Odrobaczanie

-do rzędu tych ptaków ozdobnych bedziemy zaliczać wróblowate z rodziny astryldów-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Zeberki
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 12, 2015 21:31
Ptaki które hoduję: Zeberki

Odrobaczanie

#1

Post autor: Zeberki » czw mar 12, 2015 21:36

Witam chciałbym odrobaczyć 2 zeberki mam levamol10% (20ml) ile podać na poidełko takie jak na zdjęciu ile kropel i przez jaki czas i co ile powtórzyć
Załączniki
poidelko-na-wode-dla-ptakow-papug-kanarkow-nimf.jpg
poidelko-na-wode-dla-ptakow-papug-kanarkow-nimf.jpg (29.4 KiB) Przejrzano 12550 razy

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » sob mar 14, 2015 17:10

Po co ? ptaki z domowej hodowli to gdzie miały złapać pasożyty ? jak już to takie małe ptaki zakraplamy kropelką ivemectiny na golą skórę

Izio72
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 25, 2015 10:13
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#3

Post autor: Izio72 » wt lip 28, 2015 21:58

Witam, czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z preparatem do odrobaczania firmy Tauben Medik - o nazwie Worm Stop zarówno dla ptaków ozdobnych jak i gołębi ? Bo mam takowy ,ale chciałem się zapytać forumowiczów ,czy ktoś to też stosuje? <bezradny>

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » śr lip 29, 2015 09:31

to jest preparat ziołowy i nie jest lekiem tylko suplementem diety
a co chcesz odrobaczać / i czy robiłeś badania na obecność pasozytów ?

Izio72
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 25, 2015 10:13
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#5

Post autor: Izio72 » śr lip 29, 2015 11:21

Nie robiłem badań tylko myślę o profilaktyce czy ten preparat wystarczy jeśli mam jedną papugę w mieszkaniu ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » śr lip 29, 2015 18:43

profilaktyce? srodek na odrobaczanie ? on działa tylko tu i teraz czyli zabija to co jest ,nie zapobiega przed złapaniem pasożyta w przyszlości, to lek a nie szczepionka i nie uodparnia ptaka na pasożyty
Masz jednego ptaka to niby gdzie miałby sie zarazić pasozytami >
chcesz miec pewność to zrób badania i dopiero wtedy gdy jest koniecznośc odrobaczaj

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#7

Post autor: Grzegorz » ndz sty 17, 2016 02:38

Po drugie nie ma żadnego środka na wszystkie pasożyty. Co jakiś czas powinno robić się badania na obecność i używać odpowiedniego preparatu.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Ptaki ozdobne -"astryldy"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość