Znalazlem pauzke :-)

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

Znalazlem pauzke :-)

#1

Post autor: wielebny67 » pn cze 16, 2014 15:43

Witam w dniu 14 czerwca w rzgowie Kolo łodzi Znalazlem papuzke .Nie podaje gatunku gdyz jesli znajdzie sie wlasciciel to napewno bedzie wiedzial co mu z domu ucieklo :-) papuzka dobrze trafila jest pod dobra opieka jesli znajdzie sie wlasciciel wroci do domku jesli Nie zostanie ze mna :-)

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Papuasek
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 29, 2014 19:55
Ptaki które hoduję: nimfy

#2

Post autor: Papuasek » pt sie 29, 2014 20:01

I co jak sie sytuacja rozwinęła? Pewnie papuga została u ciebie a gość się nie zgłosił:P
Klatki dla ptaków - Wolieryaluminiowe.eu

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#3

Post autor: wielebny67 » sob sie 30, 2014 19:49

No jestesmy razem sytuacja troche Ciezka bo mam tych swoich paputkow tyle że nie nadazam wszystkich drapać :-( obcemu nie oddam a właściciela brak :-(

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post autor: fotorobart » sob sie 30, 2014 19:51

wielebny67 pisze:Witam w dniu 14 czerwca w rzgowie Kolo łodzi Znalazlem papuzke .Nie podaje gatunku gdyz jesli znajdzie sie wlasciciel to napewno bedzie wiedzial co mu z domu ucieklo :-)

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Paput bez obrączki??

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#5

Post autor: wielebny67 » sob sie 30, 2014 20:18

Obraczka jest papuga nie zarejestrowana ! Hodowca ma wszystko w dupie :-(

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » sob sie 30, 2014 20:49

Skąd wiesz ze nie jest rejestrowana ? chyba Ze ten gatunek nie podlega rejestracji

W dodatku mamy lato i ptak mógł odlecieć bardzo daleko od domu a właściciel ptaka nie bywa na aleksie i nie wie gdzie go szukaC

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#7

Post autor: wielebny67 » sob sie 30, 2014 22:26

A jaka papuga jest niby w stanie przeleciec Bardzo daleko !!!!!! Ludzie troche wyobrazni !!! Przeciez to sa ptaki domowe nie przyzwyczajone do dalekiego latania a sprawdzone czy rejestrowana w starostwach w promieniu 20 km od miejsca znalezienia !
Al papuga ma nikle szansze przezyc 24 godz na wolnosci sa koty I przedewszytkim nasze rodzime ptaki ktore zadziobia odmienca ! Dlatego musi byc to papug z okolicy
Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#8

Post autor: coco39 » ndz sie 31, 2014 11:11

wielebny67 pisze:Przeciez to sa ptaki domowe nie przyzwyczajone do dalekiego latania a sprawdzone czy rejestrowana w starostwach w promieniu 20 km od miejsca znalezienia !

Czy ptak domowy może wolierowy może naprawdę daleko polecieć . nie musi przelecieć 20,30,50 km za jednym wzbiciem ale naprawdę może dać radę.

Ciekawi mnie naprawdę jak sprawdziłeś czy ptak jest rejestrowany skoro nic na jego temat nie wiesz.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#9

Post autor: Figa » ndz sie 31, 2014 11:27

Nie wydaje Wam się, że ten któremu papuga uciekła powinien zrobić wszystko, żeby ptaka odnaleźć ? Dawać ogłoszenia w swojej miejscowości w sklepach w gazetach, u weterynarza itp. jak korzysta z internetu to na forach i fb. Osoba która taką papugę znajdzie też powinna dać ogłoszenie w różnych miejscach, że szuka właściciela danej papugi, ale bez przesady, żeby ją winić, że nie znalazła właściciela, albo , że za słabo go szukała, komu powinno bardziej zależeć na odszukaniu papugi ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#10

Post autor: Al » ndz sie 31, 2014 15:08

wielebny67 pisze:A jaka papuga jest niby w stanie przeleciec Bardzo daleko !!!!!! Ludzie troche wyobrazni !!! Przeciez to sa ptaki domowe nie przyzwyczajone do dalekiego latania a sprawdzone czy rejestrowana w starostwach w promieniu 20 km od miejsca znalezienia !
Al papuga ma nikle szansze przezyc 24 godz na wolnosci sa koty I przedewszytkim nasze rodzime ptaki ktore zadziobia odmienca ! Dlatego musi byc to papug z okolicy
Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka



Masz jakieś dziwne wiadomości na temat rejestracji - w starostwie nie prowadzi się ewidencji ptaka wg. nr obrączki czasami w dokumentach zaznaczone jest ze jest oznakowanie stałe bez wpisania nr,
więc nie tędzy droga do znalezienia wlaściciela

Mylisz się niejednokrotnie papugi latały na wolnosci tygodniami, jest lato i zawsze znajdą coś do jedzenia. Nasze ptaki ich nie zadziobią ew. może je zaatakować jakis drapieżnik

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#11

Post autor: wielebny67 » ndz sie 31, 2014 17:41

Ja zrobilem co poyrafilem a wasze posty nic nie wnosza do sprawy oprucz krytyki madrale !

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#12

Post autor: Al » ndz sie 31, 2014 18:11

Co mamy zrobić wg. Ciebie ? Ty znalazłeś i to Ty powinienes dać ogłoszenia w okolicy

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#13

Post autor: wielebny67 » ndz sie 31, 2014 20:43

Tez dalem ,tez zalogowalem sid tu zeby gdzie tylko sie da to rozglosic a tu tylko że nie tak nie srak :-( co mogłem zrobilem i naprawde z chcialbym zeby wróciła do właściciela ! Wiem jak bym tesknil za swoimi ptakami a tak mam kolejnego pieszczocha a cierpi on bo nie moge mu sie całkowicie poświęcić i cierpią moje ptaszyska bo czas musze podzielic na wszystkie

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#14

Post autor: apol » ndz sie 31, 2014 21:12

wielebny67, piszesz że ptak więcej nie przeżyje niż 24h to nie prawda ja swoją świergotkę złapałem po 4 dniach i było wszystko ok do dziś lata sobie szczęśliwie w wolierze
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#15

Post autor: coco39 » pn wrz 01, 2014 14:01

Ja stanę trochę w obronie wielebny67, nie do końca jest tak że szukanie właściciela spoczywa na znalazcy. Gość złapał ptaka myślę w dobrej wierze aby nie uginął a właściciel powinien też sam starać się odnaleźć ptaka jeśli mu na nim zależy. Podejrzewam że jest to gatunek niedrogi skoro nikt go nie szuka bo gdyby to było żako ,ara, eklektus to właściciel szukałby bez ustanku.
Po drugie jest wiele ludzi którzy specjalnie przed okresem wakacyjnym wypuszczają swoje ptaszyska bo ptak żywe stworzenie koliduje z np.planami wakacyjnymi. Więc nie osądzajcie gościa ze to on jest wszystkiemu winien.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Post autor: Raffy » śr wrz 03, 2014 10:07

Ptak jest w stanie odlecieć bardzo daleko w ciągu jednego dnia, sporo zależy od jego utrzymywania w niewoli (czy większość czasu spędził w klatce, czy luzem latał po domu). Znajomemu modrolotka się odnalazła parę h później w miejscowości 23km od domu, a to ten sam ptak z taką samą obrączką :D Mi w tym roku latem dała dyla jedna z falistych (przypadek), samiec był chowany w wolierze cały czas luzem... nawet skrzydłami nie musiał zbytnio machać, żeby latać!!! Zobaczyłem tylko kropkę na niebie...po 1,5mies wrócił, nawet chudy nie był :lol:
Trochę tego jest ;)

Awatar użytkownika
Pilianka
Posty: 0
Rejestracja: pn mar 25, 2024 10:36
Ptaki które hoduję: Kanarki, papugi
Lokalizacja: Sułków- taka miejscowość nieopodal Wieliczki
Kontakt:

#17

Post autor: Pilianka » pn mar 25, 2024 10:48

Wielkie dzięki za precyzyjne informacje. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości