Dziobanie aleksandretty

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Tomasz Lili
Ptaki które hoduję: Alleksantretta

Dziobanie aleksandretty

Post autor: Tomasz Lili » wt maja 30, 2017 07:14

Od roku jestem w posiadaniu aleksandretty mniej więcej jest jej taki wiek bo jak ja kupowałem od hodowcy to nie tak dawno byłA od dzielona od rodziców. Mam problem w oswojeniu jej.
Jest reguralnie wypuszczana z klatki przelatuje do mnie jak mam zabAwki i jedzenie jednak przy zblirzeniu do niej dłoni bardzo agresywnie dziobie i przy wymianie pojemników z jedzeniem.nie potrafię na nią sposobu znaleźć aby ją dotknąć i pogłaskać np. Może Pan coś poradzi żeby zrobić krok na przód.

Akszeinga
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

Post autor: Akszeinga » śr lip 26, 2017 21:25

Po roku przy wymianie pojemnikow z jedzeniem nadal jest szal? A myslalam ze to szybko mija. SzkodA ze malo tu ludzi I nikt nie daje sposobu jak to zmienic.

Awatar użytkownika
Figa
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Post autor: Figa » czw lip 27, 2017 08:01

Moim zdaniem aleksandretta jak jest wychowywana w wolierze, to nigdy z niej nie będzie jakiś przytulas, generalnie ten gatunek moim zdaniem lepiej się chyba czuje w wolierach, mowa tu o obrożnej, ale to tylko moje zdanie. Co do wymiany pojemników z jedzeniem, to najlepiej zawsze kupować woliery z możliwością wymiany jedzenia bez wkładania rąk do klatki. Moja Nelka też uważa swoją wolierę za jej dom i tylko jej i nie lubi jak ruszam jej kołowrotek z granulatem, pozwala jednak mi zawsze sprzątać i w tej czynności mi nigdy nie przeszkadza.

aleksaaleksa
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

Post autor: aleksaaleksa » czw paź 12, 2017 22:08

Witam! Posiadam Aleksandrette od 6 miesięcy, a problem twki taki w niej że na początku bała się po czym oswoiła się z obecnością człowieka a teraz gdy się ją wypuści bardzo mocno dziobie orzez pewien okres sama siadała na ręce teraz tylko robi to kiedy widzi smakołyk. Jak oduczyć ją dziobania? I tego by reagowała na swoje imie? Z góry dziekuje za odpowiedź, bo już powoli nie mam sił na nia. Dodam że ptaszek jest z tego roku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”