Czy zachowanie mojej papugi jest normalne?

Dotyczące zwierząt... Reszta tematów to offtopic

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Gosiaa
Posty: 0
Rejestracja: sob cze 05, 2021 10:22
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

Czy zachowanie mojej papugi jest normalne?

#1

Post autor: Gosiaa » sob cze 05, 2021 10:48

Witam, trzy dni temu kupiłam papużkę falistą (samca). Na początku zachowywał się chyba dosyć normalnie, trochę cicho, ponieważ musi się przystosować. Na drugi dzień zaczął zachowywać się dziwnie, potrafi przez cały dzień jeść, a jego odchody są takie plackowate i mają kolor zielony do tego ani razu nie ćwierknął.
Wczoraj stwierdziłam, że dobrze mu będzie dokupić samicę, z tego samego sklepu oczywiście. Niestety w sklepie była tylko jedna samica i miała już swoją parę. Pan powiedział, że jak się ich rozdzieli to nic się nie stanie, a samica będzie mogła być z moim samcem bez problemu.
Kiedy samica próbowała się zbliżyć do samca on uciekał i szybko odlatywał w stronę jedzenia. Nie znam się na papugach, ponieważ to mój pierwszy raz z tymi zwierzętami, ale bardzo chcę aby czuły się u mnie dobrze i strasznie się o nie martwię, ale nie wiem do końca co robić, boje się, że cierpią.
Cały czas mówią mi, że papugi muszą się przystosować dlatego się tak zachowują, ale mnie martwi ich zachowanie więc proszę o pomoc/wypowiedzenie się w tym temacie.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » czw cze 10, 2021 21:06

wszystko jest normalne, ptaki musza sie zaprzyjaznic a to moze potrwać, jak nie dochodzi do walki to nie ma sie czym martwić

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » śr paź 20, 2021 17:12

Ptasiara55 pisze:
wt paź 12, 2021 11:30
ja bym się jednak zastanowiła nad wizytą u weterynarza w sprawie tych odchodów.

__________________
zobacz usługi remontowe w Krakowie tu
od napisania postu minelo poł roku

Awatar użytkownika
Roszka2234
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 22, 2023 13:14
Ptaki które hoduję: Papugi
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#4

Post autor: Roszka2234 » wt sie 22, 2023 13:30

Papugi chyba tak się zachowują :) Moje mają podobnie :)

Awatar użytkownika
Dragonka
Posty: 0
Rejestracja: pt mar 22, 2024 11:48
Ptaki które hoduję: Papugi, gołębie
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

#5

Post autor: Dragonka » pt mar 22, 2024 11:53

Tak, to jest jak najbardziej w pełni normalne zachowanie :) Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Różne INNE tematy-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość