Rejestracja mutacji???

Prawo a ptaki egzotyczne.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

MisiekPapuga

Rejestracja mutacji???

#1

Post autor: MisiekPapuga » sob mar 15, 2008 20:08

Nie chce znów siać zamieszania - tylko pytam, bo znów słyszałem plotke że mutacje nie podlegają rejestracji. Osobiscie mi sie nie wydaje by była to prawda ale rzucam temat pod dyskusje.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post autor: coco39 » sob mar 15, 2008 20:29

Mutacja to odmiana barwna nominalnej barwy danego gatunku.Podlega tak samo rejestracji jak ptaki standartowo ubarwione np. mutacja barwna rozelli białolicej - lutino,rubino,czerwona podlega tak samo rejestracji jak rozella zwykła nawet nie jest w dokumencie uwzględnione że jest to mutacja.
Muszę się przyznać że Ci się Łukasz troszkę dziwię że słuchasz plotek tyle czasu hodujesz ptaki np rozelle i co nigdy nie rejestrowałeś rozell lutino lub innych :?:
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#3

Post autor: Michallip » śr kwie 09, 2008 22:28

A co z hybrydami miedzygatunkowymi, ktore czasem sie też trafiają? Czy takie ptaki też się rejestruje? Nie występują one wprawdzie w naturze, ale mogą pochodzić od rodziców, w przypadku których rejestracja jest wymagana.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#4

Post autor: JC » śr kwie 09, 2008 22:42

Podlegają rejestracji i sa traktowane tak jak jeden z rodziców ten który jest "bardziej chroniny". Musicie wiedzieć, że zgodnie z "polskim prawem" na hodowlę ptaków z załacznika A, trzeba mieć zezwolenie ministra, czyli teoretycznie na kozy też. Ja już ich nie hoduję, bo niestety nie jestem w stanie przewidzieć konsekwencji jakie mogą wyniknąć z hodowli tych rzadkich i drogich ptaków :-D

Regis
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 26, 2018 23:18
Ptaki które hoduję: Brak

#5

Post autor: Regis » ndz kwie 01, 2018 14:37

Odkopie stary temat ponieważ ostatni post jest nieaktualny.
Cyt " Zgodnie z przepisami unijnymi rejestrować nie trzeba mutacji barwnych, które są przeznaczone na cele wyłącznie hodowlane. Nie ma to jednak zastosowania w przypadku tzw. krzyżówek międzygatunkowych. Jeśli więc jedna z papug podlega rejestracji, zarejestrować należy także potomstwo."

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » wt kwie 03, 2018 17:37

przepisy unijne nie obowiazuja w Polsce, u papug rejestrujemy mutacje, bo rejestrujemy gatunek a nie kolor , tylko u prostodziobów - zięby, gile, szczygły itd, zgode na hodowle musimy mieć tylko na ptaki ubarwione standardowe, na mutacje barwne nie trzeba zezwoleń

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ustawy Prawne-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości