Żako w sklepie na ul Zwyciezcow w Warszawie

papugi które mają urazy psychiczne-papugi porzucone przez swoich opiekunów-pomoc i odwzajemnienie tej pomocy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

Żako w sklepie na ul Zwyciezcow w Warszawie

#1

Post autor: redmaine » czw sie 08, 2013 10:43

Witam nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu bo jeszcze nie bardzo ogarniam forum sprawa dotyczy zaczka ktore przebywa w strasznych warunkach w sklepie na ul Zwyciezcow w Warszawie brudna klatka na dole pelno splesnialych odchodow w misce samo ziarno ptak ma 8 lat jest od p Henryka Biskupa jest podobno samiczką troche wyskubany na piersi piora w fatalnym stanie pazury do przycięcia jeden palec musial byc zlamany i krzywo sie zrosl , wczoraj przez godz tlumaczylam dziewczynie ze tak nie mozna traktowac zwierzecia ze to nie dekoracja zwlaszcza w takim stanie ze dieta nie taka ze to wybitne inteligentne zwierze nie moze spedzic tak zycia ze lepiej bedzie jak szef ja odda w dobre rece (komus doświadczonemu kto bedzie świadomy konskwencji) bo za 3,500 nikt jej nie kupi i co mozna zrobic wiecej? znajomy poszedl wieczorem sprawdzic i powiedzial ze sprzatneli co nie zmienia faktu ze zaczek potrzebuje domu i normalnej opieki a nie calego dnia w klatce weekendow i swiat w samotnosci a w zime jeszcze wlączonego bez przerwy swiatla jak to w sklepie
HELP!!!!

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#2

Post autor: Boguśka » czw sie 08, 2013 10:51

Czego oczekujesz od nas po tym poście?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#3

Post autor: sqrczybyk » czw sie 08, 2013 11:47

Sklepy tak już mają... " wyje...ane" na wszystko co się rusza.
Trzymają paputa,przeważnie żako,tylko po to aby ludzi wabić do sklepu... a ceny na ptaki mają hohoho ;-)
Ja staram się nie wchodzić do sklepów zoologicznych,bo po co mam się niepotrzebnie wkurzać,patrząc na ten tzw. "ŻAL.PL"
Nic innego,jak lecisz do bankomatu,wypłacasz 3,5 i po żaczka <boisie>
O to tym pajacom ze sklepów właśnie chodzi.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: redmaine » czw sie 08, 2013 12:34

ja tez sie staram nie wchodzic ale niestety raz weszlam i teraz spokoju mi to nie daje doradzilam im akwarium albo kwiat w ramach dekoracji ale niestety paput cierpi bede probowala ich namowic na oddanie ptaka powiedzialam ze 1000 pln to max za takiego ptaka po przejsciach ( na weta i odpowiednie jedzenie pojdzie pewnie wiecej ) mialam juz 2 zako po przejsciach pierwsze po pol roku umarlo po 18 godz ataku dusznosci spowodowanego aspergiloza drugie po 9 latach 13 pazdz 2012 nie wiem dlaczego:( nie jestem jeszcze gotowa na kolejne
sqrczybyk Twoja senegalka sie dogaduje z zaczkiem? ja sie balam ich poszczać razem zako lubilo siedziec z kotami senegalka zreszta tez kazda z innym:) oczywiscie wtedy kiedy czegos nie psuly i nie robily gdzes dziur:)

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#5

Post autor: boss » pt sie 09, 2013 08:31

w warszawie działają różne organizacje ochrony zwierząt pofatygujcie się do nich i powiedzcie o tym żako może coś zadziałają lub nawet odbiorą ptaka bo maja takie prawo działajcie ja niestety mieszkam bardzo daleko od Warszawy
alik

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#6

Post autor: sqrczybyk » pt sie 09, 2013 10:03

boss, nie żartuj <wysmiewacz> ... sprawdź co sklep powinien zapewnić ptaku według prawa-klateczka,woda i mieszanka, to tak pokrótce wygląda. Niestety takie są realia,nic im nikt nie zrobi.

redmaine
Posty: 33
Rejestracja: czw lip 18, 2013 17:58
Ptaki które hoduję: senegalka, zako kongijskie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post autor: redmaine » czw sie 22, 2013 19:17

Bylam dzis sprawdzic jak Ola troche jej posprzatali, chlopak i dziewczyna ktorzy tam pracuja wykazuja chec zrobienia czegos ale jest jeszcze wlaściciel, ptak zostal po poprzednim wlascicielu i po prostu jest, twierdza ze daja mu warzywa i owoce ale to nie prawda bo za czysto tam nie jest a marchewka czy jablko tak latwo nie schodzi poza tym byly by resztki na klatce zostawilam tel do weta bo moim zdaniem cos jest z ptakiem nie tak siedzi w dziwnej pozycji ze zmruzonymi oczami i ma co chwile takie strzepki namawiam ich na sprzedaz zeby namowili wlasciciela
Czytalam ze Wy czasem odkupujecie papugi w potrzebie moze ktos z Was sie przylaczy do tej akcji

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Post autor: fotorobart » czw sie 22, 2013 19:32

w Kakadu w Krakowie też mają Żakusia (6 tys), ale ten ma w klatce czysto i osobistego opiekuna w jeden z dziewczyn tam pracujących

elfica
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 20:56
Ptaki które hoduję: aleksandetta wieksza

#9

Post autor: elfica » śr cze 15, 2016 17:13

Straszne ... co dalej z ta papuga ? Cos sie zmienilo ? Moze zrobic zrzute i ktos kto na zako sie zna ja przygarnie ?!
Mądry uczy się od wszystkich, a głupi wie wszystko.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#10

Post autor: Al » czw cze 16, 2016 15:47

elfica pisze:Straszne ... co dalej z ta papuga ? Cos sie zmienilo ? Moze zrobic zrzute i ktos kto na zako sie zna ja przygarnie ?!

patrz na date ostatniego postu na który odp. minęło prawie 3 lata, piszesz zrobic zrzutkę a co będzie jak kilka osób dokładajacych pieniedzy zechce papugę - losowanie czy jak ?. Wykupienie ptaka, to nabijanie kasy właścicielowi - bo bardzo drogo a za darmo jej nie oodda a jak ktoś się ulituje i go kupi to na jego miejsce zaraz trafi następny ptak i znowu będzie apel o wykupienie biedaka

elfica
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 20:56
Ptaki które hoduję: aleksandetta wieksza

#11

Post autor: elfica » czw cze 16, 2016 22:44

Slyszalam o takich akcjach dlatego zaproponowalam :-)
Z tego co zrozumialam, to ta papuga zostala po poprzednim wlascicielu sklepu ... moze nowy jest madrzejszy lub przynajmniej rozumie, ze wiecej wydal przez te lata na utrzymanie papugi niz na niej zarobi ....
Tak, widzialam date ... i w czym problem ?
Mądry uczy się od wszystkich, a głupi wie wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-papugi po przejściach i urazach psychicznych-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość