Proszę o pomoc dla papugi PILNE

papugi które mają urazy psychiczne-papugi porzucone przez swoich opiekunów-pomoc i odwzajemnienie tej pomocy

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Natalia88
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków

Proszę o pomoc dla papugi PILNE

Post autor: Natalia88 » pn kwie 29, 2013 19:06

Witajcie!

Piszę na papuzim forum, by poszukać wśród was kogoś, kto mógłby mi pomóc w znalezieniu domu dla chorej papugi falistej. W tej chwili znajduje się ona w sklepie zoologicznym, ale nie jest leczona i na pewno nie będzie. Szefostwo dało ok 2 tygodni na znalezienie kogoś, kto by tę papugę wziął, inaczej zostanie ona... "uśpiona" (na pewno nie farmakologicznie).
Papuga to zielony samiec (kolor standardowy), ma chorobę skórną. Świerzb lub grzybek, nie mam pojęcia jak to rozpoznać. Kupiliśmy jej jakiś preparat na grzyba Acifungin Forte i ją od dwóch tygodni pędzelkujemy tym codziennie, ale ja nie widzę jakichkolwiek rezultatów, w dodatku papuga strasznie przeżywa ten zabieg, bo musimy jej smarować m.in. woskówkę i mam wrażenie, że ten preparat wlatuje jej do nosa, raz mi poważnie zasłabła i zastanawiałam się, czy odzyska jakoś przytomność, ale na szczęście dała radę. Generalnie zwierzątko ewidentnie cierpi, wciąż się gryzie po łapkach, pod pachami i trze woskówką o pręty klatki. Nie jesteśmy w stanie jej pomóc, dlatego pilnie szukam jej nowego domu, kogoś kto z całą odpowiedzialnością weźmie do siebie chorą papugę i ją wyleczy. Jestem pewna, że kilka wizyt u dobrego weta zwróciłoby mu zdrowie. Samiec super śpiewa, ale jest już dorosły, więc raczej mega oswojonym pupilkiem, to on nie będzie.

Rozsyłajcie tą wiadomość gdzie się da, może są jakieś inne fora o papugach, gdzie znajdzie się dobra dusza, która się zlituje nad nim i przygarnie.

Acha, papug jest w Poznaniu. W jego sprawie proszę najlepiej kontaktować się do mnie na komórkę 881436881, bo rzadko mam czas siedzieć przy komputerze i odpisywać na maile.
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Natalia88

Post autor: Natalia88 » wt kwie 30, 2013 22:24

Kurcze, minęła doba i nic? Żadnego odzewu? :(

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Kontakt:

Post autor: sqrczybyk » śr maja 01, 2013 10:44

Napiszę tylko tak... jeśli ktoś z forumowiczów posiada ptaki,a takich osób jest 99,9% to raczej nie będzie ryzykował przygarniając chorego na nie wiadomo co ptaka.
Dlatego aż taki odzew :-/

Awatar użytkownika
Al
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Kontakt:

Post autor: Al » śr maja 01, 2013 16:10

Po co kupować coś na grzybka, wystarczyło ptaka zakropić ivomectina, a nie męczyc przez 2 tygodnie codziennym łapaniem. JeZeli jest to swieżb czy choroba grzybicza to w interesie właściciela sklepu była by wizyta z ptakiem u weta.bo pozaraża mu inne ptaki.
Raczej nie licz na odzew z powodu który został podany przez sqrczybyk, oraz, co może bedzie okrutne ale taka jest prawda to tylko falka, gdyby to chodziło o większą, drogą papugę to chętnych by było wielu

Natalia88

Post autor: Natalia88 » śr maja 01, 2013 19:19

W 99,9% populacji sklepów zoologicznych w Polsce (a może i za granicą) chodzenie ze zwierzętami do weta jest totalną abstrakcją i niestety w naszym też tak jest. Ja nie wiem co to jest za choroba, czy iwermektyna pomoże i nie ja zadecydowałam co kupić w aptece dla papugi. Faktem jest że sklep jakoś starał się pomóc , a że nie wyszło.. to nie wina tej papugi :(
Jeśli macie w domu papugi to przecież możecie odizolować tę jedną od pozostałych. Zwłaszcza że falista nie potrzebuje woliery metr na metr... A może znacie kogoś kto nie ma papugi a chciałby mieć i przygarnąć?

To jest przykre, gdybym napisała że mam do oddania kakadu chorą na grzyba to pewnie już 10 osób by się zgłosiło :(

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Kontakt:

Post autor: sqrczybyk » śr maja 01, 2013 21:19

Natalia88 ... z tego co pamiętam to szukałaś i zmagałaś się z problemem, jaki gatunek papugi wybrać dla siebie?
Natalia88 pisze:To jest przykre, gdybym napisała że mam do oddania kakadu chorą na grzyba to pewnie już 10 osób by się zgłosiło :(

Nie rozumiem tego co napisałaś ?
W profilu Twoim widzę: "nie mam ptaków", więc masz okazję przygarnąć "tanią" papużkę i otoczyć ją opieką
Natalia88 pisze:Zwłaszcza że falista nie potrzebuje woliery metr na metr...
?
Rozumiem,że chcesz dobrze dla ptaka,ale uwierz mi... ja Kakadu - nawet zdrowym nie jestem zainteresowany i nie widzę potrzeby aby podawać przykłady na innych gatunkach ptaków.
Sytuacja jest niecierpiąca zwłoki ... ptaszek doceniany głównie przez to,że jest małych gabarytów i dość popularny w naszych domach głównie kupowany przez rodziców namówionych przez dzieci :-?
Może przemyśl na spokojnie i zdecyduj się na opiekę nad małą papużką falistą, klatki byś kupować nie musiała,bo na forum jedna Pani ma kilka na wydaniu ;-)
Na pomoc z mojej strony także możesz liczyć,tym bardziej że mieszkamy po sąsiedzku :-D

Natalia88

Post autor: Natalia88 » pt maja 03, 2013 13:24

Och Skurczybyk, gdybym mogła mieć teraz papugę to już dawno bym ją miała...
W mojej obecnej sytuacji to nie kwestia chęci, a możliwości :(

Czy znacie może jakieś inne fora gdzie siedzi dużo miłośników papug zwłąszcza falistych?
A może są jakieś fundacje pomagające papugom, tak jak psom, kotom czy gryzoniom?

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche

Post autor: GoldAngelo » pt maja 03, 2013 14:00

Natalia88 pisze:Ja nie wiem co to jest za choroba, czy iwermektyna pomoże i nie ja zadecydowałam co kupić w aptece dla papugi.

http://www.falista.ovh.org/#choroby
Natalia88 pisze:Czy znacie może jakieś inne fora gdzie siedzi dużo miłośników papug zwłąszcza falistych?
http://papuzki.webd.pl/forum/index.php
Natalia88 pisze:To jest przykre, gdybym napisała że mam do oddania kakadu chorą na grzyba to pewnie już 10 osób by się zgłosiło :(
Niekoniecznie, przynajmniej nie tych wiedzących co robią.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-papugi po przejściach i urazach psychicznych-”