POMOCY-moje Kozy chorują...

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

MONIA-70
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 18, 2014 08:30
Ptaki które hoduję: KOZY,faliste

POMOCY-moje Kozy chorują...

#1

Post autor: MONIA-70 » pt lip 18, 2014 09:11

Witam, jestem tu nowa ale Kozy mam od 2 lat i nigdy nie miałam problemów ,aż do teraz.
Staram się zapewnić im zawsze dostęp do świeżej wody,owoce,warzywa,wapno,jajeczka itp. więc raczej nic im nie brakuje a jednak...
Od miesiąca moje ptaszki zaczęły chorować,najpierw jeden zaczął gubić piórka,drapał się potem był coraz słabszy,aż zdechł.
po 2 tygodniach drugi a dzisiaj trzeci... Jestem bezradna-oczywiście byłam 3 razy u weterynarza,pierwszy raz sprzedał mi puder na insekty,drugi raz witaminy jakieś a ostatni raz stwierdził,że poszuka w internecie..a moje ptaszki umierają.
Mam w wolierze jeszcze 5 kóz i stadko falistych,ale tym małym nic nie jest.I weterynarz stwierdził,że żadnych insektów niemają.
Ostatniej papudze zrobiłam zdjęcie jak jeszcze żyła-do końca jadła ale była osłabiona...
Załączniki
DSC_0524.jpg
DSC_0522.jpg

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » pt lip 18, 2014 09:20

A w jakim wieku były papugi co zdechły :?: bo każdy posiadacz żywych zwierząt musi wiedzieć, że one wszystkie, wcześniej czy później padną.

MONIA-70
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 18, 2014 08:30
Ptaki które hoduję: KOZY,faliste

#3

Post autor: MONIA-70 » pt lip 18, 2014 09:26

pierwsza miała ok. 2,5 roku a dwie pozostałe były moimi,,dziećmi; wyklute ok. 1,5 roku temu.
a jak długo żyjż te papugi-bo o tymnie pomyślałam...

Chiara
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 09, 2014 04:09
Ptaki które hoduję: kanarki, papużki faliste, amadyny wspaniałe, wróbliczki
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Chiara » pt lip 18, 2014 10:21

To stanowczo za wcześnie jak na śmierć ze starości...

Masz może możliwość przebadania odchodów ptaków? Wygląda na to, że choroba może być zakaźna, problem w zdiagnozowaniu jej i leczeniu...
Skąd jesteś? Może będę mogła polecić jakiegoś weterynarza znającego się na chorobach ptaków...

P.S. Bardzo mi przykro z powodu śmierci Twoich papug, postaraj się przeszukać internet w poszukiwaniu objawów jakie miały Twoje modrolotki. To może naprowadzić na jakiś ślad, w każdym razie będzie jakimś punktem zaczepienia...

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: Krysia- » pt lip 18, 2014 14:48

Jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia a szczególnie chciałabym zobaczyć rośliny dostające się do klatki, to wstaw.
Być może ptaki podtruły się skubiąc liście czegoś dla nich szkodliwego ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » pt lip 18, 2014 16:27

Te kolby bym usunęła, nie wiadomo jak dlugo leżały ws klepie i są bardzo tłuste i moga zaszkodzić. Lepiej gdyby ptaki zakropił ivemectiną niż pudrował.
Badanie podstawowe odchodów było ?

MONIA-70
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 18, 2014 08:30
Ptaki które hoduję: KOZY,faliste

#7

Post autor: MONIA-70 » sob lip 19, 2014 09:28

żadnych badań weterynarz nie przeprowadził ,tylko sprawdził czy nie mają insektów na piórkach-ale stwierdził że puder im nie zaszkodzi[kazał posypać wszystkie w wolierze.Po wizycie u pierwszego widziałam ,że raczej sięnie zna więc pojechałam dodrugiego który przy wejściu zapewnił mnie że się zna na papugach...i kazał podać ten sam proszek...chyba nie warto do tych lekarzy już jeżdzić.
Mieszkam w Murowanej Goślinie k. Poznania
Zadne rośliny nie wchodzą do woliery,zrywam im codziennie bazylię i miętę ogrodową bo bardzo lubią i czasami gałązki jabłoni z ogrodu ,nie pryskane niczym.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » sob lip 19, 2014 14:10

Coś Ci pokaże, kiedyś dostalam kozę w takim stanie
diagnoza świerzb,wystarczyło aby wet.pobrał troszkę naskórka do badania pod mikroskopem

nie zawsze gołym okiem widać wszystko, czasami trzeba mikroskopu
Załączniki
1_177.jpg

wielebny67
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 16, 2014 15:30
Ptaki które hoduję: Żako Nimfy

#9

Post autor: wielebny67 » ndz lip 20, 2014 13:06

A co zalecił na swierzb ?

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#10

Post autor: Al » ndz lip 20, 2014 17:27

Ivemectine , i zmieniono chorobowo miejsca smarowanie olejkiem po leczeniu ptak wygladał tak
choć trwało to dosyć długo
Załączniki
modrolotka czerwonoczelna.jpg

MONIA-70
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 18, 2014 08:30
Ptaki które hoduję: KOZY,faliste

#11

Post autor: MONIA-70 » czw sie 07, 2014 19:43

moje papugi nie miały wyskubanych piórek nigdzie poza głową...teraz już nic nie zrobię bo wszystkie chore padły.Mam nadzieję,że pozostałe 4 już nie są zagrożone[minęły ok. 4 tygodnie...]

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#12

Post autor: apol » pn sie 11, 2014 11:06

Jak następne padną ( czego nie życzę! ) to może zrobić sekcje zwłok ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości