Dzwieki wydawane przez aleksandretty.

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
alexa3
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 22, 2013 21:07
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrozne,Rozelle królewskie ,Rozelle białolice,Księżniczki słoneczne,Szkarłatki królewskie,Księżniczki wspaniałe ?
Lokalizacja: Garwolin

Dzwieki wydawane przez aleksandretty.

#81

Post autor: alexa3 » sob paź 26, 2013 20:45

aurea007 zachowania godowe są przed lęgami czyli w wieku ok trzech lat ?

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#82

Post autor: aurea007 » sob paź 26, 2013 22:19

Dziękuje wam wszystkim serdecznie za pomoc :)
Pozdrawiam :):)

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#83

Post autor: pirat59 » pn paź 28, 2013 15:51

Moje roczne samczyki już tańcują dla swych panien, ale dojrzałość płciowa osiągają w wieku 2-3 lata. 3-letnie ptaki są pewniejsze na lęgi, ale to nie jest regułą.

Awatar użytkownika
mmax
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 23, 2013 20:57
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne

#84

Post autor: mmax » ndz lis 24, 2013 09:04

Moje aleksy szczekają, miauczą, samczyk nawet czasem robi coś w rodzaju "i-o" jak mały osiołek. <wink> Samiczka natomiast, gdy chce dostać granata (to jej przysmak), to przychodzi na koniec gałązki, nachyla się i cicho mruczy. :)

Awatar użytkownika
Tutuś
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 22, 2013 21:17
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Większa

#85

Post autor: Tutuś » pt gru 06, 2013 12:48

Oto filmik jak Aleksandretta Większa się drze. To jest jeszcze słabo bo czasami te pojedyńcze dzwięki są wydawane cały czas przez 10 minut :) Ja mieszkam na 2 piętrze, a sąsiedzi na parterze je słyszą :




Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#86

Post autor: WOJTEKZ » pt gru 06, 2013 14:28

Twoje ptaki są w miarę ciche, moje obrożne są o wiele głośniejsze a mam ich w mieszkaniu kilka sztuk. Sąsiadów nie pytam czy coś słyszą a sami sąsiedzi nic mi nie mówią.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#87

Post autor: Grzegorz » pn gru 09, 2013 14:09

A w jakim wieku masz sąsiadów? Pytam czysto teoretycznie <haha>
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#88

Post autor: WOJTEKZ » pn gru 09, 2013 14:36

Grzegorz pisze:A w jakim wieku masz sąsiadów? Pytam czysto teoretycznie <haha>


Po sąsiedzku mam starszych od siebie, natomiast piętro wyżej nad moim mieszkaniem mieszkają młodzi ludzie z dwójką małych dzieci.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
mmax
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 23, 2013 20:57
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne

#89

Post autor: mmax » czw gru 12, 2013 09:17

Kurczę, ostatnio zaczepiła mnie sąsiadka i powiedziała, że jak jest okno uchylone, to aleksy słychać na całym osiedlu. <bezradny> Ostatnio faktycznie są bardzo głośne i potrafią drzeć się przez cały dzień, rano w pokoju nie da się wytrzymać momentami. Chyba do bloku lepiej kupić sobie mniejsze ptaki.

Awatar użytkownika
Tutuś
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 22, 2013 21:17
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Większa

#90

Post autor: Tutuś » sob gru 14, 2013 09:15

Moje też się ostatnio strasznie drą. <bezradny> Wydają z siebie tak głośne dzwięki, że aż w uszach dzwoni. Mąż mnie z tymi papugami z domu wygoni <wysmiewacz>

procent
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:45
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Kontakt:

#91

Post autor: procent » ndz lip 20, 2014 23:23

To i ja się podepnę do tematu :)

Sprawa wygląda tak. Mój Kiwi ma ok roku i 4 mieś. Jest u mnie od roku.
Od niedawno jego nowe zachowania trochę mnie zastanawiają.
Na tym filmie pokazane są dwa paputy, a raczej ich zachowania:
https://www.youtube.com/watch?v=18AQv1lfF8k

I tak... Mój Kiwi chodzi czasem po najdłuższym patyku w klatce i zachowuje się podobnie do tego samczyka. Łazi od lewej do prawej, z lekko rozłożonymi skrzydełkami i na obu końcach żerdzi nagle prostuje (wyciąga) się, jakby połknął kijek, zmniejszając do minimum źrenice i wydając piskliwy dźwięk, jakby melodyjkę "trututututu".

Natomiast kiedy bliżam się do niego na odległość np 30 cm. i zaczynam "zabawę" w AKUKU!, tzn. odwracam od niego głowę, następnie szybko obracam ją w jego kierunku mówiąc "akuku", Kiwi zachoduje się jak ta samiczka. Dokładnie - identycznie, mrucząc jak kot.

Cóż to za zachowania? Co one oznaczają?
Nie wiem czy Kiwi do samczyk czy zamiczka. Powoli wychodzi mu szara obróżka.
Moja ulubiona palarnia kawy :)

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#92

Post autor: Chiara » wt lip 22, 2014 01:13

Jeżeli zaczyna wychodzić mu obróżka, może być samcem...(Chodzi mi o pełną obróżkę, taką w kształcie pierścienia, nie jak u mojej samicy ze zdjęcia). Samce mają z tyłu te obróżki czerwonawe. Ale Twoja chyba jest za młoda?
Na zamieszczonym obrazku moja samica aleksy, Henia (miałam ją jeszcze w latach 90-tych, dlatego zdjęcie niezbyt dobre):
Obrazek

Podobno samice są głośniejsze... Moja (choć wtedy była "Heńkiem"-myślałam że to "on") aleksandretta potrafiła tak wrzeszczeć <krzyk> kiedy na zbyt długo zostawała sama w pokoju, że słychać ją było na tarasie, podczas gdy ona siedziała w zamkniętym pokoju na drugim piętrze domku jednorodzinnego...

adikol516
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:08
Ptaki które hoduję: Aleksandretty, Rozelle, Nierozłączki, Świergotki, Katarzynki, Łąkówki, Mnichy
Lokalizacja: Rybnik-Kamień
Kontakt:

#93

Post autor: adikol516 » śr lip 23, 2014 15:41

Albo zdjęcie jest jakieś niefortunne albo na powyższa fotografia przedstawia samca?;)

procent
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:45
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Kontakt:

#94

Post autor: procent » pt lip 25, 2014 17:09

Czy znajdzie się chętny próczy Chiara, aby odpowiedzieć na moje pytanie? :)
Moja ulubiona palarnia kawy :)

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#95

Post autor: Chiara » pt lip 25, 2014 22:20

adikol516 pisze:Albo zdjęcie jest jakieś niefortunne albo na powyższa fotografia przedstawia samca?;)

Niestety Henia/i już z nami nie ma <no> . W związku z tym nie ma jak porównać go z innymi samcami- a to jest jedyne w miarę wyraźne zdjęcie...

Co do płci-kupiony jako samczyk, m/w roczny, u mnie mieszkał ok.2-3 lat i wcześniej z rok u bratowej... Różowa obróżka z tyłu głowy się nie pojawiła, co więcej- nawet czarnej chyba nie było (z tego co pamiętam).

Po czym wnioskujesz, że to samiec? Po kolorze dzioba?

adikol516
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:08
Ptaki które hoduję: Aleksandretty, Rozelle, Nierozłączki, Świergotki, Katarzynki, Łąkówki, Mnichy
Lokalizacja: Rybnik-Kamień
Kontakt:

#96

Post autor: adikol516 » sob lip 26, 2014 15:46

Widać obrożę przecież na zdjęciu;)

@procent - w jakim wieku i w jakim kolorze jest ta Aleksandretta? Na filmiku jest pokazany normalny taniec godowy jaki samiec wykonuje przed kopulacją i pójściem papug do lęgów;)

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#97

Post autor: Chiara » pn lip 28, 2014 11:46

Mieliście rację-faktycznie miałam samczyka... Niestety, zdjęcie jest z lat 90-tych, samczyk któregoś dnia kiedy nie było mnie w domu otworzył sobie klatkę i uciekł przez okno-prawdopodobnie spłoszony przez moją siostrę lub brata... Szukałam go, dawałam ogłoszenia, ale niestety-na nic to się "nie zdało".

Od tamtego czasu minęło prawie 20 lat. Zdjęcie to fotokopia, nie wiem ile lat miał tutaj, ale do końca, kiedy był u mnie, nie miał różowej obroży... (Dopiero ostatnio przeglądając zdjęcia aleksandrett zauważyłam, że samiczki wcale nie mają obroży :oops: ).

xbutalbitalx
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 30, 2014 09:27
Ptaki które hoduję: Rudosterka Zielonolica.
Lokalizacja: Bydgoszcz.

#98

Post autor: xbutalbitalx » wt wrz 02, 2014 11:20

A czy miałczące odgłosy wydawane przez paputa coś znaczą? Odzwierciedlają jakiś jego humor?

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#99

Post autor: misia458 » wt wrz 02, 2014 18:08

xbutalbitalx pisze:A czy miałczące odgłosy wydawane przez paputa coś znaczą? Odzwierciedlają jakiś jego humor?

Tak, jest to oznaka że nauczył się miałczeć ;P
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#100

Post autor: pirat59 » wt wrz 02, 2014 20:20

Moje samczyki też miałczą <haha> <haha> i nie miały od kogo się nauczyć <dokuczacz>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości