Przepiórka chińska

-niezwykle piekne ,barwne z rzedu ptaków grzebiących-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Przepiórka chińska

#21

Post autor: Al » czw lis 06, 2014 16:41

Moje latem przebywają w wolierze dla drobnicy, teraz chodzą po zimowym pomieszczeniu, nie słyszałam aby kogucik piał, zazwyczaj pieją jak są same bez samiczki,
Spokojne ale spłoszone potrafią wysoko podlecieć

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#22

Post autor: PawelHH » śr lut 11, 2015 17:56

Witajcie,

na tym forum również mnie trochę nie było:) Piszę ponieważ zaczęły mi o głowie chodzić przepiórki, dla których chciałem wydzielić na balkonie wybieg bo takie ładne miejsce mi się upatrzyło na nie- problemem jest to jak zagospodarować dla nich podłoże i dbać o higienę w nim? Myślałem o klatce dostosowanej do ich potrzeb, lub jakiejś formie wybiegu, ale nie mam pomysłu na dno właśnie? Jak dbać o podłoże przy ptakach grzebiacych? Czy wyjściem jest wysuwana szuflada jak u papug? Zmiana podłoża całkowicie co jakiś dłuższy czas? Może coś innego

Poradźcie mi coś - z góry dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#23

Post autor: Grzegorz » śr lut 11, 2015 20:07

Mi też się spodobały, ale po prawie roku trzymania już mam ich dosyć:) a co do odpowiedzi na pytanie to chyba nie ma z nimi raczej większych problemów. Czyszczą podłoże z wszystkiego co się rusza. W wolierze najlepszy sposób na wszelakie paskudztwo które przekroczy próg, ale też dobrze plądrują zasoby jedzenia:) Bez klujnika raczej ciężkie w rozmnożeniu za to znoszą mnóstwo jajek które później gotuję papugom.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#24

Post autor: wojtek » czw lut 12, 2015 04:55

Paweł i Grzegorz o jakich Wy przepiórkach piszecie?
Grzegorz pisze o japońskich te możno trzymać na siatkach.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#25

Post autor: PawelHH » czw lut 12, 2015 09:18

Ja piszę o chińskich :) i ciągle zastanawiam się jakie podłoże w małej wolierce można im zaproponować?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#26

Post autor: wojtek » czw lut 12, 2015 14:54

Piasek, żwirek drobny w szufladach. Ja mam taką perforowaną szufelkę i przesiewam odchody, szybko to idzie. Pamiętnej, że koguty pieją w nocy i nie polecam trzymać w mieszkaniu.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#27

Post autor: apol » czw lut 12, 2015 14:58

Ja mam zwykły piasek według mnie najlepszy. Miałem oby dwie te rasy i bardziej polecam chińskie, japońskie w moim przypadku były bardzo płochliwe. Chińskie są spokojne muszę kupić kury bo mi tylko kogucik został. Kurki niestety padły ze starości.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#28

Post autor: PawelHH » czw lut 12, 2015 15:06

Ptaki będą na zewnątrz nie w mieszkaniu. Serdecznie dziękuję za rady :)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#29

Post autor: Al » czw lut 12, 2015 17:48

a co z nimi zrobisz zimą ?

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#30

Post autor: apol » czw lut 12, 2015 20:33

U mnie są cały rok na dworze
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#31

Post autor: PawelHH » czw lut 12, 2015 22:41

Wlasnie czytalem, ze niektore osoby trzymaja caly rok je na dworze - do zimy nastepnej mialbym tez czas na zagospodarowanie pomieszczenia do ewentualnego przezimowania - awaryjnie

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#32

Post autor: wojtek » pt lut 13, 2015 06:21

apol,
opisz jak trzymasz, wstaw zdjęcia. Zimy w Wielkopolsce są łagodniejsze niż na Lubelszczyźnie czy Podlasiu
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#33

Post autor: Grzegorz » pt lut 13, 2015 14:47

Chińskie. U mnie np są w nieogrzewanym pomieszczeniu, tylko póki co zimy mamy łagodne
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#34

Post autor: PawelHH » sob lut 14, 2015 09:30

Co do zimy to tej zimowałem świergotki tam gdzie ew będą chińskie i np ta zima była łagodna a miejsce jest osłonięte od wiatru i śniegu

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#35

Post autor: seder » sob lut 14, 2015 14:53

Ja mam i chińskie i japońskie w wolierze zewnętrznej

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#36

Post autor: apol » sob lut 14, 2015 16:27

wojtek, ja chińskie mam w wolierze 2,6 m x 2,2m x 90 cm ( dł x wys x szer ) ptaki są w wolierze razem z księżniczkami walli. W kącie jest deska położona na skos, gdzie ptaki mogą ew. się schować. Ptaki jedzą razem z ks. Ptaszki świetnie czyszczą podłoże. Fotki dam później o ile uda mi się je wgrać na komputer .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#37

Post autor: pirat59 » wt lut 17, 2015 19:24

Grzegorz, też się zastanawiałam nad gotowaniem przepiórczych jaj papugom, ale coś mnie powstrzymywało <hmmm> teraz widzę,że nie mam się nad czym zastanawiać <smile> moje zimują w pomieszczeniu nieogrzewanym, tak na marginesie :]

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#38

Post autor: apol » wt lut 17, 2015 21:24

No i choinka jest problem bo chcę przesłać fotki przepiórki na kompa i nie mogę bo komp nie widzi urządzenia <zly> czyli fotek na tę chwilę nie ma.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Grzebiące-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości