Pisklaki modrolotki zdychają

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Kobe67
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 17, 2023 14:30
Ptaki które hoduję: Nimfy, modrolotki, rozelle, mnichy, faliste, lilianki

Pisklaki modrolotki zdychają

#1

Post autor: Kobe67 » ndz gru 17, 2023 14:37

Witam . Moja para modrolotek doczekała się młodych . Miałem 3 młode . Pisklaki legły się w odstępie około 2dni więc były różnej wielkości . Po zaobrączkowaniu pisklaki zdychały . Pierwszego znalazłem martwego na drugi dzień a kolejny zmarł po 5min od zaobrączkowania . Czy jest opcja że samica zabija swoje młode po kontakcie z moja ręka ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » ndz gru 17, 2023 15:33

ptak pada w 5 minut po obraczkowaniu, czyli musiałeś go przydusić lub doszło do obrazen wew. gdy za mocno go scisnołeś, to mogło spowodować smierc obu pisklaków w czasie obrączkownia . Papugi to nie dzikie ssaki, ktore odrzucaja mlode gdy wyczuja na nim zapach człowieka, twoj zapach jest wszedzie, na klatce, na pojemnikach z jedzeniem, w ptaki maja slaby wech i nie odrzucaja pisklaków po ich dotknieciu- gdyby tak było to ornitolodzy nie obraczkowali pisklaków w gniazdach dzikich ptakow. jedynie moglo by sie zdarzyc,ze rodzicom nie podoba sie obraczka- jej kolor i usiluja ja dziobac aby sciagnac ja z nogi pisklaka, ale to nie malo prawdopodobne u modrolotki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy dotyczące modrolotek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość