Łysienie Papugi Koziej - Modrolotki

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kozia155_1994
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 01, 2013 11:34
Ptaki które hoduję: Papuga Kozia - Modrolotka
Lokalizacja: Sklep zoologiczny

Łysienie Papugi Koziej - Modrolotki

#1

Post autor: kozia155_1994 » pt mar 01, 2013 11:40

Kupiłam moja papużkę w sklepie zoologicznym, był zdrowy, ładnie wyglądał, a od 2/3 tygodni, łysieje na główce obok oczu, i strasznie mu się przerzedziły piórka na szyjce . Nie wiem co mam robić . Daje mu owoce i warzywa ale nic się nie poprawia . (TO NIE JEST ŚWIERZB )

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: sqrczybyk » pt mar 01, 2013 14:15

Gdy miałem X-lat temu nimfy,wiedziałem że jedna z nich-lutino jest blisko spokrewniona z innymi i na głowie zaczęła wychodzić jej taka "łysinka". Zaniepokojony pojechałem do weta (znającego się na ptakach) i stwierdziła,że u nimf jest to bardzo częstym przypadkiem,a zwłaszcza u odmiany lutino. "Łysa" bo tak ją nazwaliśmy,zachowywała się normalnie,nie odbiegając forma fizyczną od pozostałych.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post autor: wojtek » pt mar 01, 2013 15:56

To jest za gorąco w domu. Musisz dac możliwość codziennej kąpieli. Karmić owocami warzywami i zielskiem.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » pt mar 01, 2013 17:18

sqrczybyk, Temat jest o modrolotce czyli o "kozie" u nimf łysinka się zdarza i nic na to nie poradzisz.
tak jak Wojtek napisał - to jest najczęstsza przyczyna nadmiernego pierzenia u modrolotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości