Płeć zeberkek, żywienie przed lęgami

-do rzędu tych ptaków ozdobnych bedziemy zaliczać wróblowate z rodziny astryldów-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

matu1997
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 14:09
Ptaki które hoduję: PAPUŻKI FALISTE, ZEBERKI
Lokalizacja: Oświęcim

Płeć zeberkek, żywienie przed lęgami

#1

Post autor: matu1997 » sob kwie 13, 2013 10:55

Próbuje rozmnożyć zeberki i nic.! Dałem sianko razem z chusteczkami rozdrobnione w paseczki. Czytałem że to pobudza zeberki do rozmnażania. Gotuje jajko (Skorupki kroje na małe części i podaje a jajka tnę w małe części i też chcę żeby jadły ale zainteresowania jajkiem jak dotąd nie widzę.) Kurde wszystkie starania i nic. :-/ Nie wiem dlaczego widelec podnosi sianko i nie zanosi go do gniazda. Dlaczego one nie chcą wchodzić do budki. :?: :-?
Czytałem jeszcze coś o porze deszczowej, ale nie wiem jak wytworzyć ją w domu. :-/. Daje zdjęcia może ja jestem głupi i nie zauważyłem ze to są dwa samce. :-P.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Łyżka i widelec.! :)

//Scaliłem i wrzuciłem zdjęcia bezpośrednio do posta;-)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 14, 2013 04:17 przez matu1997, łącznie zmieniany 3 razy.

pawlik16
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:08
Ptaki które hoduję: Nimfy , Papużki Faliste
Lokalizacja: Siemianowice

#2

Post autor: pawlik16 » sob kwie 13, 2013 13:21

Jest to 100 % para. Co do lęgów to daj im więcej czasu i spokoju . Ewentualnie możesz dać inne gniazdo lub budkę .Jajko gotowane możesz podawać na różne sposoby , ewentualnie kupić mieszankę jajeczną. Mam nadzieję ze zeberki są odpowiednio karmione.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post autor: coco39 » sob kwie 13, 2013 22:14

Jajko podawaj na twardo rozgniecione widelcem z dodatkiem bułki tartej oraz odrobinę maku.Budkę mozesz wymienić na koszyczek pleciony http://allegro.pl/trixie-legowka-gniazd ... 90491.html
zeberki bardziej wolą takową ty widzę masz budkę zamkniętą.Ja stosowałem do wyściełania zwykłą watę.Porozrywałem na mniejsze kawałki i dałem do kaltki zeberki bardzo szybko wszystkie kawałki wniosły do koszyczka.
Musisz uzbroić sie w cierpliwość.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

matu1997
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 14:09
Ptaki które hoduję: PAPUŻKI FALISTE, ZEBERKI
Lokalizacja: Oświęcim

#4

Post autor: matu1997 » ndz kwie 14, 2013 12:26

Koszyczek też mam, niestety jest ten mniejszych rozmiarów bo w zoologicznym powiedzieli mi że najlepszy będzie ten mniejszy :-/ . A podobno że waty nie można dawać bo łatwo się pląta w nogi papużek. :-(. Z tego co widzę to cierpliwość nie jest moją najlepszą stroną. I mam jeszcze pytanie jaki ma być ten mak?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » ndz kwie 14, 2013 14:11

matu1997, Ale papugom nie wyściela się budki watą, zeberki robia gniazda we wszystkim, jedne w budkach,inne w koszyczkach, nawet w doniczkach , Najlepsze jest włókno kokosowe, dlugie siano no i oczywiście białe piórka, jak nie masz piórek to może być podarty na małe kawałki ręcznik papierowy
Jaki mak ? zwykły oczywiscie surowy nie gotowany

WERA31902
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 11:18
Ptaki które hoduję: dwie pary falistych i 2 pary zeberek

#6

Post autor: WERA31902 » śr kwie 17, 2019 14:48

witam miałam podobny problem z którym zmagałam się od 5 msc a tak naprawde u mnie wystarczyła zmiana klatki i dzisiaj przyszły na swat 2 maluszki i jeden w połowie drogi.Będzie ich 5. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ptaki ozdobne -"astryldy"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość