Jak ludzie traktuja papugi

papugi które mają urazy psychiczne-papugi porzucone przez swoich opiekunów-pomoc i odwzajemnienie tej pomocy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#21

Post autor: Adrian1 » wt lut 19, 2013 11:01

Warto wspomnieć kilka rzeczy na temat religii.

Ludzie którzy napisali pismo "byli pod natchnieniem ducha św" Ok spoko wszystko ok. Ale Ludzie Ci żyli w innych czasach o innych zasadach moralnych i etycznych. Zasady zasadami ale rozsądek to druga sprawa. Nauczmy się też rozróżniac religie od fanatyzmu. Fanatyzmu w którym zabijano zwierzęta albo okaleczano i robiono to dla Boga. "Nie zabijaj" Dotyczy tylko ludzi? Mi wydaje się że nie. (oczywiście jest zabijanie i zabijanie. jedno dotyczy zabicia np kury żeby ją zjeść itd a drugie hmm w celu przyjemności, rozrywki, lub zagładzanie itd ..) Czym różnią się zwierzęta od ludzi? Mnie osobiście życie nauczyło że często zwierzęta okazują się lepszymi przyjaciółmi od ludzi. (z całym szacunkiem do "normalnych" ludzi. ) Traktujmy je tak jak sami chcielibyśmy być traktowani i nie wymagajmy od nich tego czego nie możemy ich nauczyć, czego nie możemy im dać. Czasy się zmieniają.. Ludzie zapominają o niektórych wartościach którymi powinni sie kierować, o zasadach którymi kiedyś się kierowali ich rodzice lub sami przez siebie określonymi. Ale skoro decydujemy się na zwierzaka to pomyślmy miliard razy. Czy my jestesmy w stanie stworzyć godne warunki bycia, i czy będziemy dysponować odpowiednią ilością czasu.

Ja staram się dla swoich papug stwarzać jak najlepsze warunki. Może i nie są idealne ale cały czas się staram. Czasami hamują mnie koszta czasami rodzice u których mieszkam, ale chciałbym żeby wszystkie papugi miały CHOCIAŻ takie warunki jakie ja staram się stwarzać swoim.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post autor: Krysia- » wt lut 19, 2013 12:38

Homo homini lupus est - Człowiek człowiekowi wilkiem jest, a co dopiero mówić człowiek zwierzęciu ......
I proszę religię zostawić w spokoju bo to NIE forum religijne :!:

Awatar użytkownika
zuzonix
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 19:04
Ptaki które hoduję: Aleksandretta chińska
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#23

Post autor: zuzonix » wt lut 19, 2013 18:09

Ja chciałam jedynie uświadomić Was wszystkich skąd to się bierze, bo jakby na to nie patrzeć to nawet ateista ma coś wspólnego z wiarą ponieważ otaczają go tacy ludzie. Oczywiście to nie jest forum religijne ale wszystko co tyczy się moralności sprowadza się właśnie do tego :))

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#24

Post autor: Adrian1 » wt lut 19, 2013 18:28

Kurde ludzie popadają ze skrajności w skrajność z igły robią widły a pieniądz ma taką wartośc że ludzie potrafią się zabijać o niego. To ja się pytam jak taki człowiek ma dbać o zwierze jak on sam o siebie zadbać nie może. Wygląd zewnętrzny to raz ale miłość, opieka, troska, i wiele innych cech u człowieka zanika ;)


Ostatnio czytałem o pewnym artyście ;) "Artysta" ten zagłodził swojego psa w celu uwieczniania na zdjęciach tego jak ciało zwierzęcia zmienia się z dnia na dzień. Gościu ten ma szczęście że nie popadł w moje ręce. Miałbym wtedy kilka fajnych zdjęć z nim w roli głównej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-papugi po przejściach i urazach psychicznych-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości