Przekaz na żywo z zeberczego gniazda ;)

-do rzędu tych ptaków ozdobnych bedziemy zaliczać wróblowate z rodziny astryldów-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
RomeoFinch
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:44
Ptaki które hoduję: zeberki
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie
Kontakt:

Przekaz na żywo z zeberczego gniazda ;)

#1

Post autor: RomeoFinch » sob mar 19, 2011 21:27

Witam
Zapraszam do oglądania na żywo przekazu z kamery zamontowanej nad gniazdem zeberek. Obraz jest dość kiepskiej jakości, bo kamerę montowaliśmy do własnych celów, jednak stwierdziliśmy, że są na pewno osoby, które chciałyby wiedzieć, co dzieje się w gnieździe zeberek, czego na co dzień zobaczyć nie możemy. Kamera zamocowana jest dość nisko a ptaki dokładając materiału unosiły gniazdo coraz wyżej, dlatego widać tylko część pleców ptaków, gdy siedzą wewnątrz, ale w ten sposób dobrze widać na przykład jajka ;)
Zapraszam:
FinchCam
Życzę miłego oglądania :)

Awatar użytkownika
Kor17nel
Posty: 53
Rejestracja: wt lis 27, 2007 14:00
Ptaki które hoduję: Faliste, kanarki
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Post autor: Kor17nel » ndz mar 20, 2011 14:13

Musze powiedzieć że to bardzo fajny i ciekawy pomysł :) Jakość jak jakość ale sie da połapać ocb ;)

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#3

Post autor: ewahejduk » pn mar 21, 2011 11:40

W galerii masz cudne zdjęcia młodych :-> fantastycznie wyglądają. W ogóle super ptaki, bardzo ładne. A powiedz mi jak przyzwyczajasz je do ręki to potem są oswojone i przylatują do człowieka?

Awatar użytkownika
RomeoFinch
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:44
Ptaki które hoduję: zeberki
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie
Kontakt:

#4

Post autor: RomeoFinch » wt mar 22, 2011 17:18

Zeberki nie bardzo przyzwyczajają się do ręki człowieka. Miałem jednego młodego, którego przez jakiś czas musiałem dokarmiać. Był tak samo dziki po osiągnięciu dorosłości, jak cała reszta. Zeberki się raczej nie oswajają. Są przypadki, że trzymane w pokoju ptaki przylatują i siadają na głowę, ramię, jedzą z ręki, czy nawet usiądą na rękę bez jedzenia, ale to jest raczej rzadkie. Mi nie zależy na oswojeniu, bo mają towarzystwo osobników swojego gatunku :)
Nie mogę się doczekać, aż w gnieździe wyklują się maluchy (oby tak było). Może będzie je wtedy widać :)

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#5

Post autor: ewahejduk » wt mar 22, 2011 20:11

Rozumiem, ze ptaki mają swoje towarzystwo :-) Ale słyszałam ze u papug jest tak że jeśli ktoś młode od początku oswaja z ręką to się nie boją. Takie branie na ręce zamiast sztucznego karmienia ;-) Myślałam, ze z zeberkami jest podobnie :-?

Awatar użytkownika
RomeoFinch
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:44
Ptaki które hoduję: zeberki
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie
Kontakt:

#6

Post autor: RomeoFinch » śr mar 23, 2011 19:33

Kiedyś miałem papużki faliste i młode brane na ręce od maleńkości bardzo się przyzwyczaiły i szczerze mówiąc, myślałem, że z zeberkami może być podobnie, ale nic bardziej mylnego.

Awatar użytkownika
RomeoFinch
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:44
Ptaki które hoduję: zeberki
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie
Kontakt:

#7

Post autor: RomeoFinch » pt kwie 01, 2011 23:31

Dziś wykluł się pierwszy pisklaczek :)
Obrazek
Jutro prawdopodobnie pojawi się kolejny, ale kto to wie :)

Awatar użytkownika
RomeoFinch
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:44
Ptaki które hoduję: zeberki
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie
Kontakt:

#8

Post autor: RomeoFinch » ndz kwie 03, 2011 17:53

Dziś pojawił się kolejny maluszek :-D pierwszy pisklaczek nie będzie jedynakiem ;-)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ptaki ozdobne -"astryldy"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość