Potwierdzenie pochodzenia zwierzęcia

Prawo a ptaki egzotyczne.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

RobertN
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 11:37
Ptaki które hoduję: żako Kongo
Lokalizacja: Klucze/Olkusza
Kontakt:

#21

Post autor: RobertN » sob lis 12, 2011 09:04

Przy zakupie dostałem umowę kupna sprzedaży z ceną ptaka 15 tys Kc, którą podpisaliśmy. Prócz tego dostałem kolorowe kserokopie rejestracji rodziców, którzy oboje są z Konga. Hodowcapokazał mi też, raczej od dawna pprowadzony zeszyt, gdzie zapisywał daty urodzenia i wagi ptaków i inne uwagi. Hodowla jest tutaj około 30 km od polskiej granicy http://usak.netstranky.cz/videa/odchov-2011.html .
pozdr Robert

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#22

Post autor: coco39 » sob lis 12, 2011 10:50

RobertN, czy masz również zaświadczenie od Wet-a? Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest wymagane przy rejestracji.Ja z Opavy miałem takie jak napisałem w moim poprzednim poście.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

RobertN
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 11:37
Ptaki które hoduję: żako Kongo
Lokalizacja: Klucze/Olkusza
Kontakt:

#23

Post autor: RobertN » sob lis 12, 2011 11:27

coco39 pisze:RobertN, czy masz również zaświadczenie od Wet-a? Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest wymagane przy rejestracji.Ja z Opavy miałem takie jak napisałem w moim poprzednim poście.

U nas nie jest zaświadczenie od weta wymagane w starostwie. Wystarczy sama umowa kupna sprzedaży. Jak będzie potrzebne to mogę dostać listem.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#24

Post autor: coco39 » sob lis 12, 2011 16:42

Moim zdaniem dobrze to mieć bo ten dokument jest wpisany w dokumencie rejestracyjnym jako że zwierzę zostało na jego podstawie sprowadzone do kraju.Umowa kupna sprzedaży to już inna"bajka" ty mogłeś ptaki za darmo dostac ale do przewozu zwierzat przez granicę wymagany jest dokument.Piszę to również dlatego iż nie tak dawno byłem na giełdzie w Pszczynie i kolega sprzedawał samca pap.czerwonoczapkowej(pierwotnie miała to być samica) zakupionego w czechach i został skontrolowany pod względem dokumentów na danego ptaka przez "tajniaków".Nic ich nie interesowało tylko wpis w dokumenciez pkt.13 (na dokumencie rejestr.z UM Rybnika)cyt."Zaświadczenie weterynaryjne do przewozu zwierzęcia nr.....wydane dnia...." a nastepnie jest wypisany na jakiej podstawie nabyłło sie ptaka czy to umowa K-S czy inne zaświadczenie o pochodzeniu zwierzęcia.

Nie chcę sie mądrzyc ale lepiej popytać podyskutować niż w przyszłosci miałbyś mieć kłopoty.To co napisałem powyżej to jest sytuacja której naprawdę byłem świadkiem fakt nie wiem co by było gdyby nie było tego wpisu w dokumencie czy machnęli by ręką czy by się doczepili,ale lepiej dmuchać na zimne.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

RobertN
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 11:37
Ptaki które hoduję: żako Kongo
Lokalizacja: Klucze/Olkusza
Kontakt:

#25

Post autor: RobertN » sob lis 12, 2011 18:32

Świadectwo weterynaryjne że ptak jest zdrowy mam.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#26

Post autor: coco39 » sob lis 12, 2011 20:27

a zaświadczenie weterynaryjne do przewozu zwierzęcia :?: moim zdaniem to jest podstawa do legalnego przywozu ptaka.Nie wiem moze masz i jedno i drugie na jednym zaświadczeniu tak często bywa.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

RobertN
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 11:37
Ptaki które hoduję: żako Kongo
Lokalizacja: Klucze/Olkusza
Kontakt:

#27

Post autor: RobertN » sob lis 12, 2011 21:01

coco39 pisze:a zaświadczenie weterynaryjne do przewozu zwierzęcia :?: moim zdaniem to jest podstawa do legalnego przywozu ptaka.Nie wiem moze masz i jedno i drugie na jednym zaświadczeniu tak często bywa.

Moja Basia( żona) miała ze sobą, ale mi nie powiedziała że ma.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#28

Post autor: JC » sob lis 12, 2011 22:04

coco39, nie ma żadnego dokumentu "o przewozie przez granicę państwa" a jest dokument o "przewozie przez granicę powiatu" :lol: . Oczywiście, żartuję, z tym że nie do końca, bo nie bardzo rozumiem po co wpisują w Twoim UP numer dokumentu o stanie zdrowia ptaka??? Oczywiście wolno im, choć jest to bez sensu. Ten dokument nalezy posiadać tylko w czasie transportu zwierzecia poza swój powiat, a potem go do kosza, bo jest do niczego niepotrzebny. Oczywiście na giełdzie w Pszczynie mogą kontrolowac posiadanie takich papierów u osób które przywiozły ptaki spoza powiatu pszczynskiego.

Awatar użytkownika
Daria1433
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 01, 2013 21:40
Ptaki które hoduję: rudosterka
Tuti [*] na zawsze zostanie w naszych serduchach

#29

Post autor: Daria1433 » pt sty 03, 2014 19:06

Mam takie pytanko mam nadzieje że w dobrym miejscu piszę . Od pana od którego kupiliśmy Tuti dostaliśmy listownie tylko taki dokument gdy przybyła do nas nie miała ani obrączki ani papierów dopiero po moim smsie dostałam pocztą dokument POTWIERDZENIE POCHODZENIA ZWIERZĘCIA i o dziwo dowiedziałam się z papierów że kupiłam ją niby w Słowacji :O Czy dobrze rozumiem że z tym papierem mogę ją spokojnie zarejestrować ?
Raz papuga na zawsze papuga:)

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#30

Post autor: pirat59 » sob sty 04, 2014 10:39

Mi znajomi czasem z Niemiec coś przywiozą, i też jest tylko "kwit" pochodzenia zwierzęcia, ewentualni umowa kupna/sprzedaży, żadnego świadectwa od weta i tym podobnych. W Starostwie nigdy nie miałam problemów, zawsze zarejestrowali.

Awatar użytkownika
Daria1433
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 01, 2013 21:40
Ptaki które hoduję: rudosterka
Tuti [*] na zawsze zostanie w naszych serduchach

#31

Post autor: Daria1433 » sob sty 04, 2014 14:21

Dzięki wielkie więc najwyższy czas zarejestrować czorta :)
Raz papuga na zawsze papuga:)

Hariel
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 08, 2015 13:56
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#32

Post autor: Hariel » czw paź 08, 2015 14:03

Trochę odgrzeje temat.
Umówiłem się z hodowcą w niedzielę na giełdzie w prerovie na kupno dwóch żako, jedna ma być dla mnie a druga dla kolegi.
Czy tą drugą muszę tak jakby sprzedać koledze by mógł ja zarejestrować ? Tzn on mi daje na swoja pieniądze, ale przecież nie podpiszę się za niego na umowie kupna sprzedaży.
I jakich dokumentów mam się domagać?
Wyczytałem, ze zaświadczenie wystawia weterynarz na giełdzie, idzie się z nim dogadać po Polsku? Ile kosztuje takie zaświadczenie?
Chciałbym być przygotowany.
Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#33

Post autor: JC » pt paź 09, 2015 13:04

Musisz mieć dokument potwierdzający pochodzenie ptaków oraz dokument że są one twoją własnością. Weterynarz wystawia tylko kwit że ptaki są zdrowe a taki papier konieczny jest na przewóz zwierząt na odległośc ponad 50 km i kosztuje bodajże 50 koron w Prerovie.

Hariel
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 08, 2015 13:56
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#34

Post autor: Hariel » pt paź 09, 2015 20:47

A jest możliwość, że już po zakupie ptaków weterynarz odmówi mi wystawienia takiego kwitu?
Będzie wiedział o co chodzi jak nie znam Czeskiego?

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#35

Post autor: coco39 » pn paź 12, 2015 17:07

Nie ma takiej możliwości.
Będzie wiedział o co chodzi on już zna Polski.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

PatrykT
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 21:17
Ptaki które hoduję: Świergota Seledynowa, Nimfa, Aleksandretta obroźna

#36

Post autor: PatrykT » pn maja 30, 2016 12:25

Podczepię się pod temat, od kolegi odkupiłem parę Świergotek które zaczynają lęgi. Tak przynajmniej on twierdzi, obserwacje też na to wskazują.
Sprawa dotyczy przyszłości ale chcę się dowiedzieć co po kolej trzeba będzie zrobić jak pojawią się młode. Weterynarz? wniosek ? i obrączki ( czy te się kupuje i jeśli tak to gdzie )?

Jeszcze jedno czy te zakupione świergoty też muszę rejestrować ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#37

Post autor: Al » pn maja 30, 2016 17:36

1. rodziców musisz zarejestrować w starostwie - 26 zl. oczywiscie ze musisz je zarejestrowac, inaczej wet. nie wystawi Ci dokumentów na młode, bo pow. wet. żada dokumentu rejstracyjnego i na jego podstawie wystawia dokumenty na młode
2.obraczki mogaq być ale nie muszą, jak chcesz to kupujesz w necie albo na giełdzie, najlepiej aby były w kolorze odp. do danego roku
3.jak sa maluchy to dzwonisz do pow. wet. umawiasz sie z nim na wizytę, pytasz o wniosek - u mnie go przywozi-, płacisz 17 zl. og gatunku - kopie wpłaty zabiera wet. - wet. podaje ci nr konta - albo nr jest na wniosku, wet. moze ci wniosek przeslać netem - ale to wszystko do uzgodnienia z pow. lek. wet. - bo kazdy pow. wet. ma inny wniosek, inne wymagania

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ustawy Prawne-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość