Aleksa a inne zwierzęta domowe...

Pytania i problemy związane z zachowaniem aleksandrett.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Iwona346
Posty: 366
Rejestracja: wt lis 07, 2006 12:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21

Post autor: Iwona346 » wt lis 20, 2007 12:43

Czekaj, czekaj i nie poddawaj się...
Gdzies juz o tym wspominałam - u mnie przełom /w mojej świadomości/ nastapił kiedy mój dzikowaty i niedotykalski ptak wzywał mnie rozpaczliwie na pomoc... Sąsiadka niefortunnie zaczęła trzepać koc tuz nad klatką z ptakiem wystawioną na balkon... Wtedy zrozumiałam, że ten ptak juz wie, że ode mnie go krzywda nie spotka mimo dalszego braku chęci bliskiego kontaktu...
Przestałam zabiegać o jego wzgledy i traktowałam jak pełnowartościowego członka rodziny...
I co - i to teraz mój dzikowaty ptaszek zakrada się by skubnąc moje kolano, siada na monitorze by sprawdzić co robię, siada na talerzyku pełnym kiełków zanim go odłoże koło klatki...To on mnie zaprasza do zabawy, to on mnie sledzi po mieszkaniu kiedy sprzatam... Jeszcze moment i doczekam się jak usiądze mi na ręce ;-) ...

Pozdrawiam
Trwało to długo - ale nie ma niemożliwego...
Iwona

Diana
Posty: 162
Rejestracja: czw sie 02, 2007 21:34
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#22

Post autor: Diana » śr gru 19, 2007 14:29

wiesz finnabar :-D gdy czytam Twoje posty o sympatycznym aleksie, przypomina mi się mój samiec świergotki, który za czasów swego długaśnego życia ,upodobał sobie naszego psa, wydawał dżwięk szczekania, jadł z psiej miski, przytulał się do psa, gdy ten sobie smacznie spał, dziobał go w uszy ,po łapkach , po prostu cały czas gdzie pies tam papuga( o dziwo czworonóg przyjmował to ze spokojem), cudowne to były chwile zawsze będę wspominała je z sentymentem..........
pozdrawiam

przepraszam Cię bo żle napisałam poprawiam -----finnabair :oops:
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2007 14:49 przez Diana, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowanie aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości