Jakie gatunki nadają się do mieszania z aleksą obrożną?

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

deasy
Miłośnik ptaków
Posty: 64
Rejestracja: śr gru 12, 2012 18:15
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne, żako :D
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: 2 aleksy duża i mala mogą żyć razem?

#61

Post autor: deasy » pt maja 24, 2013 00:10

paula1828 pisze: Moja obrożna wydaje się w tej klatce jak Kruszynka ;p

no tak człowiek mieszkający sam w 2 pokojowym mieszkaniu też wydaje się być kruszynką :-/ a tak serio
to może po prostu drugą obrożną dokupić :?:

paula1828
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 15:46
Ptaki które hoduję: alekandretta obrożona
Lokalizacja: Bratoszewice

#62

Post autor: paula1828 » pt maja 24, 2013 09:14

:roll: Heh Aha czyli mam ustąpić ptaszkowi cały dom heh. Nie porównujmy ludzi do zwierząt.
Mam możliwość posiadania pięknej aleksy Wielkiej .Dlatego własnie pytam czy mogą razem sobie żyć. Gdybym nie miała takiej okazji bez wahania bym kupiła obrożną .Wiec ktoś doradzi ? Proszę o pomoc na decyzje mam 2 dni

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#63

Post autor: Krysia- » pt maja 24, 2013 13:13

paula1828, a po co Ci dwa różne gatunki w dodatku nierozumiejące się wzajemnie ?
Po co Ci ewentualne bójki w klatce ?
Po co Ci niesnaski ptasie gdy dojrzeją do rozrodu ?
Zasada jest prosta : para jednogatunkowa.
Albo dokupisz drugą aleksandrettę obrożną, albo sprzedasz/zamienisz pojedyńczego osobnika na Aleksandrettę większą.

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#64

Post autor: pirat59 » pt maja 24, 2013 20:56

zgadzam się z Krysia-, poza tym czasami bywa że, nawet ptaki jednego gatunku się nie tolerują, wiec nie ryzykowała bym takiej mieszanki, zwłaszcza że obrożna, którą już masz jak znam życie będzie bronić terytorium - zwłaszcza samica (miałam kilka takich przypadków)... inna sprawa by była gdybyś obie jednocześnie nabyła, chociaż i to nie daje gwarancji...

Awatar użytkownika
mmax
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 23, 2013 20:57
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne

#65

Post autor: mmax » sob lis 23, 2013 21:18

Posiadam parę aleksandrett, które właściwie cały czas latają "luzem" po specjalnie dostosowanym do nich pokoju. Dostałam ostatnio wiadomość, że jakimś tam znajomym znajomych zdechły dwie papużki faliste i została jedna. Właściciel chce się jej pozbyć, siedzi ona właściwie cały czas sama w klatce w pokoju i nikt się nią nie zajmuje. Zrobiło mi się jej żal i pomyślałam, że z moimi łobuzami miałaby weselej, tzn. aleksy dalej latałyby luzem, a falista siedziałaby w klatce, ewentualnie od czasu do czasu wypuściłabym ją na loty pod moim okiem. I teraz pytanie, czy to na pewno dobry pomysł? Aleksy są dość zaczepne, więc mogą dziobać ją po łapkach przez pręty, więc nie wiem już, czy takie towarzystwo tej falistej posłuży, czy raczej będzie ją stresować? Czy jest w ogóle możliwe wypuszczenie tej falistej razem z aleksami? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#66

Post autor: Krysia- » ndz lis 24, 2013 05:43

mmax, zgodnie z pkt 10 Regulaminu Forum Przed zadaniem pytania na forum sprawdź czy nie zostało już ono zadane by nie powtarzać tematów
Poza tym proszę się zapoznać z viewtopic.php?f=88&t=4105&view=unread#unread
Twój temat połączyłam z innym już istniejącym . Przeczytaj temat od początku .
Falista i aleksandretty to zły pomysł.

AgaR
Posty: 5
Rejestracja: śr lip 17, 2013 10:11
Ptaki które hoduję: jeszcze żadne :(

#67

Post autor: AgaR » sob mar 15, 2014 19:24

Witam!
Posiadam klatkę szer 150cm, wys 150 cm, gł 80cm. Dwa tygodnie temu zamieszkała parka (mam nadzieję) aleksandrett obrożnych. Czy mogę do tej samej klatki dołączyć parkę mniejszych papug (np. falistych) czy będzie im zbyt ciasno? Czy w ogóle aleksandretty dogadają się z innym gatunkiem papug?

wesoly
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:43
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Warszawa

#68

Post autor: wesoly » ndz mar 16, 2014 15:20

AgaR pisze:Witam!
Posiadam klatkę szer 150cm, wys 150 cm, gł 80cm. Dwa tygodnie temu zamieszkała parka (mam nadzieję) aleksandrett obrożnych. Czy mogę do tej samej klatki dołączyć parkę mniejszych papug (np. falistych) czy będzie im zbyt ciasno? Czy w ogóle aleksandretty dogadają się z innym gatunkiem papug?


moim zdaniem będzie to błąd, ponieważ Aleksy mogą zabić inne gatunki, bądź okaleczyć je np odgryzając łapki .

adikol516
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 09, 2009 17:08
Ptaki które hoduję: Aleksandretty, Rozelle, Nierozłączki, Świergotki, Katarzynki, Łąkówki, Mnichy
Lokalizacja: Rybnik-Kamień
Kontakt:

#69

Post autor: adikol516 » wt mar 18, 2014 23:04

Jeśli papugi nie pójdą na lęgi to nie powinno się nic dziać, no ale chyba nie będą sobie cały życie tylko mieszkały?;)

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#70

Post autor: El. » śr mar 19, 2014 19:39

Nawet jeżeli nie pójdą lęg, może być nie zła jadka. Ile już można powtarzać, że nie łączy się 2 gatunków papug w jednej klatce, w dodatku tak małej. Po co wpuszczać do parki aleks parkę Falistych? Faliste to zaczepne ptaszki i bardzo ruchliwe, mogą zaczepiać aleksy, co wiąże się ze śmiercią którejś z falistych.
Jeżeli już chcesz tak bardzo te faliste, to pozbądź się Aleks, i trzymaj 2-3 parki falistych i finito.
Proszę nie zrozumieć mnie źle, nie próbuje być ironiczny. Po prostu denerwuje mnie takie myślenie.
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#71

Post autor: Adrian1 » śr mar 19, 2014 20:25

Hmm ja nie uwazam ze klatka jest mala. Dla parki aleks jak ta lala. Zgadzam sie jednak z tym ze parka falistych jest tam niepotrzebna. Po co tam Te falki? Poczytaj o aleksandrettach i sama dojdziesz do tego zeby zostawic parke tak jak jest. Ewentualnie jak tak bardzo chcesz w klatce miec jeszcze jakies papugi to sprobuj rozmnozyc aleksy :D bedzie wesolo :)

arek9109
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:00
Ptaki które hoduję: Papuga falista, papugi nierozłączki

#72

Post autor: arek9109 » sob kwie 26, 2014 10:44

Witam wszystkich.

Chciałbym się zapytać czy aleksandretta może być z zeberkami?
Mam woilere 1.85x1.85x1,5 i chce tam puścić aleksandrette oraz parkę zeberek Czy miał ktoś doczynienia z taką mieszanką?? :)

Czekam na odpowiedzi POZDRAWIAM

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#73

Post autor: essex1 » ndz kwie 27, 2014 15:47

Kiedyś widziałem dokładnie taką mieszankę.Samiec aleksandrety nachylił się złapał zeberkę dziobem i żucił na sporą odległość od niego.Po tym zachowaniu właścićel rozdzielił ptaki...
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#74

Post autor: Figa » pn kwie 28, 2014 07:27

Towarzystwo iście wybuchowe, to tak jakby do klatki lwa wpuścić małe jagniątko <boisie>

Jarekmalewicz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 12, 2019 23:01
Ptaki które hoduję: Nierozlaczki

#75

Post autor: Jarekmalewicz » śr mar 13, 2019 17:14

Najważniejszym dla mnie pytaniem jest jakie papugi mogę kupić od woliery chce kupić już jakąś parę za 300 zł i czy aleksandretta mogą być z innymi papugami

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#76

Post autor: Figa » czw mar 14, 2019 09:23

Aleksandretty są zaliczane do tych bardziej terytorialnych gatunków i nie powinno się ich trzymać z innymi gatunkami, to papugi dość silne, mają mocne dzioby, więc nietrudno by polała się krew. Ale to tylko moje zdanie, a hodowcą nie jestem, wiem tylko to co przeczytam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość