Przepiórka chińska

-niezwykle piekne ,barwne z rzedu ptaków grzebiących-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

Przepiórka chińska

#1

Post autor: pirat59 » pn cze 09, 2014 18:53

Ostatnio zakupiłam parkę przepiórek chińskich, są urocze <smile> małe to a szybkie... Czy ktoś hoduje ten gatunek i ma jakieś swoje opinie, bo przeczytałam o nich chyba wszystko... Ale to teoria, mnie interesuje jak to z nimi bywa w praktyce.

Anka
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 04, 2006 16:42
Ptaki które hoduję: amazonka mączna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: Anka » czw cze 19, 2014 09:25

Przepiórki są śliczne, pochwalisz się kiedyś zdjęciem ?
Anka

zanim kupi sie papugę, dobrze jest poczytać i zapoznać się ze wszystkim, aby pózniej nie pisać, że nagle wykryto alergię....

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » czw cze 19, 2014 13:32

Ja mam chińskie i japońskie chińskie to są super ptaszki, kolorowe takie wesołe cały czas sobie piszczą . A japońskie to są dzikusyyy latają jak głupie ale za to różne kolory jajek są bo i są w plamki , i takie brązowe i raz zniosła kura mi niebieskawe jajko nie wiem jakim cudem :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#4

Post autor: pirat59 » czw cze 19, 2014 13:50

apol, a jak u chińskich odbywają się gody?? Jaki wiek jest odpowiedni dla chińczyków, aby mogły mieć młode??

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » czw cze 19, 2014 14:40

pirat59, tutaj masz bardzo dobry art. na ich temat http://ptakiegzotyczne.net/przepiorka.php
Moje chinki latem są w wolierze z drobną egzotyką a zimą chodzą wolno po zimowym pomieszczeniu dla papug / papugi latają w nim wolno/i wyjadają resztki z podłogi , tacy czysciciele. :mrgreen: Nie mialam szczescia do ich lęgów, samiczka składa jajka ale ich nie wysiaduje, prawie wszystkie chinki są z sztucznej inkubacji

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#6

Post autor: pirat59 » pt cze 20, 2014 15:48

Al, dzięki za info, artykuł, o którym piszesz już czytałam <gazeta> , chyba wszystko czytałam na ich temat. Moje też są z papugami, sprzątają po nich, aż miło, są coraz bardziej odważne i zaczynają chodzić po całej wolierze, wcześniej się chowały pod "daszkiem" z gałązek <haha>

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#7

Post autor: apol » pt cze 20, 2014 17:20

pirat59, ja mam chińskie z zeszłego roku , co do godów to akurat je mają samiec ugania się za samicą , cały jest napuszony i popiskuje , na razie nie odchowałem żadnego młodego ba samica tylko znosi jajka i ich nie wysiaduje .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#8

Post autor: pirat59 » sob cze 21, 2014 17:12

hmm... czyli odchowanie potomstwa z naturalnego lęgu nie będzie takie proste... No nic, poczekamy zobaczymy, tymczasem są fajną ozdobą woliery... Niemniej jednak czekam jeszcze za jakimiś radami, Waszymi obserwacjami i wnioskami ^^

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#9

Post autor: Al » sob cze 21, 2014 17:24

Mam je od kilku lat, jajka samiczka znosi ale nie wysiaduje, większosć ptaków jest z inku, podobno tracą wtedy instynkt wysiadywania.
Mam drugą samiczkę / pierwsza padła, zniosła jajka ale nie siadała, teraz widze że w innym kącie woliery ma coś na kształt gniazda - naznosiła tam sianka i siedzi, ale czy coś z tego będzie <hmmm>

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Post autor: Raffy » sob cze 28, 2014 15:15

U mnie udało się wychować 2 mioty chinek, ale w tym roku samica padła. Jednak mam jej córkę i za jakiś czas będę dalej kombinował, warto gdyż ich pisklaki są urocze a same ptaki z naturalnych legów są coraz rzadsze (niestety)
Trochę tego jest ;)

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#11

Post autor: seder » pn wrz 01, 2014 19:03

U chińskich to tak jest że kurka najpierw znosi około 15 jajek a dopiero później je wysiaduje

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#12

Post autor: Al » wt wrz 02, 2014 09:26

Znowu lipa, jajka są gniazdo jest a samiczka nie siedzi

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#13

Post autor: seder » wt wrz 02, 2014 16:50

Al a ile ma jajek?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#14

Post autor: Al » wt wrz 02, 2014 17:21

kilkanaście , niestety 99% tych przepiórek to legi sztuczne, ale ja bym się osobiscie bala o młode w wolierze aby zeberki i ostrosterne ich nie zadeptały :cry: , Zwiać z woliery by nie zwiały choć przez siatkę to możliwe ale ona jest 10 cm, nad podłożem, ale to takie maluchy- wielkości trzmiela że wszystko jest możliwe

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#15

Post autor: apol » wt wrz 02, 2014 17:38

Ja mam z pod naturalnych legów od znajomego ale u mnie raczej w przyszlym roku moze cos bedzie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#16

Post autor: seder » wt wrz 02, 2014 18:07

Jak ma tyle jajek to spróbuj oddzielić kogutka, może jej nie pozwalać i zachęcać to lęgów, a co do młodych to zeberki im nic nie zrobią, już 2 godziny po wykluciu super sobie radzą i biegają wszędzie, a co do siatki to do póki nie będziesz chciała ich złapać to się nie wystraszą i nie polecą :)

Awatar użytkownika
Raffy
Posty: 147
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 21:58
Ptaki które hoduję: Mała australia
Lokalizacja: Gdańsk

#17

Post autor: Raffy » śr wrz 03, 2014 10:02

U mnie pisklęta chińskich były trzymane z matką razem z drobnicą (wspaniałe, diamentowe, srebrnodziobki, trzciniaki itp.) i nic :) Zresztą maluchy trzymają się matki, problem może być jak malec nie będzie wiedział wrócić jeśli uciekł przez jakąs szparę w desce (najlepiej cegłami obłożyć dolne krawędzie woliery).
Trochę tego jest ;)

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post autor: Chiara » pn lis 03, 2014 01:54

U mnie już od jakiegoś czasu przepiórki chińskie są na liście ptaków, o które być może poszerzę hodowlę. Zamieszkałyby z zeberkami w klatce typu skrzynkowego. Jednak trochę boję się tej ich płochliwości- przeznaczona dla nich klatka o wym.75cm dł,40cm szer.,50cm wys., ma oświetlenie typu LED. Nie ma więc za bardzo możliwości obicia góry styropianem.
Oczywiście mam też inne klatki, większe i wyższe,ale już nie są one typu skrzynkowego, a taki typ klqtek jest najlepszy dla płochliwych ptaków. No i ostatnia ewentualność, nieduża pokojowa woliera która ma być zasiedlona przez papugi. Boję się jednak, że przy papugach ew. młode nie będą bezpieczne,jak i dorosła para... Pokojowa woliera jest jednak mniejsza niż woliery zewn., w których piszecie, że trzymacie przepiórki z papugami,i na tym polu boję się konfliktów...
Zastanawiam się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie hodowla na zabudowanym i ocieplonym balkonie, gdzie przepiórki mogłyby chodzić wolno po jego części, kwestia zabezpieczenia od reszty pomieszczenia. Ale czy zimą nie będzie im tam zbyt zimno? (Po ociepleniu będzie to pierwsza zima i nie wiem jakich temp. się spodziewać).
I jeszcze jedna kwestia-czy towarzystwo innej drobnicy działa na korzyść przepiórek, czy jest tzw. Złem koniecznym?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#19

Post autor: wojtek » pn lis 03, 2014 05:50

Chiara pisze: nieduża pokojowa woliera


Kogut w nocy pieje, miałem to wiem i nie polecam do mieszkań.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#20

Post autor: apol » pn lis 03, 2014 07:27

Do domu nie zbyt te ptaki ja mam chińskie na dworze cały rok z księżniczkami walli i jest ok
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Grzebiące-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość