Jedna czy dwie...

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Mordd
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 06, 2015 18:37
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

Jedna czy dwie...

#1

Post autor: Mordd » śr kwie 22, 2015 23:41

Witam.
Nie długo planuje zakup aleksandretty. Początkowo myślałem nad jedną papugą ale ostatnio zastanawiam się nad zakupem dwóch młodych.
Domyślam się że papugi na pewno czuły by się lepiej... a jak wyglądało by oswajanie ? Było by cięższe bo miały by siebie na wzajem i ja byłbym dla nich " zbędny " ?
Pytam czysto teoretycznie.. cały proces oswajania by się przedłużał czy nie koniecznie ?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw kwie 23, 2015 10:30

Kiedyś na forum o oswajaniu dwóch aleksandret pisał MOPS. Postaraj się odszukać Jego posty. Oswoił perfekcyjnie dwa młode ptaki.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Mordd
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 06, 2015 18:37
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#3

Post autor: Mordd » czw kwie 23, 2015 12:35

Klatka o wymiarach:
100 cm długości 54 szerokości i 100 cm wysokości, nadała by się na dwa ptaki ?
Do tego w pokoju będą " zbudowane " dwa miejsca do przesiadywania. O ile pokój by nie był za ciasny... to taka klatka by się nadała czy lepiej kupić jednego ptaka i na nim się skupić..?
Pytam bo nie chce zrobić głupoty - wcisnąć " na silę " dwóch ptaków które mogły by mieć ciasno..

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » czw kwie 23, 2015 13:59

Klatka będzie odpowiednia pod warunkiem że będziesz wypuszczał ptaki na loty po mieszkaniu, więc możesz zakupić z powodzeniem dwie papugi.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Mordd
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 06, 2015 18:37
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#5

Post autor: Mordd » czw kwie 23, 2015 14:13

Na okrągło będą miały do latania cały pokój + raz na 2-3 dni koty pozamykam w jednym pokoju i papugom " oddam " całe mieszkanie. Do tego w pokoju dwa miejsce do przesiadywania.. gałęzie, zabawki, sznurki, a co jeszcze dodam to pewnie wyjdzie w trakcie.. okaże się co lubią czego nie..
Na co dzień koty do mnie do pokoju wstępu nie mają - tutaj im nic nie grozi.
Na razie w domu jestem na okrągło ale tak przeglądam forum i jak czytam jak papugi reagują na samotność... dlatego myślę nad dwoma papugami...

Mariusz 77
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 23:09
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#6

Post autor: Mariusz 77 » ndz paź 03, 2021 23:44

Mam pytanie mam roczną Aleksandrette nie wiem co robić czekać aż uzyska dojrzałość płciową i wtedy dokupić kolejną do pary czy lepiej ją złapać i jechać z nią do Knurowa na zrobienie badań dna ponoć tam robią

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#7

Post autor: WOJTEKZ » pn paź 04, 2021 11:01

Zrób lepiej badania, wtedy będziesz miał 100% pewność co masz.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości