Alexandretta obrożna

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

za8ol
Ptaki które hoduję: Alexandretta obrożna

Alexandretta obrożna

Post autor: za8ol » pt sty 27, 2017 15:18

Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć że w przeszłości miałem papugi typu faliste (10lat) dożyła jedna i jakieś 5 lat temu przez okres 3 lat Alexe obrożną (dwa razy uciekła przez okno, raz odkupiłem z niewoli w pobliskiej restauracji , drugi niestety nikt nie odpowiedział na ogłoszenia że została zaginiona)
Chodzi mi o to że raczej wiem jak postępować z papugami dodając że Alexa która uciekła miała ksywe "przylepa" bo nawet pchała się do kibla i pod prysznic a jak się ją odganiało piszczała aż bębenki bolały w uszach.
No ale do tematu około 2 lat temu zakupiłem Alexe obrożną kolejną miejsce , klatka itd jak przy ostatniej.
Przez te 2 lata papuga praktycznie nie chce wychodzić jak wyjdzie lata w kółko albo czepia się firanki aż spadnie ze zmęczenia.
Krzyczy gdy się zbliża za blisko do klatki oczywiście mniej jak na początku ale mimo wszystko w porównaniu do wcześniejszej papugi jest "dzika".
Nie mam pojęcia co można zrobić i czy da się coś zrobić . Kupiona była w sklepie zoologicznym wyglądała na młodziutką.
Widać po niej że jest ciekawa jak papuga itd obserwuje mnie często ale mimo wszystko jest strasznie dzikim ptakiem jak na papugę mam wrażenie że osiedlowy gołąb prędzej mi zje z ręki jak ona.
Pytanie czy jest jakaś nadzieja żeby papuga się oswoiła choć trochę i co można z tym zrobić?
Ostatnio nawet przy otwarciu klatki i opuszczeniu pokoju nie chce wychodzić

Awatar użytkownika
Figa
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Post autor: Figa » pt sty 27, 2017 23:05

Jeśli przez dwa lata niema postępu w oswojeniu, to podejrzewam, że może to być starsza samica wyhodowana dziko w wolierze i nigdy się nie oswoi .

Awatar użytkownika
Fufu91
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna, amazonka modrobrewa

Post autor: Fufu91 » sob sty 28, 2017 10:24

Tak jak napisała Figa .. Mała szansa w tym przypadku na to, żeby paputek sie oswoił . Jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji, to dokupić jej towarzystwo, żeby nie czuła sie samotna :) oczywiście tego samego gatunku. Tylko musisz uważać, bo samice Aleksandrett bywają agresywne . Najlepiej żeby była to papuga w tym samym lub podobnym wieku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”