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#3

Post autor: Grzegorz » śr maja 15, 2013 11:39

Też o tym myślałem że będą się darmozjady zlatywać. Z tego co wiem trzeba to pielić dosyć często co jest chyba najgorszym problemem zaraz po dzikim ptactwie
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » śr maja 15, 2013 11:46

Siejesz w rżędach tak jak marchew a następnie jak wyrośnie dosyć gęste to musisz poprzerywać. Co do pielenia to już musisz wiedzieć na jakiej ziemi wysiałeś . Ja swojego nie pieliłem bo nie rosły tam chwasty, tylko przerywałem.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#5

Post autor: Grzegorz » śr maja 15, 2013 11:53

Tutaj jest fajnie o tym napisane http://astryldy.pl/index.php/publish/ar ... ead/ID/64/
Ziela u mnie nie brakuje, więc niestety trzeba będzie pielić, ale spróbuje:-) jak nie zapomnę to wstawię zdjęcia z uprawy:-)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: Krysia- » śr maja 15, 2013 14:54

Ja siałam dwa lata pod rząd. Trudno to nazwać sianiem bo po prostu rzuciłam ziarno na glebę i leciało gdzie popadnie. Potem grabiami przycisnęłam do ziemi - jak trawę :-D Ładnie powschodziło, nie pieliłam ani razu, urosło, na wyścigi z wróblami rwałam kłosy w fazie mlecznej. Jednego roku udało się troszkę kłosów zebrać (jeszcze zielone) drugiego roku dosłownie nic nie zebrałam. Tego roku tniutniam to, nie siałam :-D
Najlepiej rośnie w ziemi zmieszanej z piaskiem, tzw przepuszczalnej i na pełnym słońcu.

Awatar użytkownika
Morando15
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 19, 2023 12:50
Ptaki które hoduję: Papugi
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Post autor: Morando15 » czw paź 19, 2023 12:59

Czy ta roślina potrzebuje dużo światła?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » czw paź 19, 2023 14:40

tak, bo to zboze i w cieniu nie rosnie, tak samo jak nie uprawia się jej w doniczce

Awatar użytkownika
Klakosz14
Posty: 0
Rejestracja: pn sty 22, 2024 10:37
Ptaki które hoduję: Kanarki
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Post autor: Klakosz14 » pn sty 22, 2024 11:03

Przyznam, że jeszcze nigdy nie hodowałem tej rośliny. W tym roku, stosując się do Waszych rad, chyba będzie mój pierwszy sezon :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość