rejstracja papug

Prawo a ptaki egzotyczne.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

rejstracja papug

#1

Post autor: apol » czw mar 13, 2014 18:35

Witam czy ktoś wie czy coś się zmieniło w rejstracji papug od 2014 r chodzi tutaj o popularne gatunki ( modrolotki, nierozłączki, świergotki)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post autor: coco39 » czw mar 13, 2014 18:47

nic się nie zmieniło.Nadal podlegają rejestracji.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » czw mar 13, 2014 18:50

A to prawda ze w czechach mozna no gieldach kupic za grosze papiery?? <hmmm>
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#4

Post autor: coco39 » czw mar 13, 2014 18:55

W czechach te gatunki nie podlegają rejestracji.Więc nie mają papierów.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post autor: apol » pt mar 14, 2014 06:52

Czyli aleksandretta obrożna falista nimfa i nierozłączka czerwonoczelna nie podlegają rejstracji?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Post autor: coco39 » pt mar 14, 2014 11:52

Nie, nie podlegają rejestracji.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » pt mar 14, 2014 17:43

apol pisze:A to prawda ze w czechach mozna no gieldach kupic za grosze papiery?? <hmmm>


tak świadectwo od weta kupisz bez problemu i możesz ptaszki legalnie do Polski przywieżć tylko na taki dokument już ich nie zarejestrujesz

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#8

Post autor: MisiekPapuga » sob mar 15, 2014 00:22

Legalnie to jest w obrębie Republiki Czeskiej, na wwóz do Polski powinny być dokumenty TRACES...
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post autor: apol » sob mar 15, 2014 00:24

MisiekPapuga, mógłbyś coś napisać o tym dokumencie TRACES?
Pozdrawiam

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#10

Post autor: MisiekPapuga » sob mar 15, 2014 07:45

TRACES - TRAde Control and Expert System
- Unijny system kontroli i powiadamiania o przemieszczeniach zwierząt żywych oraz niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego przez terytorium państw członkowskich UE.
Dotyczy:
wymiany wewnątrzunijnej,
importu i tranzytu z krajów trzecich,
eksportu zwierząt do krajów trzecich.

Tu masz całą prezentację:
http://www.wetgiw.gov.pl/files/3480_TRA ... stepne.ppt
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#11

Post autor: wojtek » sob mar 15, 2014 08:54

W Nowej Exocie Marzec-Kwiecień 2014 Nasz formułowy kolega Jerzy Ćwik przelał na pięciu stronach całą swoją wiedzę na ten temat.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#12

Post autor: JC » sob mar 15, 2014 11:39

Tylko, że ten TRACES dotyczy podmiotów zajmujących się handlem, a nie osób fizycznych nabywających zwięrzę lub karmę na swój uzytek.

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#13

Post autor: MisiekPapuga » sob mar 15, 2014 12:15

JC - polemizowałbym z tobą... przywożąc zwierzęta kopytne z Niemiec (dokładnie renifery), chciałem je na tzw. własny użytek, jeszcze przed rejestracją swojej firmy, nie dało się i musiało wszystko jechać na TRACE...

A co w przypadku jeżeli osoba fizyczna chce sprzedać ptaka zakupionego na własny użytek? To wtedy już jest handel..
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#14

Post autor: JC » sob mar 15, 2014 13:26

W żadnym przypdaku nie jestem specem od przepisów weterynaryjnych, tu to by była potrzebna cała kancelaria adwokacka i to taka która zajmuje się tylko tym.
Przeglądałem przez kilka minut niektóre dokumenty dostępne na stronie inspekcji weterynaryjnej a związane z TRACE i jeśli jednoznacznie nie mogę potwierdzić, że miałem rację w stosunku do osób fizycznych nabywających zwierzęta na własny użytek i okazjonalnie, to zauwazyłem, że ten system dotyczy transportu powyżej 50 km i nigdzie nie znalzłem zapisu aby on dotyczył przekraczania wewnętrznych granic między państwami UE. Czyli wynika z tego że stawia on takie same wymogi transportowi między Tarnowem a Krakowem jak miedzy Prerovem a Krakowem.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#15

Post autor: apol » sob mar 15, 2014 17:46

wojtek, tak wiem że w Nowej Exocie jest artykuł Jerzego Ćwika bo go czytałem. A mógłbyś powiedzieć JC, co to jest ten załącznik X ( chodzi o art w Nowej Exocie )
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#16

Post autor: JC » sob mar 15, 2014 19:47

Trudno jeszcze napisac coś więcej o załączniku X (dziesiątym) niż to zostało przedstawione w NE? Są tam wymienione gat. z zał A, na które nie potrzeba "eurocitesu" jesli są znakowane.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#17

Post autor: apol » sob mar 15, 2014 20:13

Sorki za kłopot myślałem że X to jakiś załącznik o nazwie X a tu sie okazuje że chodzi o X = to dziesięć Sorki za kłopot.
Pozdrawiam

adikol516
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:08
Ptaki które hoduję: Aleksandretty, Rozelle, Nierozłączki, Świergotki, Katarzynki, Łąkówki, Mnichy
Lokalizacja: Rybnik-Kamień
Kontakt:

#18

Post autor: adikol516 » wt mar 18, 2014 23:06

Póki co nic się nie zmieniło w kwestii rejestracji papug, ale działania zostały podjęte i aktualnie czekamy na efekty:)

http://www.pfo.info.pl/index.php?option ... Itemid=148

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#19

Post autor: apol » wt kwie 08, 2014 20:21

witam
Jak to u was jest z rejstracją chodzi tu o cenę. Ja płaciłem za 4 gatunki 26 zł a teraz znajomy pojechał rejstrować księżniczki walli, lilianki , ląkówki i rozelle i zapłacił 4 x 26zł u tego samego gościa u którego i ja wcześniej rejstrowałem ( chodzi o tego pana który pracuje w starostwie ) czy coś się zmieniło czy po prostu było tak że za 1 gatunek 26zł a starostwo to pokręciło????
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#20

Post autor: sqrczybyk » wt kwie 08, 2014 23:00

Jeżeli na jednym druku by wpisał cztery gatunki ptaków to zapłaci tylko 26 zł. Najwidoczniej rejestrował każdy gatunek na osobnym papierze rejestracyjnym i stąd 4x26 zł.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ustawy Prawne-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości