Nowa ustawa śmieciowa

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Nowa ustawa śmieciowa

#1

Post autor: Al » sob cze 29, 2013 17:26

Ponieważ nie mam gdzie zagospodarować śmieci z wolier - piach, łuski, resztki jedzenia, pióra ptasie odchody , nie wiem do jakiego pojemnika to dawać - czarny czy brązowy, bo do tej pory nie uzyskałam nigdzie odpowiedzi , czyli "nikt nic nie wie" Od firmy wywożącej śmieci niczego się nie dowiedziałam to samo w UM.
Czy ktoś wie ?

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#2

Post autor: zby60 » ndz cze 30, 2013 09:29

tego typu śmieci kwalifikują się jako odpady mokre nadające się do kompostowania

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: Krysia- » pn lis 11, 2019 04:13

Co prawda dotyczy to Warszawy ale moim zdaniem segregacja śmieci w kraju nie powinna niczym się różnić.
Może ten link Wam pomoże gdybyście mieli wątpliwości do którego pojemnika wrzucić odpady :
https://segregujna5.um.warszawa.pl/?fbc ... ScLt7fzwOU

Np pióra ptasie, ich odchody i zwierzęce - wrzucamy do pojemnika z odpadami zmieszanymi - pojemniki czarne

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#4

Post autor: Agata82 » pn lis 11, 2019 08:19

ja wrzucam do czarnego , a czasami wrzucam na kompost. Ale kurcze faktycznie mogłoby się to kwalifikować do biodegradowalnych.... hmmmm..... u nas nie dają nam worków na bio to wrzucam do czarnego i w nosie.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post autor: Rozalka:) » pn lis 11, 2019 11:28

musi być tak samo jak w całej Polsce - byłoby to nielogiczne jakby w Warszawie było coś inaczej ;) Ja wszystkie ptasie sprawy zawsze wrzucałam i wrzucam do ogólnych

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » pn lis 11, 2019 16:28

wg. nowych wytycznych- takie odpady zawierajace odchody dajemy do czarnego, u mnie sa wiorki na bio, ale do nich tylko resztki z ogrodu i kuchni/ bez nap[. kosci / bo te do czarnego

Awatar użytkownika
Kukurr4
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 18, 2023 14:03
Ptaki które hoduję: Papugi faliste
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post autor: Kukurr4 » pn gru 18, 2023 14:16

Rozalka:) pisze:
pn lis 11, 2019 11:28
musi być tak samo jak w całej Polsce - byłoby to nielogiczne jakby w Warszawie było coś inaczej ;) Ja wszystkie ptasie sprawy zawsze wrzucałam i wrzucam do ogólnych
Ja też tak robię - wolę nie ryzykować jakiegoś błędu w tej kwestii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość