Niepokojące łaknienie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Maurry
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2018 15:29
Ptaki które hoduję: Papugi

Niepokojące łaknienie

#1

Post autor: Maurry » wt lis 06, 2018 15:34

Witam
Jeżeli moja papuga zjada mi jajecznice z talerza to jest kanibalem czy nie?
Dodam ,że je bardzo szybko a przy próbie odgonienia jej od talerza ugryzła mnie w palec do KRWI!

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » wt lis 06, 2018 15:55

Papugi mogą jeść jajka ale gotowane, nie smażone. Ugryzienie do krwi mnie nie dziwi bo w rozumieniu papuzim wszystko czego się ona dotknie jest jej i nie można odgonić, a w przypadku próby często gryzie z całej siły (może to być również zabawka nie tylko jedzenie).

Maurry
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2018 15:29
Ptaki które hoduję: Papugi

#3

Post autor: Maurry » wt lis 06, 2018 16:20

Gotowane też je. W swojej klatce ma jedzenie i wodę (owoce , ziarna , i takie jakby kłosy czegoś suszonego). Zjada je tylko jeżeli jest zamknięta w klatce a jeżeli jest otwarta to wyjada albo mi z talerza albo od drugiej papugi sąsiadującej obok. Ma również mały basenik do umycia się ale z niego nie korzysta, proboje czasami umyć się w wodzie do pica tej drugiej papugi i często tutaj biją się ze sobą. Ostatnio nawet zobaczyłem kroplę krwi pod klatką

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » śr lis 07, 2018 09:14

Pamiętaj, że papuga nie może jeść niczego co zawiera sól, jeśli jesz jajecznicę z solą, to nie pozwalaj jej aby Tobie podkradała, zamknij ją na czas jedzenia w klatce, jeśli inaczej nie możesz sobie z nią poradzić.

Maurry
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2018 15:29
Ptaki które hoduję: Papugi

#5

Post autor: Maurry » pt lis 09, 2018 19:02

Dobry wieczór
Rozalka:) , Figa dziękuję wam za odpowiedź.

Zamknąłem ją dwa razy w klatce na czas jedzenia ,strasznie krzyczała a teraz nie chce wracać do klatki w ogóle. Wyjada jedzienie od drugiej papugi przy tym się strasznie gryzą. Cały dzień jest poza klatką a ja jej zagonić tam nie mogę. Złapanie jej nawet nie wchodzi w grę bo leci na szafkę a jak raz ją złapałem to ugryzła mnie w palec przy paznokciu :( Na noc tylko przykrywam wszystkie kable poduszkami i wynoszę kwiatki do przedpokoju bo jeden przez noc został wykoszony (łodygi tylko wystają).
Dostałem ją od znajomego i od samego początku była trochę wredna natomiast tą pierwszą mam ze sklepu i ona jest bardzo spokojna ,daje się pogłaskać nie gryzie izolacji ani kwiatków.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » sob lis 10, 2018 17:44

co ma jajko do kanibalizmu ? gdyby zjadła inna papugę to wtedy tak, ale jajko to jajko. złapiesz ja wieczorem gdy jest ciemno, trzeba popatrzec gdzie siedzi, zgasic swiatło i złapać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie papug.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość