Zaparcie jajka u zeberki

-do rzędu tych ptaków ozdobnych bedziemy zaliczać wróblowate z rodziny astryldów-

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Patryk^^
Ptaki które hoduję: mała egzotyka,modrolotki,faliste

Zaparcie jajka u zeberki

Post autor: Patryk^^ » wt mar 29, 2011 16:52

Witam nazywam się Patryk , posiadam samiczkę zeberki i jest w trakcie lęgu ma już 3 jajka dziś zauwazyłem ze przesiaduje i śpi czasem na ziemi jest napuszona ma pod kulony ogon i nie lata sie jej z łatwością jak by była ,,ciężka'' ja myślę ze to zaparcie jajka a ktoś mi na to odpowie co to może być?? szybko

Dziękuje

pysia34

Post autor: pysia34 » wt mar 29, 2011 16:59

podnieś jej temperaturę - np lampka i daj kropelkę wapna w syropie -dla dzieci w aptece nic więcej przy zaparciu się nie da zrobić jeśli to wogóle zaparcie

Awatar użytkownika
coco39
Ptaki które hoduję: papugi
Kontakt:

Post autor: coco39 » wt mar 29, 2011 17:56

Do tego co pisze pysia34, sugerowałbym również przede wszystkim przeniesienie samiczki do mniejszej osobnej klatki jeśli jest w wolierze bo w klatce łatwiej podnieść temperaturę proponuję jeszcze podniesienie wilgotności.
Sposobem jest jeszcze wprowadzenie do kloaki kropli oleju parafinowego ale to zostawiłbym zdecydowanie do realizacji w razie potrzeby weterynarzowi.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Patryk^^
Ptaki które hoduję: mała egzotyka,modrolotki,faliste

Post autor: Patryk^^ » śr mar 30, 2011 15:08

jednak to było jajko lecz juz po wszystkim z wielkim wysiłkiem ale dała rade je zniesc

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ptaki ozdobne -"astryldy"-”