Dokumenty- rejestracja

Prawo a ptaki egzotyczne.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Dokumenty- rejestracja

#41

Post autor: Al » sob kwie 05, 2014 16:45

wesoly, Gatunek się zgadza ? ilosć szt. także to w czym problem ? Niby dlaczego nie możesz ich zarejestrować ?rejestrujesz i jak będą od nich młode to bez problemu dostaniesz na nie swiadectwo wylęgu.

wesoly
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:43
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Warszawa

#42

Post autor: wesoly » sob kwie 05, 2014 17:06

Al,
Gatunek ok
Ilość ok

Reszte wyjaśniłem Ci na PW

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#43

Post autor: JC » ndz kwie 06, 2014 10:30

Jak jest wpisane znakowanie - to się moze nie zgadzać.

wesoly
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:43
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Warszawa

#44

Post autor: wesoly » ndz kwie 06, 2014 14:42

JC pisze:Jak jest wpisane znakowanie - to się moze nie zgadzać.


na dokumentach jest znakowanie - ale ptaki nie maja znakowania.
na dokumentach jest 2013 - a ptaki to gotowa para lęgowa.


i teraz typ robi z tym wielki problem. ze mi sie znudzily i ze tamto - a ja chce po prostu je zarejestrować, a on nie ma odp. dokumentów.

jak nie odda mi kosztów poniesionych mam zgłosić się na policję ? że takie ptaki mi sprzedał?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#45

Post autor: JC » ndz kwie 06, 2014 16:38

Te sprawy to już musicie uzgodnić między sobą, bo to Wy ewentualnie będzie przesiadywać na posterunkach, w prokuraturach i w sądach.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#46

Post autor: sqrczybyk » ndz kwie 06, 2014 17:36

Widziały gały co brały ;-) "wina" jest po obu stronach. Samochód kupujesz bez dokumentów? Jesli zarejestrujesz tą parkę jako 2013 rocznik, a będą miały młode w tym roku, to przekręt wyjdzie na jaw :-(


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

wesoly
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:43
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Warszawa

#47

Post autor: wesoly » ndz kwie 06, 2014 17:58

sqrczybyk,

Nie widziały gały.. tylko miały być dokumenty do tych papużek.
Nie pozwolę by się wykluły.

zresztą nie stymuluję ich do lęgów choć zdarza im się orgia.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#48

Post autor: coco39 » ndz kwie 06, 2014 20:59

wesoly pisze:na dokumentach jest znakowanie - ale ptaki nie maja znakowania.
na dokumentach jest 2013 - a ptaki to gotowa para lęgowa.


piszesz że jest 2013 wg mnie to nie jest znakowanie tylko zapewne rok wylęgu ptaków .Znakowanie to opis w dokumencie graweru z obraczki.
Po drugie gotowa para lęgowa <hmmm> czy miały ptaki udane lęgi :?: jesli nie - to nie jest para lęgowa.

Nastepna sprawa co masz za problem zarejestrować ptaki na te dokumenty które ci gość przesłał :?:

sqrczybyk pisze:Jesli zarejestrujesz tą parkę jako 2013 rocznik, a będą miały młode w tym roku, to przekręt wyjdzie na jaw

sqrczybyk, a kto mu udowodni ze ptaki nie miały prawa zagniazdować po roku :?: <zdziwko>
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#49

Post autor: JC » ndz kwie 06, 2014 23:45

Co wy wymyslacie - jakie gniazdowanie? a co to ma do rzeczy?, a kto powiedział że roczne aleksandretty nie mogą gniazdować?, to nie ary hiacytntowe <wysmiewacz> Jedyny istotny problem, ale tylko w razie kontroli, to jeśli w papierach jest podane znakowanie a ptaki są bez obrączek. Reszta nie ma żadnego znaczenia.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#50

Post autor: Adrian1 » pn kwie 07, 2014 09:04

Ja jedna pare aleks mam rowniez niby znakowana w dokumentach a obraczke ma tylko samica. Samiec nie ma a w dokumentach jest normalnie podany numer jego obraczki. Wszystko zalezy tez od innych. Przy rejestracji ludzie ktorzy probowali zarejestrowac mi papugi sa tak niedoinformowani ze sam musialem mowic co robic. Chomika bym mogl zarejestrowac nawet byle do urzedu miasta siano wplacic :) a o Pani z PIW jak zobaczyla mloda alekse na ktora robilem dokumenty to sie tylko podniecala jaka piekna i unikala tematu dokumentow bo byla niedoinformowana :) u mnie w internecie czytala jak to sie robi. smiech na sali z jednej strony z drugiej dobrze bo wszystko moge rejestrowac bez problemu :) nie bylo problemow w ogole zadnych.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#51

Post autor: GoldAngelo » pn kwie 07, 2014 09:08

JC, da się to obejść (niezgodnie z prawem)-można po prostu zamówić specjalne obrączki grawerowane (najlepiej o kolorze poprzedni rok) ze zgodnymi numerami (koszt w sumie nie wielki) o mniejszym rozmiarze(dla uwiarygodnienia) i je przeciąć twierdząc potem, że się je zdjęło zaraz po kupnie bo były za małe (albo coś innego wymyślić).

PS. Ciekawe kiedy Krysia nas zruga za opowiadanie o tym co można by (ale czego NIE należy) zrobić w podobnej sytuacji ]:->

Adrian1, u mnie z kolei pani w urzędzie doinformowana jest (chociaż też zdarzały się problemy), ale najbardziej rozwesela mnie "Znowu to samo?" na mój widok <haha>
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#52

Post autor: Krysia- » pn kwie 07, 2014 11:31

GoldAngelo pisze:PS. Ciekawe kiedy Krysia nas zruga za opowiadanie o tym co można by (ale czego NIE należy) zrobić w podobnej sytuacji ]:->


No właśnie ,,nadejszła" ta pora <nerwus>
Czytam te niby porady i nie mogę wyjść ze zdziwienia, że zamiast fachowo udzielić rzetelnych informacji, niektórzy publicznie się wypowiadają jak obejść prawo, jak zachachmęcić, byle uzyskać co swoje .......
Wiem, że Polak potrafi ale takie rzeczy to proszę poprzez PW lub inne komunikatory a nie na publicznym forum <nono>
Takimi pseudoporadami tylko obniżacie wartość merytoryczną tego miejsca.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#53

Post autor: JC » pn kwie 07, 2014 12:03

Adrian1, czyli masz jednego ptaka niewiadomego pochodzenia. Jak ktoś przypadkowo to sprawdzi (lub nie przypadkowo :lol: ) to możesz mieć poważne problemy. W kazdym razie tego ptaka legalnie nikomu już nie możesz sprzedać.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#54

Post autor: Adrian1 » pn kwie 07, 2014 21:30

GoldAngelo, to trzeba się cieszyć :D jesteś znany w urzędach :)

JC, papuga obraczke zgubila albo zniszczyla i sciagnela :) nic nie poradze na to ze w dokumentach ma obraczke zapisana.. a co do legalności tooo nie wypowiadam sie hehe dokumenty zalatwic na ptaka to pikus :) wszystko idzie zrobic. Wystarczy chciec. Kazdy o tym wie ale nikt nie mowi bo wiadomo. Nie wolno robic takich rzeczy bla bla bla.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#55

Post autor: JC » wt kwie 08, 2014 09:15

Adrian1, oczywiście masz rację, w każdym rodzaju przestępstw najczęściej wpadają osoby przypadkowo naruszające prawo, które nawet nie wiedzą że zrobiły coś złego. Zawodowcom trudno coś udowodnić, bo oni wiedzą co mówić policji, prokuratorowi czy w sądzie, wiedzą jak zacierać ślady, mają swoich świadków i przygotowane alibii. Ale żeby się narażać dla ptaka za 200 zł :lol:

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#56

Post autor: Adrian1 » wt kwie 08, 2014 13:15

Dokladnie tak jak mowisz. Najczesciej wpadaja Ci ktorzy nie wiedza ze zle robia ale niewiedza nas nie usprawiedliwia. Kiedys uslyszalem to od policjanta :) i tak jak mowie wszystko zalezy od miasta itd. U mnie w miescie zarejesteowanych ptakow jest kilka sztuk stad problemy z niewiedza urzednikow w sprawie rejestracji. Czasami to na plus bo co nieco mozna obejsc a czasami na minus. O nadgorliwosci juz nie bede mowil bo i tacy sie zdarzaja ktorzy wymagaja wiecej niz jest wymagane :)

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#57

Post autor: pirat59 » czw kwie 17, 2014 19:20

Papiery od weta, które przysłał Tobie ten Pan odpowiadają gatunkowi, który kupiłeś??

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ustawy Prawne-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość